Ігор Васильковський
Ігор Васильковський
2009

Ігор Васильковський

Васильковський Ігор Ігорович: нардеп IX скликання Верховної Ради і представник фракції «Слуга народу»

Васильковський Ігор Ігорович — влітку 2021 року правоохоронці запідозрили політика в їзді на автомобілі в стані наркотичного сп'яніння. Роком раніше, ЗМІ писали про те, що ДБР проводили обшуки в машині політика нібито через наркотики.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Ігор Ігорович Васильковський народився 31 березня 1985 року в місті Одеса.

Освіта

Нардеп закінчив 72-у одеську школу. Васильковський має три вищі освіти: дві юридичних і менеджера ЗЕД.

Він закінчив податкову академію в місті Ірпені, Одеську юракадемію і економіко-правовий інститут в Херсоні. У лютому 2020 року після захисту дисертації на тему: «Взаємодія правоохоронних органів при розслідуванні кіберзлочинів» Ігор став кандидатом юридичних наук.

Сім’я

Батько політика — Ігор Іванович великий одеський бізнесмен. Васильковський-старший — засновник ряду компаній, в тому числі ТОВ «Комбінат малоповерхового житлового будівництва «Камбіо». Підприємство займає орендовані потужності заводу «Продмаш» з виробництва бетонних блоків, тротуарної плитки та оздоблювальних матеріалів.

Як повідомляють ЗМІ, навколо «Камбіо» Васильковські створили мережу підприємств-«прокладок», які реалізують продукцію та управляють активами основного підприємства, це ТОВ «Камбіо», ТОВ «Торговий дім «Камбіо», ТОВ «ПБГ«Камбіо-інвест». Їх співзасновниками виступають Васильковські та їхні родичі.

Ігор-молодший одружений на Олені Васильковській. У вересні 2013 року вона зареєструвалася як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності — роздрібна торгівля, яка здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет).

Олена Васильковська співвласниця двох компаній: ТОВ «Ревізія» і ТОВ «Інтерактивна медіа платформа». Згідно з декларацією чоловіка, в 2020 році вона працювала у ТОВ «Південна електротехнічна компанія» і благодійному фонді «Світ навколо нас».

У народного депутата є дочка Ліза.

Кар'єра

У 2006-2007 роках Васильковський був співробітником податкової міліції та податкової інспекції в рідній Одесі. Потім він пішов у сімейний бізнес і шість років займав посаду заступника голови ради директорів із загальних питань ТОВ «Промислово-будівельна група" Камбіо-Інвест"».

У 2014 році Ігор повернувся до податкової інспекції на посаду оперуповноваженого. Але вже через рік він знову приєднався до сімейного бізнесу. На цей раз Ігор став членом Наглядової ради компанії «ПСГ "Камбіо-Інвест"».

Влітку 2019 року Васильковський з бізнесу подався в політику. Він балотувався від партії «Слуга народу» на парламентських виборах по 139-му мажоритарному округу (місто Южне, частина Суворовського району міста Одеси, Великомихайлівський, Захарівський, Роздільнянський райони, частина Біляївського та частина Лиманського районів Одеської області).

За нього проголосувало 34,18% (або 25 738) виборців. Найближчий опонент Віталій Саутенко з «Опозиційної платформи — За життя» набрав 30,74% (23 147) підтримки.

За самовисуванця Олександра Пресмана проголосувало 17,49% (або 13 171) голів виборців. Цікаво, що на цьому ж окрузі балотувався однофамілець Ігоря — самовисуванець Василь Васильковський, який зайняв четверте місце з 7,14% (5 377) голосів.

У IX скликанні Верховної Ради Васильковський увійшов до складу фракції «Слуга народу» і комітету з питань транспорту та інфраструктури. Також він є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Китаєм, Швейцарією, Австрією, Великобританією і Північною Ірландією.

Ігор очолює підкомітет з питань морського транспорту. За два роки роботи в парламенті Васильковський зробив три депутатських запити та взяв участь в створенні 43 законопроєктів.

У 2013 році Васильковський заснував краудфандингову платформу «Na-Starte». Через рік він став одним із засновників новинного порталу «Колокол». У 2017 році Ігор створив благодійний фонд імені себе. Він також президент ще одного благодійного фонду — «Світ навколо нас».

Компромат

Перед парламентськими виборами засоби масової інформації повідомляли, що у Васильковського є паспорта Болгарії та США. Сам «слуга народу» назвав це фейком.

У жовтні 2019 року в пресі з'явилася інформація про те, що Васильковський почав свою депутатську діяльність з обману.

Перед виборами він пообіцяв виборцям Роздільнянського району Одеської області капітальний ремонт ділянки дороги від села Павлівка в напрямку Роздільної. Але не дочекавшись обіцяного, жителі вийшли на акцію протесту і кілька днів блокували рух транспорту на дорогах.

Щоб заспокоїти протестувальників, Васильковський особисто приїхав. Він заявив, що ремонт скоро почнеться. Політик розповів, що зробив депутатський запит до Кабміну про виділення коштів на ремонт і написав законопроєкт з цього приводу.

Але, за словами Олега Вариводи, керівника обласного управління «Укравтодору», парламентарій приховав той факт, що в уряді цей законопроєкт відправили на експертну оцінку і виділяти гроші просто так не мають наміру.

Васильковський став фігурантом антикорупційного розслідування громадського руху «Чесно». Як повідомляли журналісти, нардеп профінансував свою виборчу кампанію засобами, які не вказав в декларації.

Перед парламентськими виборами Ігор заплатив за передвиборчу кампанію майже 803 тисячі гривень. З цієї суми понад 57 тисяч перерахувало ТОВ «Інтерактивна медіаплатформа», в якій кінцевою бенефеціарною власницею є його дружина Олена Васильковська.

Влітку 2020 року видання «Обозреватель» інформував, що в центрі Одеси поліція зупинила машину Васильковського. Пізніше туди ж приїхали співробітники Госбюро розслідування. Представникам преси вони пояснили, що проводять слідчі дії. Сам політик і його помічник відмовилися розповідати журналістам про причини інциденту.

Пізніше, за інформацією «Обозревателя», нардеп «порішав» свої справи телефоном і його відпустили. У деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що правоохоронці шукали у народного обранця в автомобілі наркотики.

Журналістка Анастасія Азарова зазначила, що за спиною у Васильковського «подейкують, що він регулярно зловживає білим порошком. На роботі, тобто під час голосувань у Раді, а також під час законотворчої діяльності — у Васильковського завжди при собі як не «план», так «кокс».

Пізніше Васильковський в facebook написав, що інформація про затримання з наркотиками — фальсифікація і спроба його дискредитувати. За словами парламентарія, поліція зупинила машину тому що вона нібито була незадекларована. «Вийшла правова колізія, ситуація прояснилася на місці», — зазначив політик.

Наприкінці червня 2021 року ЗМІ повідомили про те, що одеська поліція знову затримала Ігоря Васильковського. Правоохоронці зупинили автомобіль, за кермом якого виявився нардеп зі «Слуги народу». Поліцейські запідозрили, що народний обранець перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

У Васильковського були розширені зіниці, які не реагували на світло, сам він був дуже різкий, але при цьому координація його рухів була порушена. Від медичного огляду політик відмовився. Правоохоронці склали на нього адміністративний протокол.

Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що якщо винність Васильковського буде доведена, то він буде виключений з фракції.

Сам політик назвав цей інцидент помилкою. За його словами, звинувачення щодо керування автомобілем в стані сп'яніння не є обґрунтованими. Він також вибачився за занадто емоційну реакцію, коли поліцейські зупинили його автомобіль. Нардеп припустив, що саме через це правоохоронці зробили висновок про його наркотичне сп'яніння.

Декларація

У березні 2021 року Ігор Васильковський опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардепу належить шість земельних ділянок. П'ять з них знаходиться в селі Білогородка Київської області (майже 5 тис. кв. м), а один — в селі Велика Кардашинка на Херсонщині (19 тис. кв.м). Також він володіє квартирою (157,7 кв.м) в Одесі. Там же йому в спільній власності належить житловий будинок (67,3 кв.м).

У місті Чорноморськ у парламентарія є дві квартири (55,2 і 46,6 кв.м.), які він задекларував як «об'єкти незавершеного будівництва».

Дружина політика володіє нежитловим приміщенням (520,9 кв.м.) в місті Нова Каховка Херсонської області, житловим будинком (164,8 кв.м.) та земельною ділянкою (380 кв.м.) в Одесі.

У Ігоря та Олени Васильковських є по п'ять наручних годинників у кожного. З іншого цінного рухомого майна парламентарій вказав кілька комплектів золотих запонок, чотири ювелірних набори, браслет, троє каблучок Cartier, чотири жіночих шкіряних сумки фірми Hermes і три хутряні шуби.

Подружжя має великий автомобільний парк. У Ігоря п'ять легкових і чотири вантажні автомобілі. Ще однією легковою машиною він користується за домовленістю. У Олени Васильковської є легковий автомобіль Range Rover Sport 2018 року випуску. За кількістю автомобілів серед народних обранців Васильковський займає четверте місце.

За 2020 рік сукупний дохід нардепа склав 2,5 мільйона гривень. Понад мільйон гривень з них Васильковський отримав від продажу нерухомості. Дружина Ігоря поповнила сімейний бюджет на мільйон гривень.

Банківських заощаджень у нардепа і його дружини немає. Готівковими коштами Васильковський задекларував 50 тисяч євро і чотири мільйони гривень. Третім особам Ігор позичив 9212 гривень. Олена Васильковська позичила благодійному фонду «Світ навколо нас» 3200 гривень.

Посилання

Instagram

Facebook (офіційний акаунт)

Facebook (особистий акаунт)

Відео

Згадки про персону