Насалик Ігор Степанович: офшори і політичні перебіжки скандального міністра
Насалик Ігор Степанович – тричі нардеп, екс-мер Калуша і нинішній міністр енергетики постійно знаходиться в центрі всіляких скандалів. Про нього повідомляє Політека.
Біографія
Народився 25 листопада 1962 року в місті Олександрія Кіровоградської області.
Освіта
У 1989 році закінчив фізичний факультет Львівського національного університета ім. І. Франка.
Сім’я
Одружений на Насалик Нюсгал Езгатівні, має двох синів.
Кар’єра
- Після служби в радянській армії (1985-1987) працював у 1987-1988 роках водієм Рогатинського АТП 12640.
- У 1990-1992 роках був провідним фахівцем Центру мікроелектроніки в м. Ульяновську.
- У 1992-1993 роках обіймав посаду радника директора з економічних питань в МП «Корона» у Львові.
- У 1993-1995 був радником з економічних питань в МП «Сапфір» в м. Рогатин Івано-Франківської області.
- У 1995-1997 роках очолює промислово-виробничу корпорацію «Техноінвестцентр».
- 1997-1998 – президент промислово-виробничої корпорації «Техно-Центр».
- У 1998 році обирається народним депутатом Верховної Ради III скликання. У парламенті очолював підкомітет ВР з питань нафтової промисловості і нафтопродуктозабезпечення. За час цієї каденції змінив три фракції – спочатку входив до фракції НДП, потім стає членом групи «Відродження регіонів», з 1999 по 2001 рр. – член фракції Української народної партії (УНП).
- У 2002 році знову обирається до Верховної Ради IV скликання. Йде на вибори від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» по округу № 86 (Івано-Франківська область).
- У 2006 році обраний мером Калуша. На місцевих виборах 2010 року – переобраний на цей пост.
- У 2014 році Ігор Насалик балотувався на пост мера міста Києва від Радикальної партії Ляшко, але програв вибори.
- У 2015 році він балотується на місце мера Івано-Франківська, а й їх програє.
- У 2014 році на позачергових виборах до Верховної Ради проходить до парламенту від Блоку Петра Порошенка, обіймає посаду заступника голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
- У квітні 2016 року його призначають на посаду міністра енергетики та вугільної промисловості.
Компромат
Один з недавніх скандалів, пов’язаних з Ігорем Насаликом, стосується неповернення боргів. «6 липня 2017 в Печерському районному суді міста Києва було зареєстровано виробництво, відповідно до якого відповідачем по справі визнано Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика. Суть спору – стягнення заборгованості. За інформацією з власних джерел нам стало відомо, що ще в 2014 році Насалик зайняв кошти у сумі 3300000 доларів. На майно міністра накладено арешт».
Ці боргові зобов’язання Насалик не вказав в декларації, як і власність в офшорах. «З журналістського розслідування випливає, що у власності сім’ї міністра є компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах. За даними реєстру Британських Віргінських островів, в 2015 році кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи був громадянин на прізвище Ігор Насалик. На сьогодні бенефіціаром записана громадянка Насалик Гузяль Есгастівна».
Ще однією плямою на репутації міністра енергетики стала співпраця з бойовиками ДНР і ЛНР. «У липні 2016- го розголосу набуло відео, на якому Ігор Насалик домовляється з одним з ватажків бойовиків ДНР про постачання вугілля з окупованого Донбасу. Міністр виправдовувався, що їздив до Донецька в 2015 році, коли ще не обіймав посаду в Кабміні і про вугілля не домовлявся». Але пізніше Ігор Насалик говорив, що відмова від вугілля з Донбасу змусить Україну шукати додаткові 15 млрд. гривень.
У ЗМІ часто мусують тему, за які такі заслуги міністр енергетики Ігор Насалик посів настільки важливу посаду. “Як за твердженням деяких джерел, у той час він був одним з основних спонсорів для БПП, його внесок колосальний. Експерти ж кажуть, що своїми “пожертвуваннями” він і заробив собі таку високу посаду”.
Об’єктом пильної уваги ЗМІ часто стають декларації Насалика. Незважаючи на те, що вони дуже вражають кількістю задекларованих коштів, в них відображено далеко не все майно чиновника і екс-мера. Ігорю Насалику, за даними ЗМІ, належать компанії «Укрмедекспорт», ТОВ «Галпласт», ТОВ «Галторф», ТОВ «Нафтоенерго Інвест», ТОВ «НП Енергія», «Евроенергогрупп» і ряд інших підприємств.
Декларация
Згідно електронної декларації, Ігор Насалик у 2018 році заробив 547 433 гривень зарплати міністра, 2,4 млн. гривень відсотків по вкладах в Ощадбанку, 250 тисяч гривень відсотків за вкладом в Укргазбанку.
У банках він тримає близько 1,4 мільйонів доларів, його дружина задекларувала понад 1 млн. гривень і 72 тисячі доларів на вкладах в банках. Готівкою сім’я показала в декларації понад 1,2 мільйона гривень.
Міністр задекларував:
- земельну ділянку в селі Проців Київській області площею 1200 квадратних метрів, земельну ділянку в Козині Київської області 370 квадратів,
- антикварні вироби – бронзові бюсти, скульптури, настільні письмові набори та інші твори мистецтва,
- колекцію годинників відомих брендів,
- автомобіль Mercedes-Benz S 500L 4 MATIC 2015 р.в.,
- автомобіль Toyota Avensis 2012 р.в.
Його дружина задекларувала земельну ділянку в Козині Київської області 1510 квадратних метрів, будинок там же 536 квадратів, офіс в Києві 120 квадратних метрів, квартиру в Києві 287 квадратних метрів, 2 машиномісця в Києві, кілька годин відомих брендів, ювелірні вироби, брендовий одяг, автомобіль Mercedes -Benz GLE 400 4 MATIC 2016 р.в.
Свого часу в декларації Насалика був навіть літак.