Райнін Ігор Львович: досьє, сім'я, кар'єра і компромат на ексголову Адміністрації Президента
Райнін Ігор Львович: колишній очільник Адміністрації Президента Порошенка, у боротьбі за вплив на Харківську область став керівником місцевого осередку ОПЗЖ.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Ігор Львович Райнін народився 6 серпня 1973 року у місті Харків.
Освіта
Ігор має диплом інженера-механіка (Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського, 1997) та держуправлінця (Харківська філія Національної академії державного управління при Президентові України, 2000).
З держуправління Райнін також має кандидатський ступінь. Тема дисертації: "Політика регіональних органів влади у сфері зовнішньоекономічної діяльності: управлінські аспекти" (2002).
Сім'я
Ігор Райнін перебуває у шлюбі. Дружина - Ганна. Їй належить 10% у ТОВ "УНВЦ "Охорона праці" (неспеціалізована оптова торгівля). Засновником та головою компанії є Лев Райнін - батько політика.
У Ігоря та Ганни є одна дитина - син Анатолій (1999 року народження).
Кар'єра
З 1990 по 2001 рік Ігор Райнін працював менеджером у різних комерційних підприємствах Харкова та області. Кілька місяців (квітень-серпень) 1998 року він був співробітником районної адміністрації у місті Коломак (Харківська область).
З березня 2001 року Райнін влаштувався працювати у Харківську обласну адміністрацію. Протягом року займався координацією програми "Харківська ініціатива" та іншими проєктами головного управління економіки. У квітні 2002 року став заступником начальника цього ж управління, пропрацювавши на посаді вісім років.
У 2010 році з квітня по липень очолював національний науковий центр Інститут метрології у Харкові. Після цього протягом чотирьох років займався комерційною діяльністю перебуваючи на посаді заступника директора в компанії "Синтофлекс".
Після Революції гідності Райнін знову став державним службовцем. Він був призначений першим заступником губернатора Харківської області. У листопаді того ж року став заступником голови Адміністрації Президента Порошенка.
У лютому 2015 року він очолив Харківську область. Однак на цій посаді пробув всього півтора року. Петро Порошенко знову забрав його до себе, призначивши Райніна керувати Адміністрацією. Тоді ж він став членом РНБО.
На посаді керівника президентської адміністрації Райнін пробув до травня 2019 року. Звільнений був новим очільником держави Володимиром Зеленським. Сама Адміністрація була перетворена на Офіс.
Ігор Райнін за свою політичну кар'єру встиг змінити чотири партії. На початку 2000-років він був членом СДПУ (о) та навіть балотувався з цією політ силою в 2002 році до міської ради Харкова.
Райнін на громадських засадах був помічником народних депутатів Олексія Логвиненко (шосте скликання Верховної Ради, 2007-2012) та Арсена Авакова (сьоме скликання, 2012-2014).
У 2010 році Райнін став депутатом обласної ради від ВО "Батьківщина". Через п'ять років переобирався вже у склад БПП. Керував партійним осередком "Солідарності" у Харківській області.
В облраді сьомого скликання (з 2015 року) є членом постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.
Восени 2019 року Райнін зробив політичний розворот на 180 градусів, очоливши обласну організацію партії "Опозиційна платформа - За життя".
Ігор Райнін - Заслужений економіст України та Почесний громадянин Харківської області. Він є професором кафедри загальноправових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ та входить до виконавчого комітету громадської організації "Харківська обласна федерація футболу".
Компромат
Лобіювання інтересів власного бізнесу
У 2016 році у ЗМІ з'явилася інформацію про те, що "завод «Турбоатом», втридорога закуповується у фірми батьків Райніна.
«Турбоатом» у 2015 році уклав з ТОВ «Навчально-науковий виробничий центр «Охорона праці» три договори на поставку товарів на загальну суму 654 тис грн. В основному серед придбаних товарів були робочі костюми та інформаційні стенди, ціни на які значно перевищували середньоринкові.
Службовий роман
Після того, як Райнін став главою Адміністрації Президента, місце у кріслі губернатора Харківської області дісталося Юлії Світличній з якою у нього, за чутками, були досить тісні відносини.
Заступником голови Харківської ОДА Юлія Світлична стала ще при Ігорю Балуті, який керував областю у 2014-2015 роках.
Як повідомляють представники ЗМІ та близькі до оточення чиновників особи, відносини Ігоря Райніна і Юлії Світличної вже давно переросли у щось більше, ніж просто ділові або навіть дружні.
"Для багатьох співробітників облдержадміністрації вже не є таємницею сексуальні відносини чиновника та чиновниці за закритими дверима їхніх кабінетів".
Влітку 2015 року стався скандал, коли в мережі оприлюднили листи зі зламаної електронної пошти тодішнього губернатора Райніна. Було там й листування інтимного характеру керівника області зі своїм заступником Світличною. Райнін все заперечував. Заявляв, що його електронку не зламували, а оприлюднені матеріали - фальшиві. Однак Світличну після цього асоціювали, не тільки як його ставленицю, а й як коханку.
Депутат-прогульник
Ігор Райнін, за даними громадського руху "Чесно" у 2017 році прогуляв всі засідання Харківської обласної ради. "За весь 2017 рік він жодного разу не відвідав пленарне засідання чи засідання своєї комісії із забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.
На посаду глави АП Райнін був призначено 29 серпня 2016 року. З того моменту через нову роботу йому стало набагато складніше виконувати свої прямі депутатські обов'язки. Однак у зв'язку з цим його мандат було б правильним передати іншій особі, яка змогла б приділяти час прийняттю рішень в обласній раді та роботі з виборцями, які делегували депутату повноваження".
Земля в подарунок
У лютому 2017 року Харківським антикорупційним центром було оприлюднено рішення Харківської міськради про те, що ЖБК "Сінтобуд" може абсолютно безкоштовно забрати під будівництво земельну ділянку у місті площею 1,5 гектара.
Примітно, що "Сінтобуд" має пряме відношення до Ігоря Райніна, тоскільки серед засновників підприємства значиться бізнесмени з оточення чиновника, а у 2014 році він там сам ще працював. Після того, як скандальне рішення набуло розголосу, компанія відмовилася від такого щедрого "подарунка" від міської влади.
Корупційні схеми
Екснардеп Дмитро Крючков, розповів у інтерв'ю журналістам про корупційну схему за якою державні кошти були вкрадені з "Харківобленерго". За словами колишнього парламентарія, “Райнін щомісяця отримував готівкою 3-5 мільйонів". Всього ж, харків'яни “подарували пану Райніну чверть мільярда гривень".
Перехід в ОПЗЖ
У листопаді 2019 року Ігор Райнін, ексглава Адміністрації Президента часів Петра Порошенка здивував багатьох, перейшовши у протилежний політичний табір, ставши партійним функціонером партії "Опозиційна платформа - За життя".
На посаді керівника АП Ігор Райнін, на відміну від свого попередника Бориса Ложкіна, тихо й непомітно виконував свої функції та у публічну політику намагався не вплутуватися. Порошенка це влаштовувало.
Як зазначає преса, чиновника з Харкова "не цікавили київські посади або крісло президента. Його інтереси були куди більш конкретними - контроль області ", де він розставляв своїх людей.
Але перед президентськими виборами Порошенко у Харкові зробив ставку не на Райніна, а на Кернеса. Саме популярний у місті голова "отримав "підряд" від штабу Порошенка на проведення виборів у Харкові та області. Це змусило тихого, але впертого Райнін шукати собі нових союзників".
Одним з головних опонентів Кернеса у Харкові вже давно виступає глава МВС Арсен Аваков. В результаті Райнін та Аваков уклали «антикернесовский союз» у лютому 2019 року. Але глава АП контактував з різними людьми, в тому числі й олігархами. Одним з них став Сергій Льовочкін.
"Після переговорів з Льовочкіним Райнін став одним з кандидатів у керівники Харківського обласного осередку ОПЗЖ". Як написала після переходу Райніна до опонентів співголова "Євросолідарності" Ірина Геращенко "Опозиція - гарний час втратити ідеологічних чи ситуативних попутників, людей у футлярі".
Декларація
Ігор Райнін має у власності одну квартиру (74 кв.м.) у Харкові. Його дружина має право безкоштовного користування ще однією харківською квартирою (64,8 кв.м.). У Києві ексглава АП знімав кімнату (25,8 кв.м.) у готелі. Цінного рухомого майна, у тому числі автомобілів, він не має.
За п'ять місяців Райнін у якості зарплати отримав майже 360 тисяч гривень. За звання Почесного громадянина Харківщини йому була нарахована стипендія у сумі 22 тисячі. Десять тисяч - дохід від відчуження рухомого майна. Зарплата дружини Райніна - 60 тисяч.
У банку ексчиновник зберігає 68,5 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 40 тисяч доларів, 250 тисяч гривень та 20 тисяч євро. У Анни Райнін готівкою є 12 тисяч доларів та 70 тисяч гривень.