Катерина Ющенко
  • Дата народження
    1 вересня 1961
  • Країна
    Віргінські острови (США)
  • Соцмережі
Катерина Ющенко
5979

Катерина Ющенко

Катерина Ющенко: американка з українським корінням, яка стала першою леді країни

Катерина Ющенко - Фото 1

Катерина Ющенко доводиться другою дружиною екс-президенту України Віктору Ющенку. Її підозрюють в роботі на американське ЦРУ, подвійне громадянство і причетність до релігійної секти. Крім того, звинувачують в проведенні однієї з грандіозних фінансових афер під час благодійного проекту.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Ющенко Катерина Михайлівна (або Кетрін Клер Чумаченко) народилася 1 вересня 1961 року. Виросла в місті Чикаго (США). Має українське коріння, оскільки батько й мати були емігрантами. Під час президентства Віктора Ющенка була першою леді України. Очолює наглядову раду МБФ "Україна 3000".

Сім'я

Батько Катерини - Михайло Чумаченко - родом з Харківської області. Пережив Голодомор 1932-1933 років. Працював електриком на Луганщині. Брав участь у Великій Вітчизняній Війні, під час якої у 1942 році був узятий в полон і висланий до Німеччини.

Мати Софія також виросла в селі, на Київщині. Ще зовсім юною (в 14-річному віці) нацисти вивезли її в Німеччину. Там вона й зустріла Михайла, з яким в результаті одружилася.

Ще у Катерини Ющенко (Чумаченко) є старша сестра Ліда, яка народилася в 1945 році в Німеччині. Приблизно через 10 років після цього сім'я отримала можливість емігрувати в США, що вони і зробили. Так, у 1956 році Чумаченки оселились в Чикаго, а в 1987-му переїхали до Флориди.

З Віктором Ющенком Катерина познайомилася в 1993 році у літаку, по дорозі на спільний захід. Тоді її майбутній чоловік очолював Національний Банк України.

Через 5 років вони одружилися. У нинішній час виховують трьох дітей: Софію-Вікторію 1999 р.н., Христину 2000 р.н. і Тараса 2004 р.н.

Освіта

Вищу економічну освіту Катерина Чумаченко отримала у двох американських університетах.

Кар'єра

Згідно з офіційною біографією Катерини Ющенко, жінка почала працювати ще з 15 років. Підробляла офіціанткою, щоб накопичити гроші на коледж. Бувши студенткою, допомагала в одній з компаній, а також працювала нянею.

У 1983 році очолила Укрнацінфослужбу. Через рік пройшла короткострокове стажування з менеджменту в митній службі США. Трохи займалася редакторською справою.

З 1986 року працювала в Білому домі, Мінфіні і Конгресі США.

Через 5 років спільно з партнерами заснувала фонд "Україна - США", отримавши посаду віце-президента. Керувала Інститутом Пилипа Орлика.

У 1993-му стала співробітником компанії KPMG Peat Marwick/Barents Group, в якій надавала консультації по Банківській освітній програмі, а також керувала українським підрозділом організації.

У 2000 році пішла в декрет у зв'язку з народженням дитини.

Заснувала фонд допомоги сиротам під назвою "Друзі дітей" і очолила наглядову раду МБФ "Україна 3000", діяльність якого по більшій мірі полягає в ремонті і будівництві дитячих будинків та лікарень.

Також увійшла до ради Гуманітарного центру Василя Стуса.

Катерина Ющенко (Чумаченко) неодноразово була визнана однією з найбільш впливових жінок України: 38 і 23 місце за версією видання "Кореспондент" (2006-2007), 3 місце за версією журналу "Фокус" (2007).

Компромат

Плутанина з іменами

Журналісти помітили, що під час активної політичної діяльності Віктор Ющенко в документах неоднаково вказував ім'я дружини. Наприклад, у декларації про доходи за 2003 рік ім'я його дружини записано як Ющенко Катрін Клер. У наступних деклараціях 2004 і 2005 років вона вже була записана як Катерина Ющенко. У ЗМІ жінка згадувалася під різними іменами. Примітно, що в своїй офіційній біографії, розміщеній на власному веб-сайті, Віктор Ющенко взагалі не називає ім'я дружини.

Потрібно знати, що до 2005 року дружина третього президента України була громадянкою Америки. Після того, як Ющенко став Президентом України, вона отримала українське громадянство, нібито відмовившись від американського.

Однак деякі журналісти мають підстави припускати, що жінка зберегла обидва громадянства, маючи два паспорти: американський на ім'я Кетрін-Клер Чумаченко та український на ім'я Ющенко Катерина Михайлівна.

Наявність двох паспортів дозволяє непомітно виводити кошти на закордонні рахунки, платити менше податків і користуватися перевагами громадянки іншої країни.

Американська шпигунка

За даними деяких ЗМІ, нинішня дружина Віктора Ющенка ще під час навчання в Джорджтаунському університеті була завербована американськими спецслужбами. Передбачається, що після угоди працювати на ЦРУ, кар'єра Чумаченко в американських держструктурах різко пішла вгору, про що свідчать дані з її біографії.

На питання щодо того, чим саме Катерина займалася на службі в уряді США, вона відповідає досить розмито. При цьому, напрямки її діяльності можна трохи визначити за назвами її аналітичних робіт. Згідно з цією інформацією, дівчина займалася питаннями збройних сил США, міжнародних стратегічних зв'язків, оборонною стратегією, зв'язку з Радянським Союзом, релігії в СРСР і т.д.

Навіть до сьогодні з майже тисячі робіт Чумаченко у вільному доступі є тільки 4, інші ретельно охороняються службою ЦРУ.

До того ж, журналісти помітили, що незабаром після нібито випадкової появи Катерини в житті Віктора Ющенка, він, будучи зразковим сім'янином, розлучився зі своєю першою дружиною, а потім організував Помаранчеву революцію і став главою країни.

Підозри в тому, що Катерина Чумаченко, можливо, завербована ЦРУ і працює на американські спецслужби, були винесені на вищий державний рівень. У вирішенні питання про її політичний вплив брали участь тодішній президент Леонід Кучма і глава СБУ Леонід Деркач.

У квітні 2001 року російський журналіст Михайло Леонтьєв у своїй передачі, що транслювалася на телеканалі "Інтер", заявив, що Катерина Чумаченко керує і бере безпосередню участь у масштабному проекті, який допомагає американцям через Віктора Ющенка встановити свою владу в Україні.

На початку 2002 року Київський суд визнав цю інформацію неправдивою і зобов'язав Леонтьєва спростувати свою заяву, чого російський журналіст так і не зробив.

Документів, які б підтверджували причетність Катерини Чумаченко до роботи на ЦРУ, так і не було виявлено. Саме подружжя називають всі ці чутки нісенітницею, пояснюючи їх тим, що опоненти поширюють неправдиву інформацію з метою скомпрометувати Віктора Ющенка.

Членство в релігійній секті

У ЗМІ є підтвердження того, що в молодому віці Катерина Ющенко була активним членом так званої Церкви Рідної української національної віри (РУНВ), заснованої в 60-х роках ХХ століття в Сполучених Штатах емігрантом з України Левом Силенко. У його найближче оточення входили батьки майбутньої дружини Ющенка, які протягом багатьох років були активними парафіянами цієї громади. Це з'ясували кореспонденти газети "Комсомольська правда України", які взяли інтерв'ю у наближеного до засновника РУН особи. Жінка повідомила, що Катерина Ющенко чомусь приховує свою активну участь в житті церкви, хоча, за її словами, громада сильно вплинула на дівчину.

Катерина Ющенко - Фото 2

Афера під прикриттям благодійності

У 2007 році за ініціативи Катерини Ющенко в Україні проходила одна з найбільших благодійних кампаній - будівництво дитячого медичного центру майбутнього.

У підсумку, благодійну акцію, до якої приєдналися багато провідних телеканалів країни, а також всі українські оператори мобільного зв'язку, назвали однією з найвидатніших афер століття.

Всього на зведення сучасного медичного центру для дітей силами олігархів і простих українців було зібрано 260 мільйонів гривень. З них близько 3,5 мільйонів гривень перерахували через sms по 5 гривень прості жителі країни. Всі гроші осідали на рахунках АТ "Трансбанк".

Для реалізації проекту необхідно було 600 мільйонів доларів. До фінансування повинна була приєднатися американська компанія "Генезиз Євразія Корпорейшн", а перших пацієнтів, за словами Катерини Ющенко, клініка повинна була прийняти вже в першій половині 2009 року. Однак на той час не тільки не відбулося відкриття медичного центру, але навіть не почалося його будівництво.

Коли в ЗМІ піднявся шум з приводу того, де поділися кошти, зібрані українцями на медичний заклад, організатори проекту повідомили, що передали частину цільових грошей в Музей радянської окупації, який не має ніякого відношення до дитячої лікарні, і навіть почали другу кампанію зі збору коштів.

Ще через короткий час "Трансбанк" був ліквідований НБУ, а зібрані на будівництво "Лікарні майбутнього" гроші просто зникли.

Декларація

Катерина Ющенко відносить свою сім'ю до середнього класу, хоча і визнає, що в порівнянні з більшістю людей вони досить забезпечені. Свої статки пояснює тим, що отримала хорошу освіту, багато працювала, а також робила вкладення в цінні папери та пенсійний фонд.

За останніми даними, дружина екс-президента, крім зазначених нею активів, отримувала прибуток також від того, що здавала в оренду нерухомість. Наприклад, у 2003 році її три квартири загальною площею майже 400 "квадратів" принесли їй більше 350 тисяч гривень.

У 2005 році дохід Катерини Ющенко склав майже 400 мільйонів гривень, більша частина з яких була отримана від заняття бізнесом. На рахунках сім'ї президента перебував 1 мільйон і більше 200 тисяч гривень. Також більше 2 мільйонів гривень жінка вклала в цінні папери.

Катерина Ющенко - Фото 3
Згадки про персону