Ігор Ткачук
  • Дата народження
    1 липня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Ткачук Ігор Віталійович: депутат Вінницької міськради, яркий раздербанив заплаву річки

Ігор Ткачук - Фото 1

Ткачук Ігор Віталійович — "ефективний" менеджер держпідприємств, які при його керівництві стали збитковими.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Ігор Віталійович Ткачук народився 1 липня 1973 року у місті Вінниця.

Освіта

Ігор отримав середню спеціальну освіту техніка очисних споруд у Вінницькому будівельному технікумі (1997) та вищу освіту юриста у Львівському національному університеті ім. І. Франка (2005). Дипломованим держуправлінцем він став після закінчення Одеського регіонального інституту державного управління (2011).

Сім'я

Брат - Геннадій Ткачук — народний депутат VII і VIII скликань.

Ігор перебуває у шлюбі. Дружину звуть Людмила Станіславенко. З 2010 по 2015 рік вона була також депутатом міської ради Вінниці. У 2012 році балотувалася до Верховної Ради. Працює у ТОВ "АЯГіК" і є депутатом обласної ради.

Ігор Ткачук - Фото 2

У подружжя є двоє дітей: Віталій і Маргарита. Син також депутат, але тільки Вінницької районної ради. На громадських засадах у сьомому скликанні він був помічником народного депутата - свого дядька Геннадія.

Кар'єра

Першим місцем роботи Ігоря стало мале підприємство "Реформа". Протягом року (1991 — 1992) Ткачук працював техніком. Потім він обіймав керівні посади в малому приватному підприємстві "Парадайз". З 2001 року він працював у якості юриста у ТОВ "АЯГіК".

Ігор Ткачук - Фото 3

У 1998 році Ткачук очолив "Профспілки перевізників Вінниці", а у 2005 — Вінницьке обласне громадське об'єднання "Подільська спілка підприємців і ділових людей". На початку 2010 року став головою Вінницької обласної організації політичної партії "Нова Україна", а через вісім місяців - партії "УДАР".

У 2012 році під 46-м номером Ігор балотувався до парламенту. Однак його номер виявився непрохідним. Ткачук в декількох скликаннях Верховної Ради був помічником народних депутатів.

У шостому скликанні (2007—2012) на громадських засадах у Ірини Геращенко, яка тоді представляла НУНС. У сьомому скликанні (2012 —- 2014) — на платній основі у "ударівців" Олександра Корнійчука і Геннадія Ткачука. У восьмому скликанні (2014 — 2019) знову на громадських засадах — у Ігоря Побери з БПП.

У 2014 році Ігор був призначений виконуючим обов'язки генерального директора державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта". Через два роки також на посаді в.о. глави він був призначений у ДП "Одеський морський торговельний порт".

Ігор Ткачук - Фото 4

З травня 2017-го очолив Одеський філіал ДП "Адміністрація морських портів України" та став президентом портового комітету Одеського порту. У жовтні 2019 року вінничанин був звільнений з посади голови ДП "АМПУ".

Ткачук чотири рази обирався до міської ради Вінниці. У 2015 році він став депутатом від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" (територіальний виборчий округ №33). Ткачук — член постійної комісії міської ради з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг.

Компромат

За даними громадського руху "Чесно", Ігор Ткачук взяв участь в дерибані заплави річки Вишня.

Ігор Ткачук - Фото 5

Крім Ткачука власниками ділянок стали помічники його брата Ігоря і інші наближені до сім'ї Ткачук. "Територію, яку просили для ведення рибного господарства, віддали під котеджі ще під час керівництва Вінницею Володимира Гройсмана. Прокуратура відкрила кримінальне провадження.

В середині "нульових" міськрада Вінниці передала сільськогосподарському товариству "Блакитна нива" 20 га землі. Акціонером і кінцевим бенефіціаром даної фірми є Ігор Ткачук. У 2010 році завдяки депутатам міськради, цільове призначення землі було змінено.

Якщо раніше земля виділялася під рибне господарство, то у 2010-му вона передавалася під індивідуальну садибну забудову. При цьому закон забороняє надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва і городництва.

У ЗМІ відзначають, що робота Ткачука на держпідприємствах приводила до їх збитковості.

Так, Одеський порт 2016 рік закінчив з прибутком. "Кілька місяців 2017 року роботи нової команди "професіоналів" привели підприємство до перших підсумками січня 2017 року — мінус 20 мільйонів гривень".

Збиткова виявилася і "Укрпошта" під керівництвом вінничанина. "За підсумками семи місяців роботи Ткачук та його листоноші дали збиток до 172 мільйонів гривень".

Ігор Ткачук - Фото 6

За даними громадського руху "Чесно" до 2016 року депутат Ткачук "зумів пропустити 67% засідань сесій і 100% засідань постійної комісії з питань промисловості, підприємництва. Він був в лавах прогульників і за попередньої каденції".

Декларація

У листопаді 2019 року Ігор Ткачук після звільнення з ДП "АМПУ" опублікував електронну декларацію про свої доходи за 11 місяців.

Депутат міської ради задекларував дві земельні ділянки (1037 і 178 кв.м.), які він взяв у оренду. Також він вказав квартира в Одесі (75 кв.м.), яку він орендує у своєї сестри. У Вінниці Ігор живе в житловому будинку (757 кв.м.), зареєстрованому на ймовірно його мати — Ткачук Любов Тихонівну.

З цінного рухомого майна подружжю Ткачук-Станіславенко належить швейцарський годинник в кількості шести штук, колекції монет, поштових марок та конвертів, старовинна ікона, ювелірні вироби.

Ігор пересувається на автомобілі Toyota Land Cruiser 200 2017 року випуску (вартість 2,6 мільйона), його дружина — на Lexus модель: RX 200 2017 року випуску (1,7 мільйона).

Майже за весь 2019 рік зарплата Ткачука в ДП "Адміністрація морських портів України" склала 998 тисячі. Зарплата Людмили Станіславенко в ТОВ "АЯГіК" — 376 тисяч за 11 місяців.

У банках Ігор зберігає 431 тисяча гривень, 44 доларів і 378 євро. У дружини - 19 тисяч євро і 326 тисяч гривень. Готівковими коштами Ткачук задекларував 500 тисяч доларів, 270 тисяч євро і 1,6 мільйона гривень.

У подружжя готівкою є 160 тисяч доларів, 50 тисяч євро і 500 тисяч гривень. Позичив депутат 580 тисяч доларів. Людмила зайняла 25 тисяч доларів і 5,6 мільйона гривень. Дружина позичила третім особам суму в 25 тисяч доларів і 299 тисяч гривень.

Відео

Згадки про персону