Євген Сігал
  • Дата народження
    19 травня 1955
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Сігал
4973

Євген Сігал

Євген Сігал - Фото 1

Біографія

Сігал Євген Якович є одним з перших і найбільших підприємців, а також лідером з виробництва бройлерних курей в Україні. Йому належить ТМ "Гаврилівські курчата". Крім того, бізнесмен - один із співвласників підприємства "Агромарс", а в минулому - нардеп України (був членом багатьох партій, в тому числі і Партії регіонів).

Підприємець завжди був людиною не публічною, особливо в бізнесі. Він неохоче дає інтерв'ю і нечасто з'являється на будь-яких світських заходах, віддаючи перевагу жити за принципом: менше слів, більше діла.

Народився Євген Сігал в 1955 році. Виріс в одному з селищ під Києвом (Горенка).

Сім'я

Що стосується особистого життя бізнесмена і політика, то у Сігала є дружина і діти. Євген і Марина Сігал разом ростять дочку і ведуть сімейний бізнес. Так, сім'я керує кількома великими агропромисловими компаніями в Україні:

  • Концернами "Комплекс" і "Агромарс" (ТМ "Гаврилівські курчата"),
  • Офшорною фірмою АП "Агропауер Лтд",
  • "Тернопільським аграрним комплексом",
  • "Західно-українським газопромисловим комплексом".

Бізнесмен успішно побудував найбільший в країні холдинг, зайнявши 5-у (а то й більшу) частину українського ринку в своїй сфері, і не збирається на цьому зупинятися. Його дружина керує безпосередньо ЗАТ "Комплекс Агромар". У червні 2018 го вона була заарештована разом з чоловіком.

Освіта

Навчався Євген Якович в Українській сільськогосподарській академії на інженера-механіка. Закінчив академію в 1977 році.

Кар'єра та політична діяльність

Так уже склалося, що батьки Сігала все життя були аграріями. Це не могло не вплинути на їх сина, який вже з молодості пов'язав своє життя з сільським господарством. Однак він не просто працював в радгоспі (як його батько), а завдяки підприємницькому мисленню зумів підняти найбільший в Україні бізнес.

Закінчивши інститут, Євген близько двох років працював за фахом у своєму селі. Почавши свій трудовий шлях з посади інженера-механіка, незабаром він став головним фахівцем, а потім - заступником директора державного птахозавода "Поліський" в Київській області.

У 1991 році обіймав посаду директора компанії "Комплекс-91", а через 2 роки очолив правління концерну "Комплекс" (залишався на посаді до 1998 року). Як бачимо, досвід керівника Сігал Євген Якович мав чималий, і це, звичайно ж, допомогло в підйомі свого бізнесу.

У 1998 році було створено підприємство "Комплекс Агромарс". У нинішній час компанія має в розпорядженні 13 птахоферм, на яких вирощується приблизно 1 млн звичайних курчат, а також 37 бройлерних ферм, які вирощують близько 9 млн бройлерів. Ще під керівництвом компанії знаходяться комбікормові заводи і цехи по перероблюванню курей.

Крім підприємницької діяльності, Сігал займається ще й політичною діяльністю.. В політику він прийшов в кінці 90-х. Так, в 1998 році Євген Якович був обраний нардепом до Верховної Ради від партії "Народний Рух України". У парламенті займався питаннями економіки. Через рік приєднався до соціал-демократів, і на наступних виборах (у 2002-му) балотувався в депутати вже від СДПУ. Наступні 4 роки в парламенті Сігал не міг визначитися зі своїми політичними поглядами: то він з Народною Партією, то з Народною аграрною партією, то зовсім безпартійний... У 2005 році депутат приєднується до партії "Єдина Україна", а вже в 2006-му - до Блоку Юлії Тимошенко. У 2007 році він знову отримує депутатський мандат. У БЮТ протримався порівняно довго, але не стільки, як хотілося б: в 2010-му його виключили з партії за те, що він проголосував за новий Податковий кодекс, запропонований Миколою Азаровим. Але бізнесмен незабаром знайшов собі нових соратників - Партію регіонів. У нинішній час Сігал Євген Якович є народним депутатом, а також 1-м заступником начальника комітету, що займається питаннями земель і аграрної політики (який збіг!).

Напевно, кожен українець знайомий з торговою маркою "Гаврилівські курчата", яка належить Сігалу. Його серйозним конкурентом є сімейство Бушів, яке намагається повернути в українські магазини імпортну курятину з США. У цьому Сігалу добре допомагає посада депутата, завдяки якій підприємець може лобіювати інтереси українського сільського господарства, тим самим допомагаючи своєму бізнесу. Також він ввів закон, згідно з яким люди, які в комерційних цілях використовують свої землі не за їх офіційним призначенням, караються значним штрафом (до 1,7 мільйона гривень) або тюремним ув'язненням (на 3-5 років).

Статки та джерела доходів

Згідно з виданням "Фокус", в 2011 році матеріальне положення Сігала було вельми вражаючим: його доходи склали близько 364 мільйонів доларів. Це поставило його на 51 місце серед найбагатших людей України. "Кореспондент" оцінив статки бізнесмена в 407 мільйонів доларів, поставивши його на 32 місце в списку.

У 2013 році доходи підприємця були оцінені в більш ніж 197 мільйонів доларів журналом "Фокус" (75 позиція в списку українських багатіїв) і в 318 мільйонів доларів журналом "Форбс" (31 позиція в рейтингу найбагатших бізнесменів України).

На 2018 рік статки Євгена Сігала оцінені всього в 74 мільйони доларів (за версією "Фокус") і майже в 100 мільйонів (за версією "Форбс").

Новини, чутки, компромат

Арешт Євгена та Марини Сігал

Не так давно в інтернеті прогриміла новина про те, що Генпрокуратура і Нацполіція взяла під варту політика і бізнесмена, власника одного з найбільших аграрних холдингів України - Євгена Сігала, а також його дружину і директора однієї з філій компанії. Усіх трьох звинуватили в тому, що вони створили пташиний "могильник" недалеко від Києва, а також забруднювали своїм виробництвом навколишнє середовище. Арешт відбувся 9 червня 2018 року. Євген і Марина Сігал, а також Іван Зозуля отримали шанс вийти під заставу, але суми призначених судом застав вразили всіх навколо. Подружжя могло вийти під заставу в 170 мільйонів гривень (в сумі), а їх колега Зозуля - в 84 мільйони гривень (просто порівняйте: син начальника МВС Олександр Аваков у справі за розкрадання коштів в особливо великих розмірах вийшов під заставу в 5 мільйонів гривень, а "контрабандист" Вадим Альперін у справі за давання хабара співробітникові НАБУ вийшов під заставу в розмірі всього 140 з гаком тисяч гривень). Чому Сігалу і його близьким були призначені такі великі суми застав невідомо, але з огляду на це, поки що гроші були внесені тільки за Марину.

Після скандалу, журналісти інтернет-видання OBOZREVATEL провели невелике розслідування справи і з'ясували кілька цікавих фактів. Почалося все ще з кінця 2017 року. У той час на птахофабриці зникло світло (сталася аварія), а відсутність електрики призвела до масової втрати птахів, яких потрібно було якось утилізувати. Самостійно фабрика впоратися не могла, тому звернулася за допомогою до держпідприємства "Ветсанутильзавод". Але ті брали тільки по машині в день, чого, звісно ж, було недостатньо.

"Працюють день через день, там страшний бардак, приймають максимум одну машину в день. Ми були змушені все це тимчасово покласти на своєму полі", - пояснив "Обозревателю" Євген Сігал. Також бізнесмен розповів про те, що рай- і обладміністрація разом з його підприємством створили спецкомісію, яка стежила за утилізацією курячих тушок протягом призначеного часу, що і було зроблено. Після цього комісія перевірила повітря, воду і грунт на тій території - все було в нормі (є підтвердження санітарів).

Незважаючи на це, проти підприємця завели кримінальну справу, звинувативши його в забрудненні грунту і створенні небезпеки для здоров'я і життєдіяльності навколишнього середовища. Завдані збитки оцінили в 254 мільйони гривень. Висновок про забруднення був зроблений після того, як тушки були прибрані з території, а сума збитку зменшена до 3 мільйонів. Незабаром (в січні 2018-го) Державна екологічна інспекція оцінила збиток в 72 тисячі, але в кримінальній справі чомусь була зазначена сума, яка різко перевищувала попередню приблизно в 84 рази.

У підсумку, "Агромарс" пред'явили 19 мільйонів за забруднення землі, 36 мільйонів - за шкідливі викиди в атмосферу і 197 мільйонів - за незаконний видобуток природних ресурсів. Крім цього, кримінальній справі було присвоєно статус особливо тяжкого злочину, а Сігала і його соратників, крім усього іншого, звинуватили ще й у створенні організованого злочинного угруповання.

Генпрокуратура ж запевняє, що бізнесмен свідомо, заради свого збагачення, ігнорував правила екологічних і санітарних норм (компанія не переробляла і спеціальним чином не утилізувала відходи, а закопувала їх в землі). Звичайно, керівництво агрокомплексу "Агромарс" заперечує звинувачення (особливо що стосується створення ОЗУ) і має намір оскаржувати його в суді.

Цікаво те, що явних злочинців і хабарників випускають під порівняно невеликі суми, в той час як керівникам компанії Євгена Сігала, яка виробляє доступну продукцію, забезпечує людей робочими місцями та платить податки, "впаяли" величезні суми під заставу. Кажуть, хтось таким чином хоче віджати досить прибутковий бізнес.

Судові тяжби з "Київобленерго"

Зазнавши серйозних збитків, через неполадки з електрикою, власник "Агромарс" Євген Сігал подав до суду на "Київобленерго". Підприємець має намір відсудити 6,81 мільйона гривень. Однак київський Господарський суд не задовольнив позов Сігала в особі комплексу "Агромарс", тому компанія подала апеляцію на це рішення, продовжуючи домагатися від "Київобленерго" матеріальної компенсації. Однак київський апеляційний суд відклав "червневу" справу аж на вересень цього року. Остаточного рішення поки що немає.

На завершення хочеться сказати, що Євген Сігал - один з першопрохідців в сфері виробництва і реалізації вітчизняної курятини. Сам він гордий від того, що підняв бізнес не шляхом боргів, а завдяки реінвестуванню отриманого прибутку. Каже, що займається цим не для власного збагачення, а "для дітей і онуків".

Фото і відео

Згадки про персону