Ігор Сирий: головний управлінець металургійного бізнесу Ріната Ахметова
Ігор Сирий вже довгий час розвиває металургійний бізнес Ріната Ахметова. Свого часу він ініціював створення групи компаній "Метінвест Холдинг", а через 8 років роботи перейшов в компанію "Систем Кепітал Менеджмент" на посаду виконавчого директора. Про Ахметова, Януковича та інших "регіоналів" відгукується як про сильних лідерів і відмінних управлінців, які знають свою справу.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Захоплення
6. Чутки і компромат
7. Статки і джерела доходів
Біографія
Сирий Ігор Миколайович народився 8 жовтня 1972 року в Харкові. Довгий час обіймав посаду гендиректора великого металургійного холдингу "Метінвест". Потім прийняв пропозицію Ріната Ахметова очолити корпорацію "Систем Кепітал Менеджмент", ставши її виконавчим директором.
Сім'я
Бізнесмен одружений, виховує сина.
Освіта
Після школи Ігор Сирий вступив до Харківського агроуніверситету. На 4 курсі взяв участь у студентській програмі обмінів, в рамках якої деякий час навчався в Обернському Університеті (США).
Крім цього, майбутній керівник отримав ступінь MBA в Корнельському Університеті (США), де вивчав управління бізнесом. Є сертифікованим фінансовим аналітиком (CFA), а також входить в співтовариство дипломованих бухгалтерів (ACCA).
Кар'єра
У 1994 році Ігор Сирий влаштувався заступником менеджера з інвестицій в компанію "Агропромінвест". Пропрацювавши на підприємстві трохи більше року, він перейшов до київського департаменту компанії "Western NIS Enterprise Fund", де близько 2 років працював менеджером по кредитах.
З 1999 по 2002 рік Сирий отримав посаду старшого консультанта на підприємстві "PricewaterhouseCoopers" в Києві. Після цього протягом 4 років був одним з топ-менеджерів в компанії Ріната Ахметова "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ).
У 2006 році він ініціює створення корпорації ТОВ "Метінвест Холдинг", гендиректором якої сам і стає.
У грудні 2013 року він знову приходить в компанію "Систем Кепітал Менеджмент", де тепер уже стає виконавчим директором СКМ.
Група компаній "Метінвест" лідирує на українському ринку гірничо-металургійного виробництва, а також займає досить високі позиції на світовій арені у цій сфері. Компанії, які входять в холдинг, виробляють понад 10 мільйонів тонн сталі, 11 мільйонів тонн металопрокату, 5 мільйонів тонн коксу і близько 40 мільйонів тонн залізорудної сировини на рік. Такими обсягами вони забезпечують продукцією більшість сталеплавильних підприємств в Україні та за кордоном.
Група "Метінвест" контролює понад 20 вітчизняних та іноземних підприємств. Керуючою компанією є ТОВ "Метінвест Холдинг", через яку власник СКМ Рінат Ахметов керує вугільним, гірничорудним, коксохімічним, металургійним і трубним бізнесом.
У 2013 році Сирий увійшов в 5-ку кращих топ-менеджерів України, а також зайняв 6 місце в рейтингу "25 кращих СЕО" за версією видання "Форбс".
Захоплення
Ігор Сирий захоплюється авіаційним спортом. Він частенько літає на прогулянковому або спортивному літаку. Керує ними сам, оскільки, за словами бізнесмена, це допомагає відволіктися від роботи і відновити сили. Раніше займався дзюдо і боксом, грав у футбол, подорожував. Ще одне з його захоплень - це фотографія.
Чутки і компромат
Ігор Сирий вже довгий час працює на одіозного бізнесмена і нардепа-регіонала Ріната Ахметова, якому належить компанія "Систем Кепітал Менеджмент".
У 2013 році очолив металургійну галузь підприємства, за що його прозвали головним металургом олігарха.
У той час, коли основним (металургійним) напрямком бізнесу в СКМ керував Ігор Сирий, за напрямок енергетики відповідав Максим Тимченко, який прийшов в компанію в той самий час, що і його колега, тільки отримав значно меншу зону відповідальності. Щоб не відставати від Сирого, Тимченко вплинув на прийняття рішення Ахметовим про покупку найбільшого в країні вугільного підприємства "Павлоградвугілля".
Так, СКМ вступила в боротьбу за активи "Павлоградвугілля" з компанією "Іспат Вугілля", яку контролював індійський олігарх. За словами Тимченка, підприємство повинно було стати ядром вертикально інтегрованого холдингу СКМ, а оскільки головними споживачами його продукції були "Західенерго" і "Дніпроенерго", акціонери корпорації прийняли рішення про їх подальше поглинання.
Ходили чутки, що Тимченко, який керував ДТЕК, постійно конкурував з Сирим, який на той час був керівником "Метінвесту". Втім, він і сам не заперечував, що між ним і його колегою було певне суперництво, але говорив, що це дружня конкуренція, яка позитивно впливає на обидва напрямки бізнесу Ахметова.
Як зазначає Ігор Сирий, деякий час у нього були сформовані певні стереотипи щодо Віктора Януковича, які заважали управлінцю позитивно сприймати головного "регіонала". Однак в процесі роботи він зробив висновок, що біглий екс-президент - людина справи та чудовий управлінець.
Так же добре він відгукується і про інших регіоналів (таких як Олександр Вілкул, Борис Колесников та ін.), які неодноразово були замішані в різних скандалах.
Що стосується Ріната Ахметова, то його Сирий називає по батькові і вважає людиною слова. Каже, що олігарх володіє сильним характером і послідовністю - якостями, які (на думку менеджера) рідко зустрічаються на політичній і бізнес-арені.
Статки і джерела доходів
На початок 2007 року, коли Ігор Сирий очолював "Метінвест Холдинг", він стверджував, що, бувши найманим працівником, просто отримує зарплату топ-менеджера і не має будь-яких інших джерел доходу.
Компанія Ахметова забезпечила його службовим житлом, яке надавалося в рамках трудового договору. За словами Сирого, такий стан справ його повністю влаштовував, тому ніякої нерухомості він собі не купував.
На роботі їздив на службовому автомобілі Audi 8. Крім цього, мав особистий Лексус ES300. З дорогих аксесуарів носив швейцарський годинник Breguet.