Ірина Венедіктова
  • Дата народження
    21 вересня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ірина Венедіктова
1855

Ірина Венедіктова

Венедіктова Ірина Валентинівна: Генеральний прокурор України

Венедіктова Ірина Валентинівна — потомствений юрист, викладала на юридичному факультеті Харківського університету, 3-й номер у списку партії Слуга народу. З грудня 2019 по березень 2020 року була в.о. глави ГБР. Перша в історії України жінка, яка зайняла посаду Генерального прокурора (з березня 2020 року).

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім`я
  4. Кар`єра
  5. Цитати і заяви
  6. Скандали
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Ірина Валентинівна Венедіктова народилася 21 вересня 1978 року в місті Харків.

Освіта

Ірина Венедіктова має юридичну освіту. У 2000 році отримала червоний диплом Харківського національного університету внутрішніх справ. Крім того, вона пройшла курс міжнародного комерційного арбітражу в лондонському інституті арбітрів.

В 2003 році захистила кандидатську, а через десять років докторську дисертацію.

Сім'я

Батько — Валентин Семенович (1953 року народження) — доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Інженерної академії України, генерал-майор міліції. Обіймав посаду проректора Харківського національного університету внутрішніх справ.

Мати — Валентина Михайлівна —  кандидат юридичних наук, докторант.

Брат — Сергій Валентинович — кандидат юридичних наук, науковий співробітник.

Ірина Венедіктова одружена із Денисом Колесніковим. Він обіймає посаду заступника начальника Департаменту кіберполіції — начальника 2-го управління (організаційно-аналітичної роботи та забезпечення діяльності) Національної поліції України.

У Ірини двоє дітей: син Данило і дочка Аделіна.

Кар'єра

Після закінчення УВС Ірина чотири роки викладала правознавство в Харківському гуманітарному інституту Народна українська академія.

У 2004 році Венедіктова перейшла на роботу на юридичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Спочатку була доцентом, а через рік зайняла посаду завідуючою кафедри цивільно-правових дисциплін. У 2014 році вона стала професором.

У 2006-2009 роках керувала юридичною клінікою "Юридична допомога" при юридичному факультеті Харківського університету. 

Ірина займалася введенням на юридичний ринок Харкова практики "pro bono", тобто наданням професійної допомоги благодійним, громадським та іншим некомерційним організаціям на безоплатній основі.

Майже в той самий час (2006-2008) Ірина Венедіктова була головою секції "Медицина і право" при Харківському юридичному товаристві.

У 2008 році Венедіктова стала віцепрезидентом, а також суддею Постійно діючого третейського суду при громадській організації "Фундація медичного права та біоетики".

Ірина Венедіктова очолювала спеціалізовану вчену раду по захисту докторських дисертацій, член редакційних колегій наукових журналів "Медичне право", "Приватне право".

Деякий час Ірина була радницею ряду юридичних фірм, таких як "Peregrin Capital Group" і "Arbitis". Також вона працювала у Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.

У своїй професійній діяльності Ірина займалася розробкою кількох законопроєктів в освітній та антикорупційній сферах.

Венедіктова —  автор більш ніж 150 наукових робіт (статей, монографій, навчальних видань). Вона створила наукову школу, в якій сформувалася велика кількість вчених, фахівців різних галузей права, в тому числі медичного права.

З 2016 року Венедіктова читала лекції в харківських закладах охорони здоров'я разом з командою юридичної компанії Peregrin Capital Group з актуальних правових питань у сфері охорони здоров'я.

У 2019 році стала експертом у передвиборчому штабі кандидата, а потім президента України Володимира Зеленського. В команду її запросив Руслан Стефанчук, з яким вона знайома більш десяти років.

У тому ж році під третім номером у списку «Слуга народу» Ірина успішно балотувалася до Верховної Ради. У IX скликанні вона увійшла до складу однойменної фракції та очолила комітет з питань правової політики.

Однак народним депутатом Венедіктова пробула менше пів року. У січні 2020 року вона склала депутатський мандат у зв'язку з переходом на нове місце роботи. З серпня 2019 по січень 2020 року Венедіктова взяла участь в створенні 40 законопроєктів і 106 разів виступила в стінах Верховної Ради.

В останні дні 2019 року президент Зеленський призначив Венедіктову виконуючою обов'язки голови Державного бюро розслідування. Ірина стала першою жінкою в історії України, яка очолила правоохоронний орган.

У березні 2020 року вона увійшла до складу Ради національної безпеки і оборони. Тоді ж Ірина очолила Офіс Генеральної прокуратури. За її призначення проголосувало 269 парламентаріїв.

Венедіктова — член Асоціації правників України, Первинна профспілкова організація ХНУ імені В.Н. Каразіна та Фундації медичного права та біоетики.

Цитати і заяви

Про зміни в судовій системі

Венедіктова в команді нового президента відповідає за реформування в судовій системі. 

Вона обіцяє, що при новій владі відбудеться процес перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також Вищої ради правосуддя. Швидко і якісно будуть заповнені вакансії в судах. Судова влада буде очищена.

Ірина Венедіктова збирається переглянути на предмет доступності правосуддя та ефективності процесуальних норм чинного законодавства. Буде запущений електронний суд, запроваджено інститут мирових суддів і суд присяжних.

Про інститут мирових суддів

Цьому інституту планується передати малозначні справи. Таким чином будуть розвантажені суди першої інстанції.

На перших порах Ірина Венедіктова пропонує зробити мировими суддями, громадян, які мають юридичний досвід. Наприклад, адвокатів, які вже не здійснюють адвокатську діяльність, суддів у відставці, вчених-юристів. Вони зможуть встановити певний рівень роботи, а потім до них приєднаються представники інших професій.

Скандали

Ще перебуваючи на посаді в.о. очільниці ДБР Ірина виступила із заявою про скасування Закону про амністію учасників Євромайдану. Це викликало хвилю критики з боку активістів і учасників Революції гідності. В знак протесту проти такої ініціативи, проти глобального перегляду результатів Євромайдану активісти вийшли з пікетами до будівлі ДБР.

Також Венедіктову розкритикували за те, що своїм заступником у ДБР вона призначила Олександра Бабікова. Раніше він був адвокатом президента-втікача Януковича.

Навесні 2020 року голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що у Венедіктової є незадекларований швейцарський годинник вартістю в десять тисяч євро. 

«Відсутність інформації про його придбання — корупційне правопорушення, яке загрожує звільненням», — написав активіст в facebook.

Влітку Генпрокурорка заявила, що годинник — всього лише копія, вартістю в п'ять тисяч гривень. Проте, у лютому 2021 року ДБР, яке раніше Венедіктова очолювала, відкрило кримінальну справу проти неї за незаконне використання товарного знака, фірмового найменування (ч. 3 ст. 229 КК).

У жовтні 2020 року «Українська правда» опублікувала статтю, в якій відзначила п'ять головних провалів Венедіктової на посаді Генпрокурорки. Серед них: одіозні призначення, злив розслідувань щодо олігархів, саботаж підозри депутатам, провал реформи прокуратури і перешкоджання слідству у справі суддів Окружного адміністративного суду Києва.

Ще наприкінці 2020 року НАБУ відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання Венедіктової в справу заступника Офісу президента Олега Татарова. Воно було пов'язане з тим, що Генпрокурорка вирішила змінити групу прокурорів у справі Татарова перед тим, як детективи НАБУ планували повідомити йому про підозру.

Декларація

У березні 2021 року Ірина Венедіктова опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У Харкові Генпрокурор володіє нежитловими приміщеннями цокольного поверху (149,5 кв.м.) та машиномісцем у підвалі паркінгу (15,7 кв.м.). На дітей Ірини записані в селищі Високий Харківської області земельна ділянка (1500 кв.м.) та житловий будинок (387,5 кв.м.). У селі Лісники Київської області Венедіктова орендує ділянку землі (1500 кв.м.) та житловий будинок (147,8 кв.м.).

У січні 2014 року Ірина придбала автомобіль Porsche Cayenne 2013 року випуску за 867 тисяч гривень. Її чоловік їздить на Honda CR-V 2016 року випуску.

За 2020 рік зарплата керівниці Офісу Генерального прокурора склала 753 тисячі гривень. Також Венедіктова встигла отримати одну зарплату народного депутата — 25,7 тисячі. Зарплата в ДБР за три місяці — 130,9 тисячі. Дохід Ірини від надання майна в оренду склав 32,6 тисячі гривень. Денис Колесник поповнив сімейний бюджет на 1,2 мільйона гривень.

На банківському рахунку у Ірини зберігається 10,4 тисячі гривень та 5132 євро. Готівковими коштами у неї задекларовано 620 тисяч гривень і 20 тисяч доларів.

У Дениса Колесникова на рахунку в банку є 87 тисяч. Готівкою він має 800 тисяч гривень і 20 тисяч доларів.

Посилання

Facebook 

Facebook

Відео

Згадки про персону