Юрій Чижмарь
  • Дата народження
    27 жовтня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Чижмарь
5745

Юрій Чижмарь

Юрій Васильович Чижмарь: екснардеп та фігурант кількох антикорупційних журналістських розслідувань

Юрій Чижмарь - Фото 1

Юрій Васильович Чижмарь — за даними ЗМІ, є людиною Ахметова, а під час управління Тернопільською областю він нібито вкрав держкошти, які виділили постраждалим від стихійного лиха.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Інцидент з нападом
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Юрій Васильович Чижмарь народився 27 жовтня 1974 року у місті Ужгород Закарпатської області.

Освіта

Після закінчення школи Юрій вступив до університету Ужгорода. У 1996 році він отримав диплом юриста. Через сім років Чижмарь отримав другу освіту (юриста-міжнародника) в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету.

У 2016 році він став доктором юридичних наук.

Сім’я

Юрій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Катерина. Вона має частку в чотирьох компаніях: ТОВ "Модьоро Агроінвест" (95%), ТОВ "Акванова Девелопмент" (20%), ТОВ "Площа Ринок" (25%), ТОВ "Акванова Гідроресурс" (40%).

У подружжя є син Василь і дочка Анна. Син працює в Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України.

Кар'єра

Після закінчення Ужгородського університету Юрій залишився у виші викладати цивільне права і процес. Влітку 2004 року він став державним службовцем. Спочатку Чижмарь переїхав до Тернополя, де трохи менше року обіймав посаду заступника голови обласного управління юстиції і керував відділом нотаріату.

Юрій Чижмарь - Фото 2

У березні 2005 року Юрій повернувся на Закарпаття, де в облдержадміністрації був радник губернатора, керував управлінням майна і виконував обов'язки голови апарату ОДА.

У квітні наступного року закарпатець перебрався в столицю. Пів року Чижмарь працював в міністерстві надзвичайних ситуацій, а потім очолив службу керівника президентського Секретаріату.

Восени 2007 року закарпатського чиновника призначили керувати Тернопільською областю. У липні 2010 року він знову повернувся до Києва і обійняв посаду заступника столичного губернатора (Присяжнюка).

У 2002 і 2006 роках Чижмарь обирався до міської ради Ужгорода, в 2009-му — до Тернопільської облради (від партії "Єдиний центр").

Юрій Чижмарь - Фото 3

У 2006 році йшов до Верховної Ради в складі блоку "Пора-ПРП". Через шість років вдруге спробував стати народним депутатом. Чижмарь балотувався по 167-му мажоритарному округу (Тернопільська область). Але з результатом 10,99% Юрій опинився тільки на третьому місці.

У 2014 році Чижмарь зміг-таки зайняти крісло парламентаря. На цей раз він йшов за списком (№24) Радикальної партії. У Верховній Раді Юрій входив до складу комітету з питання ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Юрій Чижмарь - Фото 4

У 2019 році нардеп втретє балотувався в найвищий законодавчий орган країни. Він знову йшов по мажоритарці (тепер в Закарпатті) і знову програв. За Юрія віддали свої голоси лише два відсотки виборців. З цим результатом він зайняв одинадцяте місце на 68-му окрузі.

У тому ж році екснардеп став професором університету "Україна". Влітку 2020 року Чижмар на громадських засадах став радником київського мера Віталія Кличка. Юрій займається питаннями соціально-економічного розвитку столиці.

Юрій Чижмарь - Фото 5

Інцидент з нападом

Взимку 2011 року на Чижмаря було скоєно напад. Біля його будинку раніше судимий Дмитро Котов облив чиновника кислотою. Отримавши опіки середньої тяжкості, Чижмарь кілька місяців провів у лікарні. З'ясувалося, що таким чином на грунті ревнощів йому вирішив помститися начальник відділення міліції Солом'янського РУ ГУМВС України в Києві Назар Фесун.

Компромат

Юрію Чижмарю під час його керівництва Тернопільською областю депутати місцевої облради кілька разів висловлювали йому недовіру. Як зазначає "Ліга. Нет" восени 2008 року його звинуватили "у тому, що губернатор не впорався з подоланням наслідків липневої повені в регіоні.

Крім того, начальник контрольно-ревізійного управління області та керівник обласного ГУ МВС доповіли про значні порушення при використанні коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихії".

Юрій Чижмарь - Фото 6

Через рік депутати облради заявили, що Юрій Чижмарь не виконав "вимог рішення Тернопільської обласної ради від 20 серпня 2009 №7092 "Про ситуацію, що склалася з вивезенням твердих побутових відходів у м.Тернополі". Про це повідомляло видання  “Zaxid.net”.

У тому ж 2009 році “ТСН” повідомляв, тернопільські правоохоронці виявили, "що під виглядом витрат на поїздки губернатора (Чижмаря —  прим. ред.) чиновники обладміністрації вкрали бензину на 70 тисяч.

"Як підрахували в управлінні МВС Тернопільщини, виходячи з кількості витраченого пального, керівнику області треба було щодня проїжджати 2150 км, рухатися 24 години на добу зі швидкістю 90 км. За таких умов неможливо було ані виходити з машини, ані заправляти її пальним, а під час руху — ремонтувати. Куди ділося списане пальне, правоохоронці встановлюють".

Також журналісти "ТСН" писали про те, що тодішній губернатор "попався на тому, що використовував незареєстрований службовий автомобіль, в багажнику якого міліція виявила ще три пари державних номерних знаків".

Юрій Чижмарь - Фото 7

Влітку 2018 року журналісти проєкту “Наші гроші” повідомляли про те, що "група народних депутатів, які заробляють на високих тарифах так званої "зеленої" електроенергетики, пропонують зберегти як мінімум до 2020 року існуючі в Україні тарифи, є найвищими в Європі".

"Законопроєктом пропонувалося, щоб існуючі "зелені" тарифи діяли до 2020 року і тільки тоді почали працювати тарифні аукціони, за результатами яких право будувати станцію і продавати електроенергію має той, хто запропонував найнижчий тариф.

Також пропонувалося, що "такі тарифні аукціони будуть вводитися тільки для сонячних станцій більше 10 мВт і для вітростанцій більше 20 мВт. Для всіх об'єктів меншої потужності будуть продовжувати діяти "зелені" тарифи. Ця лазівка ​​дозволить великим виробникам зберегти свої тарифи шляхом розбиття своїх станцій на так звані черги".

Юрій Чижмарь - Фото 8

Законопроєкт зареєстрували депутати, "серед яких, за даними руху "Чесно", є депутати, у яких родичі і помічники є власниками бізнесів, які заробляють на "зеленому" тарифі. Серед співавторів був й Юрій Чижмарь.

Катерина Чижмарь "є власником сонячної станції ТОВ "Акванова Девелопмент" та гідростанції ТОВ "Акванова Гідроресурс" (разом з бізнесменом Ігорем Тинним) — обидві працюють на "зеленому" тарифі".

Юрій Чижмарь - Фото 9

Телеграм-канал "Золоті ворота. Інсайди КМДА" про Юрія Чижмаря написали наступне:

"Чижмарь крав у чорнобильців при Ющенко, потім в Тернополі "розподіляв на свою користь" державні дотації на ліквідацію стихійного лиха. Уявіть собі, глава ОДА просто вкрав всі гроші, які держава виділила постраждалим людям!"

"Але головне те, що Чижмарь — з партії Олега Ляшка, а це значить, що в КМДА він представлятиме інтереси ДТЕК і Ахметова".

Юрій Чижмарь - Фото 10

Декларація

У травні 2020 року Юрій Чижмарь опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік

У екснардепа дві земельні ділянки в Київській області: у селі Шпитьки (2000 кв.м.) та Великий Бичків (1000 кв.м.). Ще одну ділянку землі Юрій орендує в Ужгороді (23 кв.м.). Там же він у спільній власності володіє офісом (52,6 кв.м.).

Юрій Чижмарь - Фото 11

Дружині Чижмаря належить чотири земельні ділянки в селах Стоянка (2342 кв.м.), Стовп'яги (1200 кв.м.) Київської області, Ужгороді (1200 кв.м.) та Мукачево (555 кв.м.), квартири в Києві ( 101 кв.м.), Ужгороді (76 кв.м.) та два житлових будинки в Ужгороді (237 кв.м.) та недобудований в Стоянці (437 кв.м.).

Автомобіль у подружжя Чижмарь тільки один. Він належить Катерині — Lexus RX-270 2013 року випуску. У 2017 році дружина політика придбала машину за 563 тисячі гривень. Катерині належать акції ПАТ "Концерн Електрон".

Сукупний дохід Юрія у 2019 році склав 430,8 тисячі. Дружина поповнила сімейний бюджет на 515,9 тисячі. Зарплата сина — 40,5 тисячі.

У банку Чижмарь зберігає 129,7 тисячі гривень і майже дві тисячі євро. У дружини — 219,8 тисячі гривень, у сина — 79 тисяч. Готівковими коштами екснардеп задекларував 30 тисяч. У Катерини — 52 мільйони гривень.

Посилання

Facebook

Facebook

Згадки про персону