Камельчук Юрій Олександрович: «слуга народу», який не вірить у вакцину і вважає коронавірус вигаданою хворобою
Камельчук Юрій Олександрович — колишній бізнес-тренер, якого називали шахраєм за те, що він нібито «кинув» інвесторів.
Біографія
Юрій Олександрович Камельчук народився 12 лютого 1980 року у місті Львів.
Освіта
Юрій закінчив середню школу № 12 у місті Червоноград. Камельчук має диплом журналіста, який він отримав у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Навчався менеджменту у сфері радіо в BBC News School Report.
Вивчав досвід бізнесу та організації громадських просторів в ряді європейських країн, Індії, США, Сінгапурі, Ізраїлі.
Сім’я
Юрій одружений вдруге. Зі своєю новою обраницею Тетяною він перебуває у шлюбі з вересня 2017 року. Від першої дружини у Камельчука є дочка Луїза.
Кар'єра
З грудня 1996 по вересень 1998 року Юрій був репортером у «Газета Вісник. Червоноград». Потім чотири роки він працював у «Нео Радіо — 100.5 FM Червоноград». З 2000 року одночасно також був співробітником «Люкс FM Львів».
До 2019 року Камельчук займався підприємництвом. Засновник декількох компаній: «Прем'єр», «Вікномаркет», «Karamel Stock», «Key Systems», «Український Голос. Новини Львова та України», кафе «Флоренція», «A1.Hostel», «Pro Crypto Club» та інших.
Також Юрій — засновник бізнес-спільноти Ukrainian Business Community та Платформи розвитку бізнесу «Бізнес Актив». До обрання у парламент він займався бізнес-консультуванням і коучингом, був організатором бізнес-форумів і семінарів.
У 2019 році Камельчук взяв участь у парламентських виборах. Юрій балотувався від партії «Слуга народу» по 124-му мажоритарному округу (місто Червоноград, Сокальський район, частина Кам'янка-Бузького району Львівської області).
За нього віддали свої голоси 16,17% виборців. Найближча опонентка, представниця ВО «Свобода» Оксана Береза набрала 13,79%. У дев'ятому скликанні парламенту Камельчук входить до комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Компромат
Як зазначають ЗМІ, офіційно Юрій Камельчук витратив на парламентську кампанію 6700 гривень. Згідно з бібліотекою реклами Facebook, кандидат з кінця червня до 19 липня, саме в період виборчої кампанії, замовляв рекламу у цій соціальній мережі, витративши 286 доларів (близько 7100 гривень).
Тобто фактично кампанія Камельчука була як мінімум у два рази дорожчою від офіційної суми. Сам Камельчук пояснює це тим, що оплачував рекламу в Facebook з банківської карти, а не з виборчого фонду.
У соціальних мережах, а також на Youtube існує інформація про те, що один з проєктів Камельчука — A1 Trade є нічим іншим, як фінансовою пірамідою. Самого ж Юрія називають "шахраєм", який «створивши свій інвестиційний проєкт, зібрав гроші на які відкрив хостел та кинув всіх інвесторів».
У грудні 2020 року нардеп Камельчук в ефірі одного з телеканалів заявив, що не вірить жодній вакцині у світі та назвав коронавірус «вигаданою хворобою».
Українські ЗМІ критикували народного обранця за те, що він виступив за відновлення подачі води до анексованого Росією кримського півострова та за виплату пенсій жителям окупованого Донбасу.
Декларація
У травні 2020 року Юрій Камельчук опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
У декларації нардеп вказав тільки попередній договір на придбання квартири (80 кв. м) у Львові. У формі змін до декларації Юрій зазначив, що витратив 322,8 тисячі гривень на придбання двох земельних ділянок (0,0786 га та 0,0714 га) в селі Березівка Макарівського району Київської області. Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Камельчук немає.
За 2019 рік сукупний дохід Юрія склав 225,9 тисячі гривень. Ще 491 тисячу гривень парламентарій отримав в якості повернення коштів за договором про розірвання (припинення) попереднього договору купівлі-продажу квартири. Готівковими коштами Камельчук задекларував 55 тисяч доларів, у його дружини — 27 тисяч доларів.