Тарасовець Юрій Миколайович: колишній «ударовец» і «бппшник», який став кандидатом в мери Чернігова від «Слуги народу»
Тарасовець Юрій Миколайович — був головою земельної комісії в міській раді Чернігова і фігурантом земельних скандалів.
Біографія
Юрій Миколайович Тарасовець народився 12 квітня 1975 року в місті Чернігів.
Освіта
Після закінчення у 1992 році середньої школи №29 Юрій став студентом Чернігівського державного політехнічного університету. Через п'ять років отримав диплом економіста. Тарасовець має також бізнес-освіту (Школа бізнесу Мічигану).
Сім’я
Батько — Микола Тарасовець обіймає посаду голови правління «Полікомбанку».
Молодший брат Юрія — Олександр (1976 р.н.) — депутат міської ради Чернігова. ЗМІ пишуть, що «Олександр Тарасовець відомий в чернігівському політикумі тим, що неодноразово міняв свої політичні уподобання: від «Батьківщини» до «Народного фронту». На місцевих виборах у 2015 році до міської ради Тарасовець потрапив від партії БПП за квотою «Народного фронту».
Юрій одружений. У подружжя двоє дітей: дочка і син.
Кар'єра
Протягом двох років (2000 — 2002) Юрій був старшим фінансовим аналітиком в Little Caesars Company. Потім п'ять років займав посаду віцепрезидента в International Chemical Company.
У 2010 році Тарасовець приєднався до партії «УДАР», був керівником міської парторганізації. У тому ж році від політсили Віталія Кличка він став депутатом Чернігівської міської ради. На момент виборів Юрій обіймав посаду комерційного директора «Чернігівміськбуд». Також він був власником ЗАТ «Ресторан Градецький».
У міській раді Тарасовець очолював постійну комісію з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.
У 2014 році Юрій балотувався під 119-м номером у списку БПП на парламентських виборах. Через рік він знову планував балотуватися до Верховної Ради. У 2015 році Тарасовець зареєструвався як кандидат-самовисуванець на довибори по 205-му мажоритарному округу. Однак пізніше він вирішив зняти свою кандидатуру.
У восьмому скликанні (2014 — 2019) Верховної Ради Юрій був помічником народного депутата з фракції БПП Анатолія Евлахова, в дев'ятому — у нардепа-«Слуги Народу» Олега Семінського. Свої обов'язки Тарасовець виконував на громадських засадах.
Згідно з сайтом youcontrol.com.ua, Юрій є засновником ТОВ «Форест-3», ТОВ «Топаз» і ТОВ РК «Затишний». Разом з батьком і братом він володіє фабрикою «Еліта», яка виробляє нижню білизну і чернігівською швейною фабрикою «Елегант».
У 2020 році Юрій Тарасовець став кандидатом в мери Чернігова від партії «Слуга народу».
Компромат
Юрій Тарасовець неодноразово фігурував у місцевих ЗМІ через земельні скандали.
16 грудня (2016 року — прим. ред.) у Чернігові пройшов перший земельний аукціон в місті щодо земельної ділянки комунальної власності. Продавалося право оренди земельної ділянки в районі Масанів (за адресою м.Чернігів, вул.Незалежності, біля будинку № 46).
Площа ділянки складає 0,1271 га, а її цільове призначення — для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Участь в аукціоні взяли два учасники. Однак, як заявляє громадський активіст Олександр Гашпар, всі вони представляли інтереси одного забудовника. А саме Юрія Тарасовця, якого пов’язують із фірмою-забудовником «Основа-Буд-7».
Як пише Олександр Гашпар, одна з учасниць аукціону помічниця колишнього депутата міської ради Юрія Тарасовця – Юлія Панасенко, на яку оформлено право оренди земельної ділянки по вул. Мендєлєєва, 5, де розбудовується «Основа-Буд-7».
Інший учасник земельного аукціону, який став його переможцем, Дмитро Хоменко, також зв’язаний із Юрієм Тарасовцем.
«Дмитро Володимирович Хоменко є не лише фізичною особою-підприємцем, а й ще директором двох підприємств — ПрАТ "АТП-2550" та ТОВ "АТТНЕР" (яке раніше було ЗАТ "Аттнер"), які є підприємствами, що входять до Полікомбанківської бізнес-імперії Тарасовців.
У 2007 році власником 72,69% акцій ЗАТ "Аттнер" (яке мало ту ж саму юридичну адресу, що і "Полікомбанк") стало ТОВ "Основа-Буд-7" і продовжувало бути власником на момент набуття Хоменко Д.В. в 2010 році повноважень директора цього товариства, яке згодом змінило організаційно-правову форму на ТОВ.
Теж саме і з ПрАТ "АТП-2550", де у 2013 році головою наглядової ради було обрано юрисконсульта ТОВ "Основа-Буд-7" Олену Штанько, а у 2015 році її місце зайняв головний інженер ТОВ "Основа-Буд-7", нинішній депутат міської ради Віктор Іванченко», — пояснює Гашпар.
Тому, на думку громадського активіста, будувати торговий центр по вул. Незалежності, біля будинку № 46 буде саме «Основа-Буд-7».
Як відомо, батько Юрія Тарасовця — Микола Тарасовець є головою правління «Полікомбанку».
Чернігівські журналісти повідомляли, що у відношенні тієї ж фірми «Основа-Буд-7» наприкінці 2015 року правоохоронці проводили «досудове розслідування за фактом можливого привласнення бюджетних коштів.
Сума, яку можливо присвоїв забудовник, становить 3 462 616 грн.
Так, в ході досудового розслідування правоохоронцями встановлено, що згідно з договором від 01.07.2010 року № 01/29-А-10 ТОВ «Основа-Буд-7» виступало інвестором з будівництва багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями, магазином непродовольчих товарів та поквартирним опаленням по вул. Толстого, 125-А (перша черга) у м. Чернігові з інженерними спорудами і мережами, благоустроєм земельної ділянки і є власником даного об'єкту.
Реалізація квартир здійснювалася шляхом укладення договорів ТОВ «Основа-Буд-7» з фізичними та юридичними особами, згідно з якими суспільство здійснює реалізацію квартир за сумою без урахування ПДВ.
Загальна сума від реалізації квартир склала 17313080 грн.
Як наголошується в постанові суду, підприємство ТОВ «Основа-Буд-7» занизило податкові зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 3462616 грн (не сплачено до бюджету 3462616 грн ), зазначені кошти були привласнені посадовими особами ТОВ «Основа-Буд-7» і використані на потреби підприємства».
Декларація
Підприємець не перебуває на державній службі. Тому декларацію про доходи не подавав.