Ігор Воронов
  • Дата народження
    25 квітня 1965
  • Країна
    Казахстан
Ігор Воронов
2078

Ігор Воронов

Ігор Воронов: мільйонер і меценат, який привласнив саме "злачне" родовище літію в Україні

Ігор Воронов - Фото 1

Ігор Воронов - відомий (хоча і непублічний) київський підприємець і меценат. Крім бізнес-діяльності, він щедро інвестує в розвиток мистецтва в Україні. Володіє великою колекцією скульптур і творів живопису. Активно просуває свою дружину і дочок. За допомогою хитрої схеми йому вдалося роздобути прибуткове родовище літієвих руд в Україні, однак зараз по даному питанню ведуться судові розгляди.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Воронов Ігор Олексійович народився 25 квітня 1965 року в Казахстані (місто Алма-Ата).

Його знають як одного з найвідоміших і щедрих українських меценатів. Вдало продавши свою страхову компанію "Кредо-Класик", він почав інвестувати в мистецтво. Сьогодні Воронову належить значна в Східній Європі колекція скульптур і живопису, а також "Арт Фонд Воронова".

Крім мистецтва, бізнесмен займається видобутком літію в Україні і золота в Африці. Маючи великі можливості, мільйонер активно просуває свою дружину і двох дочок.

Сім'я

Ігор Воронов одружений на Тетяні Рамуc, яка випускає авторський одяг під власним брендом #ARTRAMUS. Відомою жінка стала в 2008 році завдяки програмі "Зверни увагу з Тетяною Рамус", яку вона вела на 5 каналі.

З початку 2009-го вона почала випускати глянцевий журнал, а влітку того ж року - вести однойменну радіопрограму. Нещодавно (грудень 2018 року) дружина Воронова відкрила власний творчий клуб ArtRamus, де можна купити модні брендові речі, поласувати авторськими коктейлями і десертами, а також провести час в оточенні любителів мистецтва і поезії.

Крім цього, підприємець щедро інвестує в бізнес своєї старшої дочки Юлії. Так, у червні 2011 року він допоміг дівчині відкрити брендовий бутик Ermanno Scervino, де багаті модники можуть купити наряди відомих італійських дизайнерів. Ціни в бутику починаються від 500 доларів за одиницю товару.

На відкритті Юлія Воронова зізналася, що бутик є їх спільним з батьком проектом, а ведуча заходу Маша Єфросиніна зазначила, що тепер 20-річну бізнесвумен вже не будуть називати "світською левицею".

Молодша дочка мільйонера Анна Воронова вже з 5 років була моделлю. Крім цього, дівчинка займається танцями і спортом, вивчає гру на сопілці і саксофоні, а також співає.

У квітні 2015 року 11-річна Анна виступила в фіналі Міжнародного пісенного і музичного конкурсу Sanremo Junior, який проходив в Італії. На конкурсі дівчинка отримала нагороду у вигляді статуетки, чим була дуже задоволена. Про це з захопленням повідомила Тетяна Рамус в своєму Інстаграмі.

Ігор Воронов - Фото 2

Освіта

Бізнесмен навчався на історичному факультеті КНУ ім. Т. Шевченка.

Кар'єра

Становлення

Після випуску Ігор Воронов 3 роки працював в Інституті історії України науковим співробітником.

Також в ранні роки своєї трудової діяльності він виступав за збірну Радянського союзу з ковзанярського спорту. Потім на три місяці поїхав в Туапсе, де був піонервожатим.

З 1997 по 2000 рік Воронов працював доцентом і завідувачем кафедри в Київській держакадемії водного транспорту. З 2001 року очолює інститут заочного та дистанційного навчання в Державному університеті телекомунікацій (Київ).

Бізнес

Перші серйозні гроші до Воронова прийшли після вдалого продажу "Кредо-Класік" в 2005 році. На той час його компанія входила до двадцятки найбільших страхових підприємств України.

"Кредо-Класік" викупила австрійська страхова група UNIQA за досить велику суму (за оцінками експертів - від 60 до 100 мільйонів доларів). Де Ігор Воронов у 1994 році взяв гроші для створення страхової компанії, залишається загадкою.

Ходили чутки, що бізнесмен був змушений продати компанію в результаті втрати впливу близьких йому політиків. "Кредо-Класік" також цікавився російський олігарх Олександр Лебедєв, який контролював 28,5% акцій "Аерофлоту", більше ніж 3% - РАО ЄЕС, 36% - "Ільюшин фінанс", а також до сотні інших підприємств.

Однак з настанням кризових років становище Ігоря Воронова трохи похитнулося. У 2009 році він був виключений зі складу власників компанії TM CDMA Ukraine. При цьому, вже через два роки компанія Velosan Invest, за якою стояв київський мільйонер, виграла суди і оформила на себе 100% капіталу загубленого підприємства.

У нинішній час Ігор Воронов інвестує в мистецтво. Він ще з початку 90-х почав колекціонувати цінні твори, і сьогодні володіє одними з найбільших у Східній Європі колекцій скульптури і живопису. Крім того, в 2008 році мільйонер заснував власний фонд "Voronov Art-foundation".

Ігор Воронов - Фото 3

Меценатство

Вся меценатська діяльність Воронова спрямована на образотворче мистецтво. Бізнесмен також організовує виставки на основі власних колекцій. Завдяки цьому багато українців змогли познайомитися з справжніми витворами вітчизняних і закордонних майстрів світового рівня.

Крім цього, колекція Воронова включає близько 2 000 робіт сучасних українських художників. У 2009 році київський меценат проспонсорував їх поїздку на аукціон Sotheby's, де ті змогли вперше представити свої картини. Таким чином, бізнесмен підтримує вітчизняних майстрів пензля.

Чутки і компромат

Не так давно Ігорю Воронову вдалося отримати ліцензію на експлуатацію найбільшого і перспективного родовища літію в Україні.

Так, у квітні 2017 року компанія бізнесмена "Укрлітійвидобуток" отримала спеціальний дозвіл № 6195 на геологічне вивчення надр Полохівського родовища літієвих руд. Ліцензія дієва протягом 20 років.

У зв'язку з цим компанія Воронова зобов'язана протягом 3 років надати Державній комісії України детальну геолого-економічну оцінку запасів літію в зазначеному родовищі для її затвердження. Ще однією умовою отримання ліцензії стало зобов'язання своєчасно робити зазначені виплати до Держбюджету, а також щороку здійснювати радіаційний контроль за породою і готовою продукцією.

Цікаво, що "Укрлітійвидобуток" був заснований практично відразу після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича і встановлення правління Миколи Азарова. Щоб зайти на Полохівське родовище, компанія спочатку вивела його землі з державної власності, а потім скупила у понад півсотні фізосіб ділянки, які видавалися їм під "ведення господарства".

Щоб провернути подібну схему, потрібен був надійний тил. І у компанії він був в особі ставленика сина Олексія Азарова, а також впливового земляка Віктора Януковича.

Після втечі Януковича, Азарова і Іванющенко Генпрокуратура подала проти компанії позови з метою визнати недійсними рішення про передачу земель Полохівського родовища, проте вже у 2015-му суд відхилив дані позови.

Керівний склад "Укрлітійвидобутку", звісно, також змінився: підприємство очолив нічим не примітний Іван Захаров, який, швидше за все, просто прикривав колишніх власників. Після нього половина компанії відійшла арабській фірмі Harsam Ores FZE, 5% - київському бізнесмену Олегу Каднікову, ну а 45% дісталися поціновувачу мистецтва Ігорю Воронову.

З огляду на те, що бізнесмен є співвласником холдингу VEK Capital Partners, яка крім інших напрямків інвестує також у видобуток золота в Танзанії, його інтерес до корисних копалин цілком зрозумілий. Тим більше, отримання особистого і дуже прибуткового родовища популярного в світі металу не обійшлося без зв'язків Воронова, який, за деякими даними, спонсорував передвиборну кампанію Віталія Кличка, а також всіляко сприяв реалізації його політичних амбіцій.

Попри успіх виконаної афери, вже на початку 2018 року влада почала судову тяганину з метою позбавити компанію "Укрлітійвидобуток" отриманої нею ліцензії. Схоже, родючим родовищем літієвих руд зацікавилися інші олігархи з не меншими зв'язками і впливом, тому Воронову доведеться поборотися за цей напрямок бізнесу.

Статки і джерела доходів

На лютий 2019 року журнал "Форбс" оцінив статки Ігоря Воронова в 99 мільйонів доларів.

Крім того, що Ігор Воронов володіє цінними колекціями творів мистецтва, він контролює видобуток золота в Африці, а також має намір зайнятися видобутком літієвих руд в Україні. Мільйонер також є співвласником компанії VEK Capital Partners, якій належать ресторан Fellini, кінотеатр "Україна", а також мережа спорт-клубів Sport Life.

У 2011 році матеріальні статки бізнесмена оцінювалися в 250 мільйонів доларів за версією видання "Фокус". До 2013 року (за оцінками того ж видання) капітали підприємця зменшилися більш ніж удвічі, складаючи 105 мільйонів доларів.

Ігор Воронов - Фото 4
Згадки про персону