Юрій Сулига
  • Дата народження
    10 серпня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Сулига
5325

Юрій Сулига

Сулига Юрій Анатолійович: приватний підприємець і депутат Київради від партії «Єдність»

Юрій Сулига - Фото 1

Сулига Юрій Анатолійович — тісно пов'язаний з членами «молодої команди» Черновецького, замішаний в скандалах з рейдерським захопленням книгарні та підкупами виборців.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Юрій Анатолійович Сулига народився 10 серпня 1971 року в місті Київ.

Освіта

Після закінчення в 1986 році столичної школи №160 Юрій вступив до Київського будівельного технікуму. У 1990 році він отримав тут диплом «техніка-будівельника». Через п'ять років Сулига став дипломованим інженером-механіком в Національному аграрному університеті.

Сім’я

Офіційно Сулига не перебуває в шлюбі. У Юрія є одна дитина — син Денис.

Кар'єра

У 1990 році Юрій кілька місяців працював техніком у ДСУ-1. Влітку 2000 року став заступником директора у ТОВ «Діана». На цій посаді він провів трохи більше двох років.

Наступним місцем роботи Сулиги стало ТОВ «Лікеро-горілчаний завод «Тетерів». З січня 2007 по квітень 2009 року Юрій працював тут у якості механіка. У квітні 2010 року він очолив компанію «Квітучі луки» (допоміжні види діяльності в галузі вирощування сільськогосподарських культур).

Юрій Сулига - Фото 2

Також Сулига керує Благодійним фондом «Міський центр «Правозахисник» (з 2012 року). У 2016 році він зареєструвався як фізична особа-підприємець (діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами).

У 2008 році Юрій балотувався до Київради за списком Блоку Катеринчука під 14-м номером. Тоді йому не вдалося стати депутатом, але через сім років Сулига все-таки потрапив до Київради.

У 2015 році Юрій спочатку на довиборах, а потім на чергових виборах обирався депутатом Київради. Двічі він був кандидатом від Блоку Петра Порошенка по 8-му округу (Дарницький район). У Київраді VII скликання Сулига увійшов до складу бюджетної постійної комісії.

У 2020 році він знову балотувався до міськради. На цей раз Юрій був 10-м в загальному міському списку партії «Єдність» Олександра Омельченка. Крім того, він йшов по 2-му округу (№2 у списку). На окрузі (Дарницький район) конкретно за Сулигу віддали свої голоси 2712 виборців (2-е місце на окрузі). Юрій обраний до Київради по округу.

Юрій Сулига - Фото 3

Компромат

ЗМІ називають Юрія «правою рукою» колишнього представника «молодої команди» Черновецького та экспарламентарія Олександра Супруненка, у якого Сулига був довіреною особою на виборах до Верховної Ради 2014 року.

За інформацією журналістів з Супруненко він познайомився ще в 1986 році, коли обидва навчалися в Київському технікумі будівництва. Компанії, очолювані Сулигою — ТОВ «Квітучі луки» і Благодійний фонд «Міський центр «Правозахисник» — безпосередньо пов'язані з Супруненко.

У 2008 році Сулига пробував пройти до Київради як кандидат від Блоку Катеринчука. Пізніше, за словами Миколи Катеринчука, коли він дізнався про зв'язки Сулиги з Супруненко і з командою Черновецького, то відразу ж почав процес його виключення з партії та блоку. Катеринчук зізнавався, що навіть не знав, хто такий Юрій Сулига, а в партійні списки той потрапив «за договором». Але, що за договір і з ким він був, Катеринчук так і не розповів.

У 2009 році Сулига потрапив в скандал з рейдерським захопленням і приватизацією книгарні «Сяйво». ЗМІ писали, що «рейдери діяли без церемоній. Викидали співробітників на вулицю у 18-градусний мороз. Ламали людям руки і ноги, розбивали голови. Поливали окропом і труїли газом. Не зупиняв їх ані вік, ані стать, ані навіть статус нардепів».

Юрій Сулига - Фото 4

Після захоплення будівлю було продано на аукціоні. Власником стала «Абріль-студіо». Потім будівлю ще раз перепродали. Його новим власником став Юрій Сулига, який купив «Сяйво» за 2,8 мільйона гривень (нижче ринкової вартості в десять разів).

На той момент Юрій був механіком ТОВ «Лікеро-горілчаного заводу «Тетерів» і його зарплата була 1200 гривень. Але це не завадило йому за пару років зібрати трохи менше трьох мільйонів гривень і купити приміщення магазину. Пізніше воно все ж повернулося в комунальну власність Києва.

Цікавий і той факт, що у 2010 році повний тезка Юрія Сулига отримав 600 «квадратів» землі в Дарницькому районі столиці за рішенням міської ради та за підписом мера Черновецького.

Під час довиборів до Київради у 2015 році представники ВО «Свобода» повідомляли про те, що кандидат від БПП Сулига займається скупкою голосів виборців. На одній з виборчих дільниць свободівці помітили жінку, яка робила замітки про те, хто проголосував за «потрібного» кандидата.

Під час отримання депутатського свідоцтва в січні 2015 року Юрій Сулига був обсипаний гречкою двома депутатами з фракції ВО «Свобода». Руслан Андрійко і Петро Кузик заявили, що їх жест символізував підкуп виборців, за допомогою якого представник БПП нібито переміг.

Юрій Сулига - Фото 5

У 2015 році інтернет-видання «Наші гроші» відзначало, що Юрій Сулига опинився серед 22 київських депутатів, які не задекларували або не в повному обсязі задекларували свій та/або сімейний бізнес (ТОВ «Квітучі луки» і ТОВ «Книжковий світ «Сяйво»).

У березні 2019 року Сулига попав у скандал з можливим підкупом виборців. У палаці культури «Дарниця» на концерті, присвяченому «святу весни» присутнім роздавали торти Roshen. Про це повідомив столичний житель Михайло Ковальчук у себе в соцмережах.

Під запрошеннями на «свято» стояли прізвища нардепа Олександра Супруненка і депутатів Київради Юрія Сулиги, Віталія Павлика і Юлія Ярмоленко. Михайло Ковальчук припустив, що це прихована форма підкупу виборців.

У квітні того ж року перед другим туром президентських виборів жителі Дарницького району Києва отримали від імені Сулиги запрошення на голосування і підтримати Петра Порошенка.

Юрій Сулига - Фото 6

У вересні 2020 року Сулига разом зі своїм близьким другом і також депутатом Київради від «Єдності» Віталієм Павликом організовував безкоштовну поїздку для мешканців Дарницького району на прогулянковому катері.

Спостерігачі мережі ОПОРА повідомляли, що прогулянки по Дніпру були здійснені за декілька тижнів до реєстрації кандидатів у депутати на виборах до Київради. «Тому відповідальність за такі дії не передбачена». Однак так як на кораблі роздавали подарунки з партійною символікою, то такі дії могли мати ознаки порушення виборчих стандартів.

Юрій Сулига - Фото 7

Декларація

У травні 2020 року Юрій Сулига опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київрада володіє двома земельними ділянками (по 1200 кв. м кожний) і двома дачами (236,4 і 213,8 ​​кв. м) в селі Гнідин на Київщині. Їздить Юрій на автомобілі Audi Universal В. У 2017 році він придбав машину за 1,38 мільйона гривень.

Дохід Сулиги від підприємництва у 2019 році склав 211 тисяч гривень. У банку депутат зберігає 2500 гривень, 112 євро та 3100 доларів. Готівковими коштами він задекларував 49 тисяч доларів і 800 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону