Іван Крисак
  • Дата народження
    20 червня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Іван Крисак
3423

Іван Крисак

Крисак Іван Богданович: чиновник-"прихватизатор" і лобіст проєктів, які забруднюють навколишнє середовище

Іван Крисак - Фото 1

Крисак Іван Богданович привів до занепаду ціле село, легалізував шкідливі для екології торф'яні котельні і лобіював будівництво ГЕС на Дністрі.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Крисак Іван Богданович народився 20 червня 1958 року в селі Сков'ятин Тернопільської області. Проживає в селі Ангелівка Тернопільської області.

Освіта

Диплом про вищу освіту Іван Крисак отримав в Полтавському інженерно-будівельному інституті (Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка).

Сім'я

Дружину Івана Крисака звуть Галина Степанівна (1974 року народження). Вона є директором агропромислової фірми "Весна". Фірма займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Іван Крисак - батько чотирьох дітей.

Кар'єра

Трудову діяльність Іван Крисак розпочав у віці сімнадцяти років, коли влаштувався робітником в колгосп. До кінця 1980-х років він працював інженером у колгоспі "Ангелівка", що на Тернопільщині.

З 1989 по 1996 рік Крисак очолював кооператив "Ремонтник". Потім протягом одинадцяти років керував ТОВ "Воскресіння". Пів року, з листопада 2007 по травень 2008 він був директором агропромислової фірми "Весна".

Іван Крисак - Фото 2

З 2008 по 2010 рік Крисак обіймав керівні посади в Держкомземі Тернопільської області. У 2013 році повернувся на роботу в АПФ "Весна", де був заступником директора і головним бухгалтером.

Через рік Іван Крисак почав працювати у Тернопільській обласній державній адміністрації. Обіймав посаду першого заступника голови Тернопільщини. Двічі виконував обов'язки губернатора, з 18 листопада 2014 року - 2 квітня 2015 року та з 11 червня 2019 року і по сьогодні.

Іван Крисак - Фото 3

Іван Крисак у 2005 році став членом партії ВО "Батьківщина". З цією політичною силою він тричі невдало балотувався до Верховної Ради. 

У 2006 році Крисак брав участь у якості кандидата на виборах тернопільського міського голови. Знову невдало. Зате два рази (2009, 2015) він ставав депутатом Тернопільської обласної ради.

У 2008 році Крисак працював на платній основі у Верховній Раді в якості помічника народного депутата, представника фракції БЮТ Василя Тимофійовича Деревляного.

Компромат

Як зазначає сайт "Збудовано у Тернополі", Крисак і його родичі взяли під свій контроль майно, яке належало працівникам колишнього радгоспу "Ангелівка" і місцевої звіроферми, яка колись була відома на всю країну. При цьому нерухомість була присвоєна з порушенням закону.

Іван Крисак - Фото 4

У зв'язку з цим народний депутат Сергій Каплін у своєму депутатському зверненні до правоохоронних органів, вказав, що фірма Крисака у середині 1990-х років незаконно приватизувала нерухомість у селі Ангелівка на суму еквівалентну 767 тисячам доларів. 

За користування "прихватизованим" майном Іван Крисак не платив податків. Тому всього за майже двадцять років Крисак завдав жителям Ангелівка збитків в розмірі півтора мільйона доларів.

Іван Крисак - Фото 5

У 2015 році після депутатського звернення, тернопільська прокуратура почала кримінальне провадження за фактом зловживання становищем посадовими особами фірми "Ангелівка", які незаконно привласнили колективне майно і землі.

Крім того, Крисак проводив махінації і на посаді начальника Головного управління Держкомзему у Тернопільській області. Місцеві журналісти пишуть про те, що без хабаря отримати земельний акт було неможливо. Влітку 2010 року губернатор беручи до уваги численні скарги тернополян, звільнив Крисака від роботи на посаді голови Держкомзему.

У 2018 році Іван Крисак видав ліцензію фірмі, яка займається установкою котелень на торфі, які нібито стали альтернативою природному газу. На торф місцева влада вирішила перевести багато котелень Тернополя. Але, як зазначає сайт "Збруч", регулярне використання торфу сприяє розвитку легеневих, серцево-судинних і алергічних реакцій. На той момент заступник голови Тернопільської ОДА, за словами журналістів, наплював на всі протести жителів і виграні противниками котелень суди.

Іван Крисак - Фото 6

Іван Крисак відповідав у обласній адміністрації за ремонт місцевих доріг. Сайт "Репортер", зауважив, що позиція чиновника по розкраданню коштів при поділі доріг по сорок метрів була, як завжди, ніяка.

Спочатку чиновник втік з роботи, щоб не ставити свій підпис під документами, які йому приніс начальник капітального будівництва ОДА Степан Кузяк, потім зібрав псевдонараду з активістами, на якій додумався звинуватити підрядні організації у зриві ремонтів доріг при тому, що його підлеглі не провели жодного тендера станом на 1 вересня 2018 року.

Іван Крисак став лобістом будівництва ГЕС на Дністрі. Жителі сіл, прилеглих до русла річки, громадські активісти, екологи і районні чиновники як Тернопільської, так і Чернівецької областей виступили категорично проти будівництва таких великих водних електростанцій. Адже будівництво ГЕС призведе до непоправних наслідків забруднення річки.

Іван Крисак - Фото 7

Після протестів активістів проти знищення Дністра в обласній адміністрації створили тимчасову комісію. Вона повинна була детально вивчати всі ризики від будівництва ГЕС, прислухатися до думки жителів області. Але, як зазначає все той же "Репортер", Крисак показував активістам ГАЕС замість ГЕС і сподівався на те, що ніхто не помітить різниці.

Декларація

У березні 2019 року Іван Крисак опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У селі Ангелівка на Тернопільщині у Івана Крисака є шістнадцять земельних ділянок. У Тернополі у дружини в.о. губернатора є квартира, площею шістдесят два квадратних метрів. Також Галина Сергіївна має автомобіль Daewoo Matiz 0.8 2008 року випуску. Своєї машини у чиновника, відповідно його декларації, немає.

Подружжя Крисак володіють корпоративними правами Товариства з додатковою відповідальністю "Ангелівка" (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).

Іван Крисак - Фото 8

За 2018 рік Іван Крисак отримав чотириста сорок п'ять тисяч гривень (зарплата і пенсія). Його дружина заробила за минулий рік п'ятдесят і дві тисячі гривень.

Банківських рахунків у чиновника і його дружини немає. Готівковими коштами Іван Крисак задекларував вісімнадцять тисяч доларів. Сто двадцять тисяч гривень "готівкою" є у Галини Крисак.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Робочий телефон - (0352) 52-26-61

Відео

Згадки про персону