Костянтин Павлов
  • Дата народження
    12 січня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Костянтин Павлов
4396

Костянтин Павлов

Павлов Костянтин Юрійович: мер Кривого Рогу та екснардеп

Павлов Костянтин Юрійович — двічі обирався до Дніпропетровської обласної ради та Верховної Ради. У 2020 році переміг на виборах міського голови Кривого Рогу. 15 серпня 2021 року знайдений мертвим з кульовим пораненням в області грудної клітини.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Загибель
  7. Декларація
  8. Посилання

Біографія

Костянтин Юрійович Павлов народився 12 січня 1973 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

Після 8-го класу школи Костянтин вступив у політехнічний технікум рідного Кривого Рогу. У 1992 році він отримав диплом за спеціальністю «електротяглове господарство залізничних колій».

Вища освіта в сфері менеджменту організацій Павлов отримав заочно в Міжрегіональній академії управління персоналом.

Сім'я

Батько Павлова працював на виробничому об'єднанні «Кривбасруда», а мати була касиром на пошті.

Костянтин був одружений з Оленою Павловою. У подружжя є син Юрій.

Кар'єра

Після закінчення політехнікуму Костянтин влаштувався працювати на кар'єр Південного гірничо-збагачувального комбінату на посаду електрослюсаря 4-го розряду. Однак уже в тому ж 1992 році він залишив Південний ГЗК і став співробітником Інституту ринкових відносин, Криворізької філії «Українські фондовій біржі», КА «Еврометалбанк».

Вже через чотири роки Павлов став заступником, а трохи пізніше і керівником компанії «Кривбасконсалтінг». У 1999 році він повернувся на Південний ГЗК, але вже на керівну посаду. До 2002 року Костянтин був заступником начальника відділу збуту і зовнішньоекономічної діяльності.

Потім чотири роки він був першим заступником директора і виконавчим директором криворізького сурікового заводу. У 2006 році Павлов перейшов на роботу у Виконком міської ради Кривого Рогу. Шість років він був заступником міського голови Юрія Вілкула.

Ще в 2005 році Костянтин став членом Партії регіонів. Від цієї політичної сили в 2006 і 2010 роках він обирався до Дніпропетровської обласної ради.

У 2012 році Павлов в перший раз був обраний до Верховної Ради. Костянтин балотувався від Партії регіонів по 31-му мажоритарному округу (Жовтневий район і частина Тернівського району міста Кривого Рогу, селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут). За нього проголосувало 40 204 або 43,37% виборців.

У VII скликанні Верховної Ради Павлов входив до складу комітету з питань бюджету. Керував підкомітетом з питань місцевих бюджетів. За два роки роботи Верховної Ради VII скликання (2012-2014) політик встиг взяти участь всього лише в 10 законопроєктах і 21 раз виступити в сесійній залі.

У 2014 році після подій на Євромайдані Костянтин покинув лави Партії регіонів. На позачергових парламентських виборах в жовтні того ж року він знову балотувався по 31-му округу. На цей раз Павлов йшов на вибори самовисуванцем. За політика віддали свої голоси 28 469 або 33,36% виборців.

У VIII скликанні парламенту він повторно став членом бюджетного комітету, а також приєднався до фракції «Опозиційний блок». За час другої каденції у Верховній Раді Костянтин зробив 75 депутатських запитів, взяв участь у створенні 116 законопроєктів і 25 раз виступив в сесійній залі парламенту.

У 2019 році нардеп втретє балотувався в парламент і знову в якості самовисуванця. Однак на цей раз на 31-му мажоритарному окрузі він зайняв друге місце, програвши кандидату від партії «Слуга народу» Володимиру Захарченку.

Після поразки на виборах до Верховної Ради Костянтин повернувся до Кривого Рогу і став радником міського голови Юрія Вілкула. У жовтні 2020 року Павлов став кандидатом від партії «Опозиційна платформа — За життя» на виборах мера Кривого Рогу.

У першому турі за Костянтина проголосувало всього лише 9,15%. З цим результатом він зайняв третє місце. Але так як Юрій Вілкул, на той момент чинний мер і лідер першого туру виборів, зняв свою кандидатуру, його місце в другому турі зайняв Павлов. Тут його конкурентом став кандидат від «Слуги народу» Дмитро Шевчик.

У підсумку за Костянтина, якого підтримав Вілкул, віддали свої голоси 56,97% криворіжців. У грудні 2020 року Павлов вступив на посаду міського голови.

Костянтин входив в громадську організацію «Фонд Олександра Вілкула «Українська Перспектива».

Компромат

Взимку 2014 року під час Євромайдану Костянтин був одним з тих нардепів, які проголосували за так звані «диктаторські закони».

У парламенті Павлов кілька разів попадався за кнопкодавством. Так, камери журналістів у сесійній залі Верховної Ради в січні 2015 та жовтні 2017 років зафіксували, як Павлов порушував закон про персональне голосування.

За інформацією громадського руху «Чесно» в VIII скликанні парламенту він прогуляв 30% засідань. Крім того, народний обранець займався гречкосійством. У 2018 році в День Святого Миколая він передавав подарунки в Будинок Дитини, а в 2019 році — відзначився передачею солодощів для дітей з особливими потребами та дітей сімей-переселенців в Кривому Розі.

У жовтні 2016 року криворізькі журналісти видання «0564.ua» помітили, що у Юрія Павлова, сина парламентарія є наручний годинник de Grisogono De Grisogono. Коштує такий аксесуар більше, ніж річна зарплата Павлова у Верховній Раді.

Наприкінці 2018 року Костянтин опинився серед 59 народних депутатів, які звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати покарання за незаконне збагачення (ст. 368-2 КК) неконституційним. У лютому 2019 року КСУ зазначив цю статтю Кримінального кодексу.

Загибель

15 серпня 2021 року Павлов був знайдений мертвим у дворі свого будинку в селі Вільне Дніпропетровської області. На тілі політика виявили кульове поранення в районі грудної клітки, а біля нього — карабін. Правоохоронці розглядають три версії: вбивство, самогубство і нещасний випадок в результаті необережного поводження з рушницею.

В інтернет потрапило відео з камер спостереження, які встановлені в будинку Павлова. На ній міський голова ходить по дому зі зброєю в руках і кілька разів приміряється, як прилаштувати карабін до грудей. Однак неясно, був запис зроблений перед загибеллю політика або раніше. Сусіди Павлова не вірять в те, що він міг застрелитися.

Декларація

В останній раз Костянтин Павлов опублікував електронну декларацію в березні 2021 року. 

Меру Кривого Рогу належала земельна ділянка (1544 кв.м.), житловий будинок (241,2 кв.м.) та гараж (30,54 кв.м.) в селі Вільне Дніпропетровської області. У місті Кривий Ріг він користувався на правах реєстрації квартирою (67,8 кв.м.) брата Андрія. Олені Павловій належить ще одна криворізька квартира (69,1 кв.м.).

З цінного рухомого майна у Костянтина було задекларовано двоє наручних годинників (Continental і Ulysse Nardin). Стільки ж годинників у його дружини (Geneve і Bvlgari). У січні 2014 року Павлов придбав Toyota Highlander 2013 року випуску за 357 тисяч гривень.

У 2020 році зарплата Костянтина у Виконавчому комітеті Криворізької міської ради склав 925 тисяч гривень. У якості банківських відсотків він отримав 34,6 тисячі гривень.

У банках Павлов зберігав 294 тисячі гривень та 3535 доларів, у дружини — 13,5 тисяч гривень. Готівковими коштами Костянтин задекларував 44,5 тисячі євро і 300 тисяч гривень, у Олени — 91 тисяча доларів і 14,6 тисячі євро.

Посилання

Facebook (особиста сторінка)

Facebook (офіційна сторінка)

Згадки про персону