Петруняк Євген Васильович: нардеп, якого помітили в лобіюванні Винниківської тютюнової фабрики
Петруняк Євген Васильович — розглядав в Раді на телефоні фото жіночого бюста, а також підозрювався ЗМІ в отриманні великої суми за те, що не підтримав законопроєкт про ліквідацію корупційних схем при оцінці об'єктів нерухомості.
Біографія
Євген Васильович Петруняк народився 24 липня 1977 року в місті Львів.
Освіта
Петруняк має диплом юриста, який він отримав в університеті Львова.
Сім'я
Євген одружений на Ірині Петруняк. Вона працює нотаріусом. У депутата два сини: Володимир і Марк.
Кар'єра
У жовтні 1998 року Петруняк отримав адвокатське свідоцтво. Член Ради адвокатів Львівської області. Євген був керівником приватного підприємства «Лекс-К», яке надає юридичні послуги. Він був кінцевим бенефіціарним власником двох мисливсько-рибальських господарств «Млинки» і «Майдан», а також ТОВ «Юртехпромсервіс» (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).
У IV скликанні Верховної Ради Петруняк на громадських засадах був помічником нардепа, члена фракції «Наша Україна» Олександра Гудими. У 2010 році Євген безрезультатно балотувався до Львівської міської ради від Української соціал-демократичної партії.
У 2019 році Петруняк став кандидатом в депутати Верховної Ради. На позачергових парламентських виборах він йшов під 90-м номером у списку партії «Слуга народу». За результатами виборів львівський адвокат отримав депутатський мандат. У IX скликанні Верховної Ради Петруняк увійшов до складу фракції «Слуга народу» і фінансового комітету.
Компромат
29 серпня 2019 року, в перший же день роботи в парламенті, Євген Петруняк потрапив в неприємну ситуацію. Журналісти «зловили» новоспеченого нардепа за цікавим листуванням, яке він вів у своєму телефоні. Ймовірно, парламентарій писав своїй коханій жінці. Принаймні, адресат підписаний в його телефонній книзі «My Heart».
У своєму повідомленні Петруняк поскаржився на те, що в Раді його колеги «трусять ні про що». «My Heart» поспівчувала народному обранцеві, назвавши його «бідненький». Також вона цікавилася, як проходив сам процес роботи парламенту.
«Поки ніяк. Рух, популізм і все... Трусять ні про що. Результат знають всі, але все одно щоки надувають», — відповів Петруняк.
У жовтні 2019 року Євген підозрювався ЗМІ в отриманні 30 000 доларів за непідтримання в комітеті законопроєкту про ліквідацію корупційних схем при оцінці об'єктів нерухомості.
Журналісти відзначають, що будучи мільйонером, народний депутат не посоромився отримати компенсацію за житло, яка передбачена для депутатів, які не мають житлову нерухомість в столиці.
Експерт-аналітик Борис Кушнірук в блозі на сайті «Liga.net» писав, що нардеп Петруняк в парламенті займається лобіюванням інтересів Винниківської тютюнової фабрики. «Слуга народу» пропонував знизити оподаткування на тютюнові відходи до 5 грн за кг.
Петруняк, за словами Кушнірука, скаржився на важку долю фермерів. Адже багатьом з них доводиться використовувати цю сировину для захисту рослин, але ціна для них занадто висока. Оподаткування відходів таке ж, як і тютюнової сировини — 1139,76 грн за кг. Але депутатів профільного парламентського комітету не зачепили стинання колеги, тому цю пропозицію вони не підтримали.
Аналітик пояснює таке рішення народних обранців. «У виробництві тютюнових виробів не існує технічного регламенту щодо допустимої кількості відходів тютюну. А це означає, що можна задекларувати хоч 50% відходів і продати їх за копійки підпільним цехам, що виробляють нелегальні цигарки».
Кушнірук повідомляє, що близько 75% вартості кожної пачки сигарет складають податки, що надходять до бюджету України. А з нелегальних сигарет, які робляться з відходів надходжень до держбюджету немає.
Також нардеп намагався домогтися відстрочки підвищення акцизів на сигарети. Він пропонував знизити специфічну ставку акцизу на сигарети, але підвищити адвалорну — з 12 до 16%.
У грудні 2020 року Петруняк знову попався журналістам з компроматом в залі Верховної Ради. На цей раз «слуга народу» під час виступу колеги розглядав в телефоні фотографію дівчини з оголеними грудьми.
Потім Євген розповів, що через цей інцидент відчув подвійний сором. По-перше, через того товариша, який скинув йому пікантне фото, а по-друге, за журналіста, який подав це як сенсаційну новину.
«Я нічого не переглядав, це видно в відео. Якщо подивитися відеозапис цього моменту, то відразу видно, що я відкрив повідомлення товариша, побачив фото і відразу свайпнув вправо, вимкнув. Все, що сталося. Немає ніякої сенсації. Для чого робити з цього сенсацію і кому це вигідно, не можу коментувати. Це непорядно з боку журналіста», — заявив Петруняк.
Декларація
У травні 2020 року опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Нардеп володіє двома земельними ділянками (643 і 1400 кв. м) та житловим будинком (481,9 кв. м) в селі Зубри Львівської області, підвальними приміщеннями (71,9 кв. м) та паркомісцем (19,8 кв. м) у Львові. Євгену у спільній власності належить житловий будинок (100,5 кв. м), будинок мисливця і рибалки (653,1 кв. м), дев'ять будиночків відпочинку, конюшня (37,6 кв. м), гараж (107, 9 кв. м) і кілька підсобних приміщень в селі Дубровиця на Львівщині.
Дружина політика володіє трьома квартирами (206,7; 93,3 і 32,1 кв. м), трьома нежитловими приміщеннями (62,2; 11,9 і 3,7 кв. м) та трьома паркомісцями (15,1 ; 21,5 і 16,4 кв. м) у Львові.
З цінного рухомого майна Петруняк задекларував швейцарський годинник Girard Perregaux. Євген їздить на автомобілі Mercedes-Benz E 220 2000 року випуску. Ірина Петруняк володіє BMW X5 2007 року випуску і Mercedes-Benz GLC 300 2018 року випуску.
За 2019 рік сукупний дохід Євгена Петруняка склав 635,7 тисячі гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 176,9 тисячі гривень. Готівковими коштами парламентарій задекларував 4,6 мільйона гривень і 90 тисяч доларів. У Ірини Петруняк готівкою 40 тисяч доларів.