Гере Юлій Павлович: заступник міністра оборони по цифровізації
Гере Юлій Павлович — журналісти помітили, що після зміни влади компанія Гере стала частіше перемагати в тендерах. Вже після призначення у Міноборони ЗМІ писали, що він намагався протягнути свою колишню фірму на тендері.
Біографія
Юлій Павлович Гере народився 12 жовтня 1982 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.
Освіта
Гере має дві вищі освіти. Він закінчив фізико-технічний інститут Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара та Інститут Управління державної охорони України Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко.
Сім'я
Юлій одружений з Оленою Гере. Вона співвласниця ТОВ «Смарт КР» (основний вид діяльності — дошкільна (доначальна) освіта).
У подружжя є одна дитина — дочка Діана.
Кар'єра
Після закінчення університету в Дніпрі Юлій деякий час був банківським співробітником. Займався управлінням банківськими технологіями.
У 2006 році Гере очолив фірму «Інжиніринг-Компані». Підприємство Юлія працює в сфері технічних засобів безпеки, автоматизації та цифрового розвитку. За даними з соцмереж робота Гере останні десять років полягала в установці камер зовнішнього спостереження в криворізьких супермаркетах.
У 2008 році Гере став інструктором з технічного захисту інформації в Центрі виживання та спеціальної підготовки «SEAL». У 2016 році він приєднався до американської асоціації ASIS International. Через два роки увійшов до правління Асоціації професіоналів корпоративної безпеки. Очолював комітет технічних засобів безпеки та захисту інформації.
Навесні 2020 року Юлій перейшов на державну службу. У травні він був призначений на посаду заступника міністра оборони. Тут Гере відповідає за цифровий розвиток, цифрову трансформацію і цифровизацию.
Компромат
Восени 2020 року інформаційний портал «Стор Кор» повідомляв, що у Юлія Гере виявилася фірма на Кіпрі. Журналісти відзначали, що в оборонному відомстві одним із пріоритетів роботи заступника міністра-діджіталізатора стало створення Центру безпеки Збройних Сил.
На тендері проєкт по його реалізації був відданий компанії «Фортеця ОСТ». Як пишуть ЗМІ, Юлій Гере раптово ініціював позапланову аудиторську перевірку фірми.
Нібито аудитори Міноборони повинні були виявити якусь нестачу коштів і приписати фірмі-виконавцю корупційні дії. Однак аудит був зроблений об'єктивно. Після чого звіт і резюме аудиту радикально розійшлися в стилістиці і висновках.
Журналісти «Стор Кор» припустили, що за раптовою перевіркою ТОВ «Фортеця ОСТ» стоять великі гроші. Адже тільки на першому етапі створення Центру на нього було витрачено 400 мільйонів.
Не меншу суму планувалося витратити і на програмне забезпечення цієї системи. За інформацією інсайдерів журналістів, заступник міністра оборони по цифровізації хотів, щоб ПО для відомства створювала фірма, близька до його оточення.
Проаналізувавши його декларацію за 2019 рік, журналісти помітили, що від бізнесу чиновник не відмовився. А саме на нього була записана кіпрська фірма GSC HI-TECH INVEST LTD. Цікаво, що на Кіпрі історично низька податкова ставка.
Також в пресі з'явилася інформація, що чиновники з «Укрінфрапроекта» намагалися протягнути на тендер фірму «Інжиніринг-Компані». Раніше нею володів Юлій Гере, а після 2020 року вона була переписана на його батька Павла.
Зазначалося, що у компанії знайшлося багато невідповідностей умовам тендеру, зокрема не була надана довідка про наявність необхідного обладнання, а переклад їх англомовних документів не відповідав вимогам.
Журналісти звернули увагу, що після зміни влади в 2019 році фірма Гені стала набагато частіше перемагати в тендерах. При цьому третя частина закупівель були неконкурентними.
Крім того, ЗМІ писали, що міністр оборони Андрій Таран незаконно «пристроїв» слухачем свого заступника в Військово-дипломатичну академію. Юлій Гере до 2020 року не мав ніякого відношення ані до армії, ані до держслужби, тому не міг проходити курс навчання в академії.
Декларація
У березні 2021 року Юлій Гере опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Топчиновник оборонного відомства не володіє власною нерухомістю. Місцем реєстрації він вказав квартиру (43,8 кв.м.) в Кривому Розі, а місцем проживання — житловий будинок в селі Щасливе Бориспільського району Київської області. Олені Гере належить дві квартири в Кривому Розі (36,2 кв.м.) і в недобудованому будинку в Одесі.
З цінного рухомого майна чиновник задекларував швейцарські чоловічі наручні годинники Ulysse Nardin. На правах довіреності він їздить на машині своєї колишньому компанії — Volkswagen Tiguan 2017 року випуску і на автомобілі батька — Skoda Superb 2011 випуску. У подружжя є Toyota Sequoia 2013 року випуску. Машину Олена придбала у вересні 2019 року за 303 тисячі гривень.
За 2020 рік дохід Юлія в ТОВ «Інжиніринг-Компані» склав 98 тисяч. У Міністерстві оборони він отримав 546,4 тисячі. Олена поповнила сімейний бюджет на 23,8 тисячі. На рахунках в банках Гере зберігає 43,8 тисячі гривень, 1 761 доларів і 48 євро, у подружжя в банках — 73 гривні, 205 євро та 83 долара.
Готівковими коштами заступник міністра задекларував 100 тисяч доларів і 1,1 мільйона гривень. Також він має 421 біткоїн. Третім особам Юлій позичив 20 тисяч євро, його дружина — 30 тисяч євро.