Крук Юрій Юрійович: депутат-мажор, замішаний у корупції та фігурант кримінальної справи
Крук Юрій Юрійович - молодша дитина екснардепа Юрія Крука-старшого, який прилаштував сина на хлібні місця, де той налагодив систему хабарництва.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Крук Юрій Юрійович народився 5 жовтня 1978 року в Одесі.
Освіта
Юрій має дві вищі освіти: інженер-суднобудівник і юрист.
Сім'я
Юрій Крук - молодший син Юрія Борисовича Крука - народного депутата 2-7 скликань Верховної Ради, заступника одеського губернатора (у 1992 році) і заступника міністра транспорту (1993-1995).
Юрій Крук одружений. Обраницю звуть Світлана. Дружина депутата займається підприємництвом. Вона кінцевий бенефіціар ТОВ "Успішний Бізнес" (готелі і подібні засоби тимчасового розміщення), ТОВ "Вилка і Ложка" (надання в оренду інших машин, устаткування і товарів), ТОВ "Марін Бенефітс Фест" (оптова торгівля деревиною та будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням).
У подружжя троє дітей: Валентин, Владислав і Анастасія.
Кар'єра
Під час навчання в морській академії Юрій Крук працював матросом II і I класу на суднах закордонного плавання.
З 1999 року він обіймає керівні посади на різних підприємствах. Юрій був комерційним директором у ТОВ «Інтер-контейнер», ТОВ «Українська національна транспортна компанія». Юрій Крук очолював Наглядову раду ЗАТ «Ізмаїльський суднобудівний-судноремонтний завод», був головою торгових портів Южний та Іллічівськ.
Крук обіймав посаду президента Міжнародної асоціації портів Чорного і Азовського морів при Організації Чорноморського Економічного Співробітництва. У період з вересня 2010 по жовтень 2011 року він був помічником міністра транспорту.
Юрій Крук чотири рази (2006, 2007, 2012 2014 року) безуспішно балотувався до Верховної Ради у лавах Партії Зелених. А ось в Одеській міській раді він тричі ставав депутатом. У 2002 і 2010 - з "зеленими", в 2015 - з партією Геннадія Труханова "Довіряй справам".
У сьомому скликанні Юрій Крук входить до постійної комісії з питань транспорту, дорожнього господарства, зв'язку і морегосподарського комплексу.
З 2016 по 2018 рік він обіймав посаду заступника міського голови Чорноморська. Потім став віцепрезидентом Всеукраїнської громадської організації "Український союз промисловців і підприємців".
Компромат
Як відзначають журналісти, Юрій Крук отримав прізвисько «людина-конфлікт» і «Юра-шлагбаум». За даними ЗМІ, на посаді керівника портів Южний та Іллічівськ він "брав приблизно три долари відкату з кожної тонни вантажу". Обидва порти досить великі, тому "у кишенях начальника в рік осідала не мала сума у 64 з половиною мільйони доларів".
Тим же, хто не хотів платити "затримували завантаження-розвантаження, дуже довго і дуже прискіпливо перевіряли, словом, робили все, щоб отримати відкат. У результаті, вантажообіг порту «Южний» за час роботи там Крука впав на 40 відсотків".
У 2014 році Юрій Крук і його брат В'ячеслав намагалися продати збиткову фірму ТОВ «Українська національна стивідорна компанія», в якій Юрій Крук був одним з бенефіціарів, за 15 мільйонів доларів державі. У той самий час, за даними ЗМІ, конкуренти оцінили фірму не більше ніж в 10 мільйонів гривень.
Тоді "угоду" зупинила СБУ і відкрила кримінальне провадження. В'ячеслав Крук був заарештований, а у будинку Юрія Крука пройшли обшуки. "У нотаріуса, який оформляв угоду, вилучили майже 900 тисяч доларів, які через суд у 2017 році нотаріус вимагав повернути. Про це свідчить постанова суду у листопаді 2017 року. І тільки у 2018 році в рамках відкритого кримінального провадження суд визначив запобіжний захід нотаріусу у вигляді особистого зобов'язання".
Також у пресі відзначають, що на вимогу губернатора Саакашвілі в 2015 році Крука звільнили з посади голови Чорноморського торгового порту. Але за результатами роботи міністерство інфраструктури нагородило Крука премією в 151 тисячу гривень. Про це свідчила його декларація. Однак, у відповіді Міністерства інфраструктури на журналістський запит у переліку осіб, премійованих у 2015 і 2016 році прізвища депутата Крука не було.
У тому ж 2015 році Юрій Крук став фігурантом кримінального провадження. Колишнього голову порту в Іллічівську "звинуватили в укладенні незаконної угоди Держпідприємства зі зв'язаною з ним компанією «Транс-Сервіс» та нанесенням шкоди бюджету. Попри те, що Юрій Крук перестав бути директором порту ще в 2015 році, компанія продовжила роботу в порту".
Коли «Транс-Сервіс» заборгував Іллічівському торговельному порту за оренду, держпідприємство потрапляло на фірму Юрія Крука до суду. Феміда підтримала дані претензії і присудила сплатити борг.
Декларація
У березні 2019 року одеський депутат опублікував електронну декларацію за 2018 рік.
Подружжя Крук мають у селищі Затока Одеської області по одній земельній ділянці в 500 кв.м. кожен. Юрій та Світлана проживають в одеській квартирі (176,3 кв.м.), яка належить батьку депутата. В Одесі у Юрія є і невідоме нерухоме майно (80,2 кв.м) Світлана Крук має два нежитлових приміщення (281,6 і 232,1 кв.м.) та котедж (521 кв.м.).
З рухомого майна одеський депутат задекларував: наручні годинники в кількості дев'яти штук, двадцять два комплекти ювелірних виробів, чотири шуби, хутряний жилет, чотири брендові жіночі сумочки, кілька картин.
Юрій та Світлана Крук пересуваються на автомобілях Mercedes-Benz S 350 d 4Matic. Депутату також належить мотоцикл Yamaha R1.
Річний дохід Юрія в 2018 році склав 542 тисячі гривень. Світлана Крук заробила 1,5 мільйона гривень.
На банківських рахунках у одеського депутата зберігається 98 тисяч гривень, у дружини - 61 тисяча гривень та 6 тисяч євро. Готівкою Юрій Крук задекларував 340 тисяч доларів, 170 тисяч євро і один мільйон гривень. У Світлани Крук - 382 тисяч доларів, 135 тисяч євро і 1,1 мільйона гривень. Два з половиною мільйони Крук задекларував як позичені.