Юрій Комісаров
  • Дата народження
    6 січня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Комісаров
3318

Юрій Комісаров

Юрій Комісаров: шанувальник політики Путіна і людина Юри Єнакіївського

Юрій Комісаров - Фото 1

Юрій Комісаров створив у Запоріжжі компанію, через яку жителі  міста оплачували комунальні послуги. За допомогою "Запоріжзв'язоксервісу" підприємець обкрадав мешканців. Цю схему він провернув за допомогою одіозного Юри Єнакіївського. До того ж, Комісаров - прихильник "русского мира" і власник офшорів в Австралії.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат

Біографія

Юрій Комісаров народився 6 січня 1964 року

У Запоріжжя приїхав разом із батьками у віці п'яти років. Юрій Комісаров з десяти років займався вільною боротьбою. Брав участь у змаганнях, став переможцем республіканської першості. Крім того, зараз він займається в'єтнамським бойовим мистецтвом в'єт-во-дао.

Освіта

Юрій Комісаров має диплом радіофізика.

Сім'я

Мати Юрія Комісарова працювала в торгівлі, батько був начальником дільниці в порту. Батьки розлучилися, коли він був ще дитиною. 

У бізнесмена є син.

Кар'єра

Першим місцем роботи Юрія Комісарова стало підприємство “Радіоприлад”. Тут він дослужився до посади начальника збуту і маркетингу.

У 1990-х зарплата на підприємстві була маленькою, і Комісарів вирішив зайнятися бізнесом. Спочатку він разом із друзями привозив товари з Китаю. Потім займався продажем засобів зв'язку.

У 1994 році став одним із засновників “Запоріжзв'язоксервісу”, який надає послуги прийому комунальних платежів. Зараз він очолює наглядову раду підприємства. 

Ще через шість років Комісарів заснував компанію “ГЮСС”, яка надає послуги Інтернету та інформаційні технології.

Компромат

Починаючи з 2010 року, у Юрія Комісарова був конфлікт із бізнесменом Євгеном Анісімовим. Останнього називали “смотрящим” від “Партії регіонів” по Запоріжжю. За словами Комісарова, Анісімов вимагав передати йому п'ятнадцять відсотків акцій “Запоріжзв'язоксервісу”, а також п'ять мільйонів доларів.

Тільки через три роки Комісаров ще з одним підприємцем Юрієм Чекальським, власником “Хлібодару”, написала заяву в міліцію про “наїзд” Анісімова на їхній бізнес. 

У серпні 2013 року автомобіль Анісімова обстріляли з автомата. Керівник "Запоріжзв'язоксервісу" був одним із можливих замовників злочину.

Війна з Анісімовим закінчилась тим, що той був затриманий за вимагання.

Юрій Комісаров - Фото 2

У 2013 році компанією Комісарова зайнявся Антимонопольний комітет. У ході перевірки АМК з'ясував, що протягом декількох років “Запоріжзв'язоксервіс” був монополістом у сфері прийняття оплати за житлово-комунальні послуги. Крім того, компанія завищувала ціни на власні послуги.

АМК оштрафував “Запоріжзв'язоксервіс” на суму 68 тисяч гривень. У наступному році Комісаров у суді спробував довести, що не є монополістом. Феміда залишилася на боці Антимонопольного комітету. 

Але завдяки тодішньому міському голові Олександру Сіну компанія бізнесмена продовжила свою діяльність.

Через це Комісаров вступив у війну з міською радою. Депутати проводили з ним перемовини про зниження ціни на послуги “Запоріжзв'язоксервісу”. Але Комісаров не тільки не знизив її, але і відмовився передати місту базу абонентів.

Юрій Комісаров - Фото 3

Тоді депутати звернулися в правоохоронні органи з вимогою перевірити законність відновлення роботи “Запоріжзв'язоксервісу”. Крім того, вони написали лист президенту Віктору Януковичу, розповівши в ньому, що в місті діють деструктивні сили, які негативно впливають на життя міста. Однак Гарант ніяк на це не відреагував. Згодом з'ясується чому.

У тому ж році Народна рада Запоріжжя заявила, що в місті є люди одіозного бізнесмена близького до Януковича - Юрія Іванющенка (більш відомого, як Юра Єнакіївський). 

Вони через комунальні підприємства реалізують корупційні схеми, кошти від яких йдуть на фінансування сепаратистів Донбасу. 

Виконуючий обов'язки голови Народної ради Василь Душний назвав серед людей, які працюють на опального олігарха, і Юрія Комісарова.

Через два роки керівник “Запоріжзв'язоксервісу” підтвердив факт роботи на Юру Єнакіївського. Однак Комісарова за пособництво терористів не притягнули до кримінальної відповідальності.

У 2015 році запорізька міліція відкрила-таки кримінальне провадження за підозрою Юрія Комісарова у привласненні майна в особливо великих розмірах. Сума, яку отримав підприємець через комунальні підприємства, становила півтора мільйона гривень.

Однак на цілих два роки справа затихла. Тільки в 2017 році Генеральний прокурор України Юрій Луценко дав хід кримінальній справі проти Юрія Комісарова. Підприємця звинувачували у тому, що протягом п'яти років, з 2010 по 2015 рік, він привласнив собі півтора мільйона гривень.

До речі, Луценко заявив що Комісаров не є головним лідером злочинного угруповання, яке обкрадало запорожців. Тому запропонував йому співпрацювати зі слідством і розповісти про свої функції в угрупованні та назвати організатора корупційної схеми. За це Генеральний прокурор обіцяв зменшити покарання Комісарова.

Правоохоронці провели в офісі "Запоріжзв'язоксервісу" обшуки, які Комісаров оголосив замовленням Євгена Анісімова

Підприємець як раз в той час повинен був виступати в суді свідком у його справі. Бізнесмен сам зібрав прес-конференцію, на якій всі звинувачення проти себе назвав “маячнею”.

У кінці вересня 2017 року відбулося засідання суду про запобіжний захід для підприємця. Державний обвинувач вимагав для підозрюваного арешту на два місяці або заставу у вісім мільйонів гривень. Феміда випустила Комісарова на свободу під меншу заставу - вісімсот тисяч гривень.

Юрій Комісаров - Фото 4

У квітні 2018 року прокуратура завершила досудове розслідування і направила до суду обвинувальний акт. 

Підприємцю загрожує провести за гратами від семи до дванадцяти років.

“Відзначився” Юрій Комісаров і в “Панамському скандалі”. Так, виявилося, що запорізький підприємець володіє в Австралії компанією “Mithril Resources Limited”, яка займається розвідкою родовищ нікелю, міді, цинку і ванадію на Зеленому континенті.

Інший запорізький бізнесмен Віталій Івахов назвав Комісарова сепаратистом, прихильником “русского мира” і шанувальником політики Володимира Путіна. Сам глава “Запоріжзв'язоксервісу” за півроку до окупації Криму і початку конфлікту  на Сході України заявляв про свої симпатії до Росії і неприйняття Євромайдану.

Згадки про персону