Лариса Іллєнко
  • Дата народження
    21 травня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Лариса Іллєнко
2936

Лариса Іллєнко

Лариса Ільєнко: одинока мати, підприємець, меценат і голова «пісочної мафії» Київщини

Лариса Ільєнко вважалася зразковим українським підприємцем, громадським діячем, меценатом і депутатом місцевого рівня. Однак, активістка стала головою «пісочної мафії», яка користуючись своєю владою і положенням роками розграбовувала природні ресурси. Мільйонер і благодійниця, яка роками отримувала незаконні доходи і обманювала громадськість.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра і бізнес
  5. Компромат і чутки
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

До недавнього часу Лариса Олександрівна Іллєнко вважалася мало не ідеальним прикладом сучасної української жінки.

Депутат Обухівської районної ради, генеральний директор заводу АТЕК в результаті гучного скандалу відкрито називається пресою головою «пісочної мафії», корупціонеркою і обманщицею «вищого порядку».

Лариса Ільєнко народилася 25 травня 1965 року.

Сім'я

Дані офіційної біографії роблять скандальну «піщану королеву» чи не ідеальною. Лариса Ільєнко всю кар'єру позиціонувала себе як жінка, яка зробила себе сама, виставляла себе самовідданою матір'ю і бабусею, самостійною підприємницею, меценатом і благодійницею. Однак, сьогодні її знають, як депутата-корупціонера і одну з «королев» кримінального світу.

Іллєнко Лариса Олександрівна, біографія якої була написана її піарниками, заявляла, що народилася в простій родині. Відповідно до прес-релізів, її батько був працівником автоколони, а мати звичайною швачкою.

У 2006 році Лариса Ільєнко зіткнулася з особистою сімейною трагедією. Її чоловік раптово помер, а вона залишилася одна з двома доньками 1983 і 1994 року народження. Сьогодні особисті негаразди позаду, а Іллєнко називає себе щасливою матір'ю і бабусею.

Освіта

Лариса Ільєнко є рідкісним українським політиком, що не одержала вищої освіти. Підприємниця і депутат вказувала у своїй біографії, що за її плечима залишилася лише навчання в торговому училищі.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Лариса Ільєнко, Обухів для якої завжди був привабливіше великих міст, почала на малій батьківщині за часів «застою».

Першим місцем роботи вказується один з провінційних магазинів, куди вона прийшла продавчинею в 1982 році.

Пізніше Лариса Ільєнко виросла до заступника директора магазину, що в ті роки було великим досягненням для дівчини з маленького міста.

З розпадом СРСР, Лариса Ільєнко та члени її сім'ї почали займатися своїм бізнесом. Так, офіційні біографи вказують, що в 1992 році майбутній політик разом з чоловіком налагодила ділові контакти з торговими партнерами з Китаю і Німеччини.

Однак, пізніше Лариса Ільєнко несподівано перемикнулась з торгівлі на машинобудування. Так, вона стала відома як генеральний директор ПрАТ «АТЕК» - одного з кращих машинобудівних заводів країни.

Заробивши пристойний капітал, Лариса Ільєнко, пісок для якої пізніше назвали головним джерелом доходу, почала кар'єру в громадській сфері. У 2004 році вона створила благодійний фонд «Київська Русь». Мільйонерка почала допомагати вітчизняній медицині, поставляти меблі й устаткування провінційним клінікам.

Пізніше Лариса Ільєнко та її співробітники почали активно просувати ідеї здорового способу життя, допомагати людям похилого віку, підтримувати молодих спортсменів та проводити просвітницькі акції.

З початком АТО підприємниця створила футбольний клуб «Миротворець». Лариса Ільєнко організовувала матчі для колишніх учасників бойових дій на Донбасі, активно збирала кошти для допомоги пораненим, відвідувала лікарні і виконувала іншу благодійну роботу.

У 2015 році Лариса Ільєнко, «Київська Русь» якої стала відомим брендом серед благодійників, зайняла крісло в Обухівській районній раді.

Компромат і чутки

До липня 2016 року Лариса Ільєнко мала в ЗМІ «кришталево» чисту репутацію. Однак, виявилося, що депутат Обухівського ради є «прикриттям» для «пісочної» мафії.

Розрекламована підприємниця, меценатка, філантропка і одинока мати була звинувачена в керівництві злочинною групою по розкраданню природних ресурсів.

Так, журналісти одного з національних ЗМІ, представники громадських організацій і прості «небайдужі» громадяни припинили незаконний видобуток піску в селі Козин (Київська область).

Було зафіксовано, як в українській провінції на незаконних умовах, при потуранні місцевої влади та правоохоронців, проходить промисловий видобуток природних ресурсів.

«Пісочна мафія» була добре організована і мала цілий арсенал техніки і навіть збройну охорону, яка загрожувала представникам ЗМІ та громадським активістам.

На видобуток піску на своїй землі поскаржився один з місцевих власників, який був змушений спостерігати, як на його ділянці відбуваються справжні баталії між журналістами, громадськими діячами та тітушками.

Після того, як скандал в Козині досяг національного масштабу в ЗМІ з'явилася інформація, що кінцевим бенефіціаром і організатором схеми по нелегальному видобутку піску під Києвом є обухівський депутат Лариса Ільєнко.

В ході опитувань місцевих жителів з'ясувалося, що «пісочна мафія» роками розкрадає сировину на чужій землі, працюючи організовано і не боячись нікого. Джерела заявляли, що сотні тисяч тонн незаконного піску перевозилися на територію Обухівського силікатного заводу. Після скандалу в ЗМІ проти нелегальних видобувачів було порушено кримінальну справу, яка пізніше «заглохла».

Пізніше з'ясувалося, що Лариса Ільєнко зуміла вирішити проблеми з законом і продовжувала займатися незаконною діяльність на території прибережної зони Дніпра і в Обухівському районі.

Згідно з даними експертів, збиток від незаконного видобутку піску в Київській області досяг катастрофічних масштабів, а втрати від нього оцінюються в сотні мільйонів гривень. Крім того, розграбована природа Київщини навряд чи зможе відновитись після діяльності піщаної мафії в найближчі десятиліття.

Для продовження своєї нелегальної діяльності Лариса Ільєнко витрачає лише на хабарі правоохоронцям всіх рангів не менше 14 мільйонів доларів на рік.

У 2019 з'явилася інформація, що свої незаконні гроші Лариса Ільєнко відмиває через благодійний фонд «Київська Русь». Крім того, кошти від нелегального видобутку природних ресурсів скандальна «королева Обухова» вкладає в свою політичну кар'єру, намагаючись виграти наступні місцеві вибори.

Декларація

Згідно з податковою декларацією, Лариса Ільєнко, Атек якої є вкрай успішним підприємством, мала лише квартиру і машину та отримувала 189 тисяч гривень на рік за місцем роботи. Однак, Лариса Ільєнко вказала заощадження в розмірі 1 мільйона доларів, 350 тисяч євро і півтора мільйона гривень.

У зв'язку з останніми новинами, є привід припускати, що реальні активи Лариси Олександрівні набагато більше тих, що були вказані в офіційних документах.

Згадки про персону