Євген Клопотенко

Клопотенко Євген Вікторович: український шеф-кухар

Клопотенко Євген Вікторович — зірка української кухні, головний її популяризатор, український кулінарний експерт, шеф-кухар та телеведучий, а також бізнесмен та засновник соціального проєкту “Нове шкільне харчування”, який співпрацює з першою леді України Оленою Зеленською.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Євген Клопотенко народився 23 листопада 1986 року в Києві.

Сім’я

Євген народився у звичайній сім’ї. Його мама — завуч у школі, а тато — інженер. В дитинстві кілька місяців Клопотенко провів зі своєю бабусею в Англії. Як він розповідає, бабуся допомагала родині фінансово, наприклад, колись купила батькові автомобіль. 

Особисте життя

Євген Клопотенко холостяк. Він неодружений і не має дітей. Сам Євген підкреслює, що є дівчата, з якими він спілкується, але разом ні з ким він не живе. Його життя — це кар’єра. Тому Клопотенко відразу ж дає зрозуміти представницям протилежної статі, що він не зможе приділяти їм більше уваги, ніж це можливо з погляду його професії та кар’єрного розвитку.

Освіта

Євген Клопотенко навчався у столичній школі №130. Там учні мали змогу поїхати за обміном до інших країн. Так, ще в юності Євген потрапив до Італії. Італійська кухня сильно вплинула на його подальший кар’єрний розвиток. До речі, зараз Євген Клопотенко теж періодично їздить в Італію повчитися новому. Як він розповів у інтерв’ю Анатолію Анатолічу, коли приїжджає в Італію, то зустрічається зі знайомими шефами, вони діляться з ним сучасним досвідом, і вже з новими знаннями (а іноді й з продуктами) Євген повертається в Україну. 

Після школи Євген Клопотенко вступив у КУТЕП (Київський університет туризму, економіки та права). Закінчив факультет міжнародних відносин. Університет дав змогу Євгенові поїхати на практику за кордон. Так, він потрапив у Німеччині в одну з найбільших імперій фаст-фуду —  McDonald's.

У 2016 році Євген поїхав навчатися у Францію. Там він потрапив до кулінарної школи  «Le Cordon Bleu».

Кар’єра

Потрапивши на практику в Німеччину, Євген Клопотенко опинився в місцевому McDonald's. Тоді, можна сказати, почався його кулінарний шлях. Згодом Євген працював у мексиканському ресторані, але вже за океаном — у Америці. 

Коли Євген закінчив навчання в університеті, то пішов працювати спершу офіціантом. Першим місцем роботи був ресторан Дмитра Борисова «Сім'я ресторанів Дмитра Борисова». Там згодом він став і адміністратором. Євген уже тоді почав стрімко підійматися кар’єрними сходами. Він навіть організував шоу «CookWars». У ньому змагалися у приготування страв кулінари-любителі (не імениті професіонали). 

Наступним кроком для Євгена Клопотенка стало варення. Він почав більше крутитися в кулінарних колах і познайомився з Денисом Слівновим, який пізніше став його бізнес-партнером. Разом із Денисом Євген відкрив власну діяльність — «Гастромайстерню Confiture». Саме у цій майстерні він і займався виробництвом варення.

“Майстер Шеф”

Широко відомим в Україні Євген Клопотенко став після участі у кулінарному проєкті “Майстер Шеф” (виходить на телеканалі СТБ). Цей його теледебют стався в 2015 році. Тоді Клопотенко переміг у кулінарній битві та прославився на всю країну. Разом із тим він заявив, що має намір перевернути уявлення про українську кухню.

Подальша кар’єра Клопотенка

Після навчання в кулінарній школі у Франції Клопотенко повернувся в Україну. Тоді ж він створив власний кулінарний сайт. Там кухар публікував свої авторські рецепти. Згодом він почав створювати статті на кулінарну тематику, які публікувалися у топових виданнях України — “Новое время”, “Обозреватель”, “Elle” та інших. 

Створивши сайт, Євген Клопотенко також зайнявся просуванням на відеохостингу Ютуб. Там він створив власний канал. Зараз на платформі у Євгена майже 200 тисяч підписників. На каналі кухар публікує відео, як він готує ті чи інші страви та у дружньому форматі спілкується із глядачами.

“Нове шкільне харчування” та Євген Клопотенко

Діяльність Євгена має і соціальну спрямованість. Усе почалося в 2017 році, коли Клопотенко отримав грант від Фундації Ашан на створення нових рецептів для молоді у школах нашої країни. На основі відгуків школярів та їхніх батьків Євген створив 110 унікальних рецептів, які є смачними та корисними. Пізніше вони увійшли в особливий збірник.

У 2018 році збірником зацікавилися в Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Тоді ж був виданий Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Згідно з ним, страви Клопотенка дозволялося впроваджувати у програму “Нове шкільне харчування”.

У 2019 році щодо цього відбулася пресконференція. А згодом всі рецепти Клопотенка були опубліковані на сайті програми. Низка міст України після цього заявила про впровадження нового харчування в школі, чому посприяв Євген Клопотенко (першими про це заявили у Полтаві, Тернополі, Рівному, Каховці та Кременчуці). 

Через рік Клопотенко підписав також меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України. Сьогодні Євген — амбасадор реформи профосвіти. У рамках підписаного меморандуму український шеф сприяє покращенню кулінарної освіти в нашій державі. 

Нове шкільне меню, над яким працював Євген Клопотенко, впроваджується за участі фахівців МОН, МОЗ, Мінекономіки і Держпродспоживслужби і за підтримки першої леді Олени Зеленської.  Наприкінці травня 2021 року Олена Зеленська та Євген Клопотенко презентували оновлене меню для шкільних їдалень у Києві.

У 2020 році Клопотенка назвали новатором гастрономії, він увійшов до списку «50 Next» (від міжнародного рейтингу найкращих ресторанів світу The World's 50 Best Restaurants). Все це завдяки тому, що Клопотенко займається поліпшенням гастрономічної культури в Україні.

Онлайн-курси Клопотенка та участь у телепроєктах

Євген Клопотенко створив власний авторський онлайн-курс “Мислити як кухар”. Цей курс, за словами Євгена, підійде як для любителів кулінарії, так і для професіоналів у цій справі.

Крім проєкту “Майстер Шеф”, Євген також брав участь у шоу «Все буде смачно», «Все буде добре» — там Клопотенко виступав у ролі кулінарного експерта. Експертом він також був у проєктах «Дешево і сердито» (на Новому каналі), «Енеїда» (на Першому), «Сніданок» (на каналі 1+1) тощо.

Бізнес Євгена Клопотенка

Варення і конфітюри — це не єдина справа, яку відкрив Євген Клопотенко. Навесні 2019 року він відкрив ресторан “Сто років тому вперед”. Співзасновницею закладу стала Інна Поперешнюк. Це ресторан сучасної української кухні. Клопотенко не завжди готує на кухні ресторану, бо в нього є також багато інших завдань. Проте у нього є три сушефи — його студенти, а також шеф Алла, що розбиває стереотипи про те, що жінкам на кухні не місце. 

Євген Клопотенко — автор книг

У 2019 році Євген Клопотенко видав книгу “Зваблення їжею”. Туди увійшли 70 особливих рецептів. Через рік вийшла оновлена версія книги «Зваблення їжею з українським акцентом». Туди також увійшло 70 рецептів, однак вони були більш пов’язаними саме з нашою рідною кухнею.

Компромат

Ставлення до вакцинації, алкоголю та наркотиків

У “Зе інтерв’юері” Євген Клопотенко зазначив, що він вакцинований. Йому зробили щеплення вакциною CoronaVac. За словами Клопотенка, тоді коли він вакцинувався, ще не можна було зробити щеплення препаратом Pfizer. 

“Краще я помру від вакцини, ніж помру від корони”, — іронізує дещо з чорним гумором Євген Клопотенко. 

Ставлення до алкоголю: Клопотенко без проблем може випити вина, але більше любить шампанське. Інколи, коли з закуски м’ясо чи борщ, то може випити й горілки. З алкоголем у Євгена нормальні стосунки, тобто він його вживає, але не любить напиватися. 

“Я, коли випиваю, не безпредєлю, з цим у мене все нормально”, — говорить шеф-кухар. 

Щодо наркотиків, то Клопотенко нормально ставиться до марихуани. Може спокійно покурити. Тобто якщо мова йде про наркотичні речовини в легальному полі (як наприклад канабіс в Амстердамі), то Євген абсолютно нормально до цього ставиться. Важкі наркотики вважає злом.

Євген Клопотенко і просування культу борщу

У 2020 році в Україні за сприяння Євгена Клопотенка борщ внесли до елементів нематеріальної культурної спадщини. 

Клопотенко зміг добитися офіційної реєстрації борщу як національної страви. Подія стала знаковою, про це написали найавторитетніші світові ЗМІ, наприклад, The Times and The Sunday Times, The Washington Post Magazine, The New York Times та інші. Євген Клопотенко навіть подумати не міг, що це викличе такий резонанс.

Кухар переконаний, що подія наробила галасу, оскільки борщ — це не просто страва, це частина національної ідентичності українців.

"Ми не просто сказали про те, що борщ —  український. Ми вчинили опір Росії та її пропаганді, і нас підтримав світ. Хто не знав, в Росії вірять, що борщ - то їхній національний суп. Сусідам після всіх новин трохи поплохєло і мені написали з російсьского ТБ. Я відмовився з ними розмовляти, бо не збираюся підкидати інформаційне паливо в їхню машину пропаганди", - говорить Клопотенко.

Статки

Які статки у Євгена Клопотенка, точно невідомо. В інтерв’ю він розповів, що коли їздив у Німеччину, заробив там 1800 євро, а з Америки привіз 6 тисяч доларів (але багато грошей ще й прогуляв там). 

А, наприклад, дегустаційний сет у ресторані Клопотенка коштує 1200 гривень. Також відомо, що Клопотенко не має власного житла, а за орендовану квартиру в столиці платить щомісяця більш ніж 50 тисяч гривень. 

Посилання

Сайт Євгена Клопотенка

Інстаграм Євгена Клопотенка

Фейсбук-сторінка Клопотенка

Ютуб-канал Клопотенка

Відео

Згадки про персону