• Соцмережі
4745

Рейзлін Ігор Дмитрович: український шпажист і бронзовий призер Олімпіади-2020

Ігор Рейзлін - Фото 1

Рейзлін Ігор Дмитрович — до 33 років майже не мав серйозних досягнень, потім кілька разів ставав призером чемпіонату світу та Європи, а також етапів Кубка світу. На Олімпіаді в Токіо завоював бронзову медаль.

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Посилання

Біографія

Ігор Дмитрович Рейзлін народився 7 лютого 1984 року в місті Бендери, Молдова. Ще в юному віці разом з батьками він переїхав до міста Ізмаїл Одеської області. Зараз живе в Києві.

Освіта

Рейзлін закінчив київську спеціалізовану школу №7 ім. М.Т. Рильського та Національний університет фізичного виховання і спорту України. Має звання молодшого лейтенанта ЗСУ.

Сім'я

Батько Ігоря — Дмитро Рейзлін також шпажист, майстер спорту Радянського Союзу і Заслужений тренер України.

Ігор Рейзлін - Фото 2

Рейзлін-молодший одружений. У спортсмена двоє синів.

Кар'єра

Тренуватися фехтування Ігор почав з восьми років. З того часу він займається під керівництвом батька.

Перший серйозний успіх спортсмена пов'язаний з виступом на етапі Кубка світу в словацькій Братиславі. У 2004 році український шпажист став на турнірі третім. Через п'ять років Ігор повторив цей успіх на етапі в німецькому Гайденгаймі.

У тому ж році на Універсіаді українська збірна, у складі якої були Віталій Медведєв, Максим Хворост, Анатолій Герей та Ігор Рейзлін завоювала бронзову нагороду.

До 2017 року Рейзлін залишалася без медалей. Але потім кар'єра 33-річного спортсмена круто змінилася. І його скарбничка нагород почала стрімко наповнюватися. Про те, чому це могло статися Ігор розповів цікаву історію.

Ігор Рейзлін - Фото 3

До 2017 року Рейзлін вже вісім років залишався поза п'єдесталом пошани на міжнародних турнірах. За півтора тижні до етапу Кубка світу в Берні він потрапив під зливу, від якого сховався під деревом.

Через деякий час вдарила блискавка і потрапила в сусіднє дерево. Ігор вважає, що його зачепило залишковим розрядом. Тому що він втратив свідомість і навіть прокусив язик наскрізь. Наступні чотири дні спортсмен погано себе почував.

Потім Ігор вирушив на змагання і вперше за довгий час завоював бронзову нагороду. З того турніру спортивна кар'єра українського шпажиста пішла вгору.

Через два роки, в 2019 році Ігор блиснув на світовій першості. В 1/32 фіналу Рейзлін переміг корейця Кім Санг Міна — 15:8. Майже з тим же результатом (15:7) в 1/16 фіналу був подоланий китаєць Сонг Хонджі. У ⅛ фіналу Рейзліну протистояв колега по українській збірній Богдан Нікішин.

«Зі своїм фехтувати завжди складно, а з таким бійцем, як Богдан, — взагалі жах. До того ж він — мій кум і близький друг. Але дружба дружбою, а в особистих змаганнях ми всі є суперниками. Богдан мало помиляється сам і не прощає помилок опонентам. Бої з ним сильно виснажують емоційно і фізично», — говорив Рейзлін.

Ігор Рейзлін - Фото 4

У підсумку до чвертьфіналу пройшов саме Ігор, вирвавши перемогу останнім уколом — 15:14. Наступним суперником українця став представник Казахстану Руслан Курбанов. Рейзлін виграв бій з рахунком 15:12.

Однак на шляху до фіналу Ігоря зупинив російських шпажист Сергій Біда. У півфіналі українець поступився йому з рахунком 12:15. У підсумку Ігор завоював бронзову нагороду чемпіонату світу.

Крім того, в командному змаганні збірна України (Анатолій Герей, Богдан Нікішин, Роман Свичкарь та Ігор Рейзлін) завоювала срібло, перемігши на турнірі збірні Гонконгу (45:40), Угорщини (45:36), Італії (37:34) і Китаю (37:24). У вирішальних боях українці програли французам (45:37). За підсумками 2019 року збірна українських шпажистів була визнана Національним олімпійським комітетом Командою року.

Ігор Рейзлін - Фото 5

У 2020 році Ігор знову був третім. На цей раз бронзу він отримав на Гран-прі Будапешта. У 2021 році українець був кращим на етапі Кубка світу в російській Казані. Причому в фіналі Ігор переміг чемпіона світу Гергея Шиклоша з Угорщини.

У липні 2021 року Рейзлін у віці 37 років вирушив на свою першу Олімпіаду. У перших двох сутичках Ігорю протистояли швейцарські спортсмени. В 1/16 фіналу українець переміг Беньяміна Штеффена (15:11), а в ⅛ фіналу — Макса Хайнцера (15:12). Цікаво, що раніше українець тільки програвав цим суперникам.

У чвертьфіналі Ігор переміг єгиптянина Мохаммеда Ель-Сайеда (15:13). У півфіналі українець поступився французу Ромену Каннону (10:15). Але в бою за третє місце Ігор здобув перемогу над італійцем Андреа Сантареллі (15:12). Таким чином, Рейзлін став бронзовим призером Олімпійських ігор.

«Мене конкретно трусило. Перед першим боєм дуже сильно. Перед наступним — трохи слабше. Коли за четвірку фехтував, бій за бронзу — це був якийсь кошмар. Я і сидіти не міг між боями», — зізнався Ігор після турніру.

Ігор Рейзлін - Фото 6

У командній першості Олімпіади Рейзліну та збірній України (Богдан Нікішин, Роман Свичкарь і Анатолій Герей) не вдалося повторити успіх індивідуального змагання. У чвертьфіналі українці поступилися китайським шпажистам (35:45). У першому бою за 5-8 місце вони здолали італійців (45:39), а потім з тим же результатом програли Франції. У підсумку Україна фінішувала на шостому місці.

Сам Рейзлін виступав з травмою ноги. «Старший тренер питав: «Може, знімемося?» Я не бачив сенсу зніматися. Як міг, спробував відстояти на одній нозі. Навіть бій виграти вдалося», — зізнався Рейзлін.