Іван Аврамов
  • Дата народження
    2 вересня 1965
  • Країна
    Україна
Іван Аврамов
1286

Іван Аврамов

Іван Аврамов: одеський кримінальний авторитет, який при Януковичі побудував цілу бізнес-імперію

Іван Аврамов - Фото 1

Іван Аврамов є яскравим представником “Сім'ї”. При Януковичі він вів справи з кримінальним авторитетом Юрієм Іванющенком (відомим як Юра Єнакіївський), а також був "смотрящим" за Одеською областю. Почавши ще в 90-х роках свою діяльність з кримінального середовища, з часом Аврамов перетворився в авторитетного бізнесмена, який від бит та автоматів перейшов до більш сучасних методів - корумпованих силовиків, продажних суддів і жадібних чиновників. У нинішній час олігарх перебуває в міжнародному розшуку.

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Чутки і компромат
5. Статки і джерела доходів

Біографія

Аврамов Іван Іванович народився 2 вересня 1965 року в одному з селищ Одеської області. Має рідного брата, інформація про якого ретельно прихована. Мабуть, це все, що відомо про біографію і сім'ю впливового одеського бізнесмена.

Освіта

Вищу освіту здобув в Одеському інституті народного господарства.

Кар'єра

Іван Аврамов - діловий соратник одного з найвпливовіших членів бандитської Сім'ї - Юрія Іванющенка, якого в кримінальних колах більше знають як Юру Єнакіївського. З огляду на це, як такої кар'єри у Аврамова не було.

Почавши з кримінальних кіл, він ще з 90-х зарекомендував себе "здатним" партнером і влився в так звану єнакіївську бізнес-групу "регіоналів". Звичайно, це зробило його одним з найбільших бізнесменів Одеси, діяльність якого по більшій мірі спрямована на вугільний бізнес в Донецькій і Луганській областях.

Під його контролем знаходиться єдина в Україні державна компанія з виробництва спирту "Укрспирт", завдяки якій олігархам вдалося диктувати свої умови на алкогольному ринку. І це крім того, що Аврамов володіє Болградським виноробним заводом у Одеській області.

Ще бізнес-група розробляла родовища сланцевого газу і метану. Підприємці навіть заснували спільно з канадською компанією Euro Gas Inc підприємство "Єврогаз-Україна", домігшись таким чином 5 ліцензій на їх видобуток.

Один з членів фракції "Блок Юлії Тимошенко" (Михайло Волинець) стверджував, що Юрій Іванющенко, який проживає в Монако, керує звідти вугільним виробництвом через свого компаньйона Івана Аврамова, маючи таким чином досить сильний вплив на цю промисловість.

Крім усього цього, в лютому 2010 року олігарх купив проблемний "Західінкомбанк", вклавши в нього близько 73 мільйонів гривень. У тому ж році він прибрав до рук і націоналізований "Родовід Банк".

Ще партнер Юри Єнакіївського тримав під контролем головні київські та одеські митниці, але через якийсь час злочинна схема розвалилася. При цьому, Аврамов встиг на цьому гарненько заробити, оскільки ввезти в Україну дешеві товари з Китаю можна було тільки попередньо домовившись з олігархом.

На початку 2012 року Іван Аврамов поповнив свої активи венчурним фондом "Нові технології", а також підприємством "Луганськшахтобудмонтаж", через яке нові власники отримали ще одну можливість реалізовувати своє вугілля і газ.

Ну і на завершення огляду діяльності Івана Івановича варто відзначити, що до кінця 2018 року він був почесним консулом Болгарії в Донецькій, Луганській і Запорізькій областях, проте в підсумку олігарха зняли з посади за те, що він близький до сепаратистів і Віктора Януковича. ТОскільки до цього Аврамов як дипломат мав право недоторканності, тепер правоохоронні органи можуть проводити розслідування і судити його.

Іван Аврамов - Фото 2

Чутки і компромат

Співпраця з Юрою Єнакіївським

Як уже згадувалося, Іван Аврамов разом зі своїм братом перебуває в кримінальному угрупованні "Єнакіївських", на чолі з регіоналом Юрієм Іванющенком, який більше відомий як Юра Єнакіївський.

Те, що Аврамов тісно співпрацює з Іванющенко, багато про нього говорить. Ходять чутки, що Юра Єнакіївський в молодості очолював банду кілерів, які скоїли близько 40 замовних вбивств. Причому, серед їх "справ" - вбивство колишнього президента ФК "Шахтар" Ахатя Брагіна, а також екс-начальника Азовського морського пароплавства Анатолія Бандури. За чутками, до середини 90-х років одні були вбиті іншими бандитами, інші надовго сіли в тюрми, а треті (в тому числі Юрій Іванющенко та Іван Аврамов) продовжили свою діяльність.

Відомо, що при Януковичі через Аврамова проходили величезні суми грошей, оскільки він контролював багато видів бізнесу, керуючи великими фінансовими потоками. Крім того, він був правою рукою головного "смотрящого" колишнього президента, тримаючи під контролем весь Одеський регіон.

Саме Аврамова вважають головним "менеджером" тіньових фінансових махінацій, які проводили люди Януковича. Одним з найбільш прибуткових активів олігарха є вугільна промисловість. Йому належить кілька фабрик на Луганщині з видобутку та переробки корисних твердих копалин. Бізнесмен також володіє донецькою групою компаній з переробки вугілля, Лутугінським заводом прокатних валків, "Донбасхолдингом" та "Єнакіївською транспортною компанією".

Це далеко не всі підприємства, які контролює Аврамов. Крім того, що йому належить багато компаній в східній частині України, олігарх також прибрав до рук чимало активів на півдні країни.

До всього іншого, в 2011 році підприємець через підконтрольну йому і Іванющенко британську фірму Parrox Corporation Ltd заволодів частиною акцій ТОВ "Промтоварний ринок" (так званим 7-м кілометром).

Іван Аврамов і Юра Єнакіївський уславилися справжніми кримінальними авторитетами, в розпорядженні яких перебували цілі бандитські угруповання, які йшли на будь-які "справи", якими б свавільними вони не були.

Нова влада, старі схеми

Попри те, що одіозні бізнес-партнери "прославилися" як члени Сім'ї Януковича, який за час своєї діяльності підминав під себе все, що тільки міг, а також як головні спонсори сепаратистів в ЛНР, один з них потрапив під санкції, а інший - ні. Минула ця чаша саме Івана Аврамова, і по досить цікавій причині.

За деякими даними, скандального бізнесмена, який при Януковичі виконував роль "смотрящого" за Одеською областю, нова влада не чіпає, оскільки він купив у Яценюка власну недоторканність.

Про це заявив народний депутат Ігор Марков на телепередачі "Вечір з Володимиром Соловйовим". Він зазначив, що екс-регіонал Ігор Аврамов, який контролював проведення всіх злочинних схем Сім'ї, навіть при новій владі продовжує свою діяльність, перенаправивши лише грошові потоки. Такий імунітет олігархові обійшовся в 50 мільйонів доларів, які, за словами нардепа, він заплатив особисто Арсенію Яценюку.

Позбавлення звання почесного консула

У грудні 2018 року уряд Болгарії позбавив бізнесмена Авраменко Івана Івановича звання почесного консула. Таке рішення влада болгарської держави стосовно українського підприємця прийняла на підставі того, що Аврамов не діє в інтересах України, що в свою чергу негативно позначається на іміджі Болгарії. Про це заявив болгарський міністр закордонних справ Даніель Мітов.

Чиновник зазначив, що Іван Аврамов не може залишатися почесним консулом їх країни, оскільки надає підтримку сепаратистам на Сході України, а також входить в злочинну олігархічну структуру (так звану "Сім'ю"), лідер якої (Віктор Янукович) відсторонений від влади.

Як зазначалося в одному болгарському виданні, український дипломат входив до списку 50-ти найбагатших українців (його статки оцінювалися експертами приблизно в 352 мільйонів доларів). Крім цього, він знаходився в тісних ділових відносинах з Сім'єю, яка контролювала рух контрабанди алкоголю, володів вугільною корпорацією "Donbasholding" і декількома заводами зі збагачення вугілля, а також керував газовою компанією в Луганську.

На підставі всіх цих даних, болгарський уряд прийняв рішення звільнити Івана Івановича Аврамова від обов'язків і прав почесного консула Болгарії, що в свою чергу зняло з дипломата імунітет і відкрило українській владі можливість провести повноцінне розслідування та притягнути бізнесмена до кримінальної відповідальності.

Статки і джерела доходів

У 2012 році Аврамов увійшов до "Золотої сотні" українських багатіїв за версією видання "Кореспондент, зайнявши в рейтингу 97 місце. Його статки були оцінені в 46 мільйонів доларів. До 2013 року олігарх помітно розбагатів: за даними журналу "Фокус" експерти оцінили капітали бізнесмена в більш ніж 350 мільйонів доларів, поставивши його на 45 місце в списку найвпливовіших людей України.

Іван Аврамов - Фото 3
Згадки про персону