Ігорь Терехов
  • Дата народження
    14 січня 1967
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігорь Терехов
165

Ігорь Терехов

Терехов Ігор Олександрович: колишній соратник Авакова, який замінив покійного Кернеса

Терехов Ігор Олександрович — колишній соратник Авакова, який після 2010 року приєднався до його опонентів — Добкіна і Кернеса. Після смерті останнього став виконуючим обов'язки мера Харкова. 31 жовтня 2021 року переміг на дострокових виборах харківського міського голови.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Ігор Олександрович Терехов народився 14 січня 1967 року в місті Харків.

Освіта

У Терехова два дипломи: інженера-будівельника (1990) та держуправлінця (2006) у Харківському інженерно-будівельному інституті та Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління.

У 2007 році він захистив дисертацію на тему: «Державне регулювання зайнятості в Україні» та став кандидатом наук з держуправління. Того ж року йому було присвоєно звання «Заслужений економіст України».

Сім'я

Батько Ігоря був спортивним лікарем. На матір Вікторію записано ВАТ «ХЗ Кондиціонер», яке раніше належало Терехову.

Ігор двічі розлучений. У 1995 році від першої дружини народився син Микола. У 2003 та 2006 роках друга дружина народила Матвія та Андрія.

Кар'єра

У серпні 1990 року Терехов влаштувався в інженерно-будівельний інститут на посаду стажиста-дослідника. В той самий час він працював над дисертацією. Через чотири роки Ігор став співробітником ЗАТ «Промислова компанія «Укркондиціонер». У 1997 році очолив ВАТ «Харківський завод «Кондиціонер».

Через два роки він перейшов на роботу в міську раду. Сім років (1999-2006) Терехов керував управлінням з питань підприємництва, був начальником управління споживчого ринку Головного управління економіки та комунального майна.

Навесні 2006 року харківський губернатор Аваков зробив Терехова своїм економічним радником, а через рік — заступником. У 2006 році він балотувався до Верховної Ради. Але його 159-й номер у списку партії «Наша Україна» виявився непрохідним.

У 2010 році Ігор перейшов в стан політичних опонентів, зайнявши посаду заступника міського голови, яким тоді став Геннадій Кернес. Восени 2015 року Терехов зайняв посаду першого заступника харківського міського голови.

У 2015 році він був обраний депутатом міської ради Харкова. Ігор балотувався від партії «Відродження». У міськраді входив до бюджетної комісії і очолював фракцію «Опозиційний блок «Довіряй ділам».

Через п'ять років Терехов переобирався в міську раду під 2-м номером «Блоку Кернеса — Успішний Харків». 9 грудня 2020 року на першому засіданні нового скликання він був обраний секретарем міськради. Після смерті Геннадія Кернеса 17 грудня того ж року Терехов став виконуючим обов'язки мера.

У березні 2021 року Верховна Рада призначила позачергові вибори харківського міського голови. 28 вересня Терехов був зареєстрований кандидатом на посаду градоначальника від партії «Блок Кернеса — Успішний Харків!». Його основним опонентом став колишній мер Харкова та екснардеп Михайло Добкін.

Виборчий фонд Терехова становив 13 мільйонів гривень. Їх він отримав одним платежем від партії «Блок Кернеса — Успішний Харків». Найбільше Терехов витратив на зовнішню рекламу — 3,8 мільйона гривень.

Понад 1,1 мільйона пішло на піар на телебаченні та радіо. На агітацію у TikTok та YouTube офіційно він витратив 316 тисяч. З моменту реєстрації кандидатом у мери громадський рух «Чесно» зафіксував 27 сторінок, які просували Терехова та витратили майже сім тисяч доларів.

31 жовтня за рекордно низької явки виборців (28,29%) Ігор Терехов набрав 50,66% голосів, у Добкіна — 28,4%.

Вже наступного дня після виборів харківські правоохоронці порушили кримінальну справу після звернення громадської мережі «Опора» щодо фальсифікації протоколів на дев'яти ділянках одного з районів міста на користь Терехова.

Компромат

До 2010 року Терехова називали людиною Арсена Авакова. Саме за його протекцією Ігор став кандидатом в нардепи від «Нашої України» на парламентських виборах-2006. Але після 2010 року Терехов перейшов до опонентів Авакова — Добкіна та Кернеса.

Однак, за даними видання bihus.info, Терехов зберіг відносини з Аваковим. Так, колишня дружина секретаря міськради Олена Винник — підприємниця і одна з власників ТОВ «Кісет». Фірма відома в місті, як найбільша мережа МАФів. Іншими співзасновниками «Кісету» є екснардеп і бізнес-партнер Арсена Авакова Ігор Котвицький, а також ще одна людина з оточення Авакова — Вадим Бешанов.

Крім того, Терехов включив в першу десятку «Успішного Харкова» на виборах до міськради Олену Тоболіну. Вона є співробітницею фірми з бізнес-активів оточення Авакова і Котвицького. Також у список мерської партії потрапив Олег Мурашов. Його дружину Світлану ЗМІ називають сестрою Котвицького.

Журналісти припускають, що партнерство з різними політичними таборами дозволило Терехову забезпечити собі голоси депутатів при голосуванні за секретаря міськради, який в разі смерті мера ставав виконуючим обов'язки.

Навесні 2020 року громадський рух «Чесно» викрило першого заступника мера в спробі підкупу виборців. Під час пандемії коронавірусу він дарував паски, брендовані його ім'ям. 

Згідно з моніторингом «Чесно» Терехов в VII скликанні (2015-2020) міськради не був старанним депутатом. Він, згідно з підрахунками журналістів, прогуляв більше половини засідань своєї бюджетної комісії.

В мае 2021 года он пообещал, что горсовет Харькова подаст апелляцию на решение окружного административного суда, которым был отменен региональный статус русского языка в городе. Однако из-за ошибок юристов горсовета апелляция была отклонена.

У травні 2021 року він пообіцяв, що міськрада Харкова подасть апеляцію на рішення окружного адміністративного суду, яким було скасовано регіональний статус російської мови у місті. Однак через помилки юристів міськради апеляцію було відхилено.

Наступного місяця, незважаючи на закон про «декомунізацію», Ігор Терехов виступив за повернення проспекту Петра Григоренка його колишньої назви — маршала Жукова. Також чиновник виступив проти демонтажу пам'ятника цьому радянському воєначальнику.

Чиновник зізнався, що не володіє українською. Тому проводить засідання міськради російською. Але він пообіцяв вивчити державну мову.

Декларація

У травні 2020 року Ігор Терехов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У спільній власності Терехову належить квартира (69,8 кв. м). Ще одну (29,5 кв. м) він орендує. Обидва об'єкти нерухомості знаходяться в Харкові.

З цінного рухомого майна він вказав швейцарський годинник Omega Speedmaster Automatic. Їздить Терехов за дорученням на автомобілі Mercedes-Benz GL 350 CDI 2013 року. Йому належать інвестиційні сертифікати (15000 от. по 100 грн кожна) КУА «Фінекс-Капітал».

Єдиним джерелом доходу Терехова стала його зарплата першого заступника голови міськради. У 2019 році він отримав 1,2 мільйона. У банку Ігор зберігає всього 25 гривень. Готівковими коштами він задекларував 120 тисяч гривень, 54 тисячі євро і 15 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону