Юрій Триндюк: хлібний магнат, якому приписують родинні зв'язки з екс-генпрокурором
Юрій Триндюк за своє життя встиг багато чого: він розбагатів на виробництві хліба, а також яскраво засвітитися серед "бютівців". Бізнесмен і політик є засновником холдингу "Хлібні інвестиції", а також керівником Чернівецького хлібокомбінату. Свої інтереси вдавалося лобіювати під час роботи депутатом від партії БЮТ, в якій зосереджена найбільша кількість аграрних магнатів.
Біографія
Триндюк Юрій Григорович - один з провідних виробників хліба в Україні. Він народився 17 квітня 1968 року в Хмельницькому.
Сім'я
Підприємець одружений. Виховав двох дітей (сина і доньку).
Освіта
Після школи Юрій Триндюк вступив до Ленінградського технічного училища. Після цього три роки відслужив в ВДВ. Повернувшись зі служби, Юрій вирішив продовжити навчання, тому в 1988 році вступив до Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, де отримав педагогічну освіту за спеціальністю "Історія".
Трохи пізніше, вже бувши бізнесменом, Триндюк визнав за потрібне вивчити юриспруденцію. У 2002 році він став студентом Національного університету Державної податкової служби України, який закінчив через 4 роки.
Кар'єра і бізнес
Підприємницька діяльність
На початку своєї трудової діяльності Юрій Триндюк близько року працював в рідному місті - менеджером в компанії "Діалог".
У 1994 році створив своє перше підприємство - фірму "ЮРЕКС".
У наступному році Триндюк заснував ще одну компанію - ТОВ "Зарево Експо", розвитку якої присвятив близько 7 років.
У 2002 році заснував велике підприємство "Хлібні інвестиції", де протягом 4 років обіймав посаду почесного президента. За час своєї діяльності зумів об'єднати 5 підприємств з виробництва хліба в один холдинг.
Політична діяльність
У квітні 2002 року Юрій Триндюк балотувався в нардепи України як самовисуванець. Вибори для бізнесмена, який на той час уже володів кількома підприємствами, а також очолював наглядову раду ЗАТ "Білогірський комбінат хлібопродуктів", виявилися успішними: він пройшов до Верховної Ради як безпартійний депутат.
Вдруге Триндюк балотувався в народні депутати України в травні 2006 року, але вже від "Блоку Юлії Тимошенко".
На час своїх других виборів він був президентом холдингу "Хлібні інвестиції" в Севастополі, членом ВО "Батьківщина" і фракції "БЮТ", а також входив до Комітету з питань розподілу бюджету.
Однак на цей раз бізнесменові довелося достроково відмовитися від депутатського мандата під час масового складення своїх повноважень опозиціонерами у 2007 році з метою провести позачергові вибори в Раду.
Побувши кілька місяців звичайним підприємцем, в листопаді того ж 2007 року Юрій Триндюк знову став народним депутатом України від БЮТ. Звичайно, під час виборів він нібито був безробітним, хоча всі ми розуміємо, що заради одного-двох років в парламенті жоден олігарх не залишить свій бізнес. Звичайно, після політичної діяльності Триндюк знову офіційно повернувся до виробництва хліба.
Чутки і компромат
Родинні зв'язки з екс-генпрокурором України
Хлібний магнат Юрій Триндюк відзначився не тільки тим, що був названий одним з кращих ТОП-менеджерів країни, а й участю в гучному скандалі з приводу своєї спорідненості з екс-генпрокурором України.
Деякий час в ЗМІ активно поширювалася інформація про те, що Юрій Триндюк та Святослав Піскун одружені на рідних сестрах, що робить їх один одному близькими родичами. Подейкують, що заробити мільйони гривень на хлібі Триндюк зміг саме шляхом покровительства Піскуна, який на той час обіймав вельми впливову посаду Генерального прокурора України. За допомогою своєї людини в прокуратурі він нібито за безцінь скуповував у власників хлібокомбінатів їх активи, тим самим зміцнюючи свої позиції на хлібному ринку.
Сам же Юрій Триндюк всю цю інформацію вважає наклепом і яро спростовує. Особливо його зачепило звинувачення глави координаційного комітету по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю Ольги Колінько, яка на одній із прес-конференцій заявила про те, що бізнесмен перебуває в родинних зв'язках з генпрокурором, який і допоміг Юрію захопити стратегічно важливі для його бізнесу активи (в тому числі і Чернівецький хлібокомбінат) і сколотити на цьому пристойний капітал. Обурений олігарх зазначив, що ця інформація - абсолютна неправда, яка порочить його ділову репутацію.
На наступний день після прес-конференції в усі основні друковані та інтернет-видання було розіслано лист від імені Юрія Триндюка, в якому він повідомляв, що не є родичем ні Святослава Піскуна, ні його дружини, а також наполегливо просив "всіх чесних журналістів і представників поважних видань" перевіряти опубліковану інформацію і об'єктивно оцінювати події.
Крім спорідненості з генпрокурором, Триндюк також спростував заяву Ольги Колінько про те, що нібито на нього заведені кримінальні справи на підставі некоректної роботи хлібних підприємств. Бізнесмен заявив, що і ця інформація є неправдивою і не має ніяких підстав, а також додав, що з його приходом Чернівецький хлібокомбінат працює стабільно, та навіть збільшує випуск хлібних продуктів.
Олігарх також висловив стурбованість висловленими на його адресу словами Ольги Колінько, бо вважав, що заява посадової особи такого високого рангу в складних політумовах поставила під сумнів його особисту безпеку і безпеку його рідних. З огляду на це, бізнесмен заявив про намір подати на Ольгу Колінько в суд за те, що вона поширювала неправдиву інформацію, якою завдала шкоди його діловій репутації.
Отримавши такий лист від одного з найбільших виробників хліба, деякі журналісти зв'язалися з підприємцем.
Коментуючи ситуацію, Юрій Триндюк сказав, що можливою причиною помилкової заяви глави комітету по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією Ольги Колінько про його спорідненість з генпрокурором було те, що на його підприємстві працює дочка Святослава Піскуна - Тетяна Іващенко.
Бізнесмен зазначив, що Тетяна не займає ніякої вирішальної посади в компанії, а лише входить до Наглядової ради та володіє невеликою часткою акцій Чернівецького хлібокомбінату та ВАТ "Одеський портовий холодильник". Триндюк також запевнив журналістів, що взяв дівчину на керівну посаду ще до того, як її батько став Генпрокурором, і тільки за її особисті та професійні якості (гарну освіту, володіння 3-ма мовами, відповідальність і т.д.).
Не упустив олігарх можливості відзначити про свій позитивний вплив на Чернівецький хлібокомбінат, який з його приходом не отримував ніяких нарікань, а також на "Одеський портовий холодильник", який бізнесмен, не бувши основним акціонером, вивів зі збиткового становища.
300 мільйонів гривень - на будівництво нового підприємства
У 2016 році ЗМІ розповіли про плани Юрія Триндюка, якому належить великий холдинг з виробництва хлібобулочних виробів "Хлібні інвестиції", побудувати нове підприємство. Запуск планувався на вересень 2017 року. Сума інвестицій становила 300 мільйонів гривень.
Крім цього, в одному з інтерв'ю бізнесмен повідомив про наміри закупити європейські автомобілі для перевезення хліба, поставити на заводи нове обладнання, а також вкластися в розвиток власної торгової мережі, через яку йшло 25% всіх продажів.
На 2016 рік торговельна мережа підприємства складалася з 355-ти точок, більшість з яких являли собою не просто кіоски, а цілі павільйони і невеликі хлібні магазинчики. У планах Юрія Триндюка на 2017 рік було запустити по кілька десятків нових торгових точок в різних областях України.
Статки і джерела доходів
За даними декларації, Юрій Триндюк, який на той час був депутатом Верховної Ради з "БЮТ", за 2011 рік отримав понад 30 мільйонів гривень, з яких 240 тисяч йому було виплачено в якості заробітної плати, а решту він отримав в якості дивідендів і матеріальної допомоги від держави. Дохід членів його сім'ї склав 36 тисяч гривень.
Крім цього, він вказав володіння ділянками землі площею 0,12 га, віллою площею 450 кв.м, автомобілем Лексус 2008 р.в., а також цінними паперами на мільйони доларів.
До 2016 року прибуток холдингу "Хлібні інвестиції" зріс до 1,7 мільярда гривень (більш ніж в два рази в порівнянні з двома попередніми роками).
За словами бізнесмена, його компанія контролює 6 заводів, які виробляють понад 130 000 тонн хлібобулочної продукції та кондитерських виробів, займаючи понад 10% вітчизняного ринку.