Лариса Мудрак
  • Дата народження
    29 жовтня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Мудрак Лариса Михайлівна: колишня голова Українського культурного фонду, медіа-експертка

Мудрак Лариса Михайлівна — українська громадсько-політична діячка, експертка з медійних питань, колишня голова Наглядової ради УКФ та чинна президентка Win Win Communication.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Лариса Мудрак народилася 29 жовтня 1968 року в селі Лука на Київщині.

Сім’я

Лариса Мудрак заміжня. Її чоловік — Андрій Дегтярьов. Пара має дітей: сина Дмитра та доньку Соломію.

Освіта

Лариса Мудрак має вищу освіту, навіть не одну. Так, вона спершу отримала журналістську спеціальність у Київському університеті імені Тараса Шевченка. Згодом відвідувала курс практичної персонології в Києво-Могилянській академії (1991-1992).

Через кілька років також прослухала курс медійного менеджменту в Сан-Франциско (США) — Міжнародний інститут менеджменту мас-медіа. 

У 2012 році Лариса закінчила Дипломатичну академію України. 

Кар’єра

Лариса Мудрак спершу будувала кар’єру в медійній сфері, а вже потім прийшла в політику. 

Лариса Мудрак і медіа

Ще на початку 90-х років пані Лариса працювала в журналі “Наука-Фантастика”. Там вона завідувала відділом фантастики та була заступницею головного редактора. Сім років Лариса працювала на Радіо Свобода у різних містах: Києві, Мюнхені, Празі. Кілька років працювала на телеканалах ТЕТ та ICTV (була спецкореспондентом, а також вела програму “Вікна”).

Три роки Лариса Мудрак віддала телепрограмі “Перехрестя”, а ще два — керувала проєктом “Український регіональний вісник”. Працювала також у 2003 році в Нью-Йорку — як шеф-редактор газети “Новое русское слово”.

Медійну кар’єру Лариса Мудрак закінчила на посаді головного редактора газети «Деловая неделя — Financial Times». Там вона працювала протягом 2002-2005 років.

Політична кар’єра та державна служба

У 2005 році стартувала кар’єра Лариси Мудрак як держслужбовця. Вона почала працювати в Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій. Займалася питаннями захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Працювала у Секретаріаті Президента: обіймала посаду першої заступниці керівника пресслужби. У 2006 році Лариса очолила пресслужбу Головної служби інформаційної політики в Секретаріаті. А через рік стала керувати вже і самою службою. На цій посаді Мудрак пропрацювала три роки. 

У 2010 році Ларису Мудрак призначили членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відтоді вона тривалий час працювала в комунікаціях вищого рівня. Чотири роки вона пропрацювала заступницею в Нацраді.

Лариса займалася питаннями захисту дітей від шкідливого контенту на телебаченні, питаннями розвитку медіа в Україні та впровадження цифрового телебачення. Була учасницею Керівного Комітету Ради Європи з медійних питань, представляла там інтереси України.

З 2015 року Лариса Мудрак — незалежна експертка з питань медіа.  До сьогодні вона працює в Family Business Network Ukraine — СЕО. А також Лариса очолює Win Win Communication.

У квітні 2021 року про Ларису знову почали активно писати ЗМІ. Усе тому, що вона отримала гучне призначення. Вона стала головою Українського культурного фонду, очоливши Наглядову раду. Однак після скандалу на початку червня Лариса пішла у відставку.

Громадська та благодійницька діяльність

Лариса Мудрак входить до складу Українського медіа-клубу. Також вона була волонтеркою на Громадському Радіо. Кілька років була одним із координаторів в Aspen Ukraine Initiative. 

Пані Лариса пов’язана з масштабною інституцією “Мистецький Арсенал”. Там вона також була волонтеркою.

Уже тривалий час (з 2008-го) Мудрак є віцепрезиденткою в асоціації українських благодійників.

Компромат

Масштабний скандал, в якому фігурувало ім’я Лариси Мудрак, стався в 2021 році в Наглядовій раді УКФ, яку очолювала пані Лариса. Так, представники культурної сфери розкритикували низку рішень ради, якими було скасовано багато проєктів з високими оцінками експертів. 

Експерти після цього навіть звернулися до уряду з вимогою розпуску Наглядової ради УКФ. Зверненя підписали сотні митців та культурних діячів. Деякі експерти, зокрема Ольга Балашова, критично висловлювалися про події навколо УКФ. Було навіть оприлюднено лист пані Ольги, на який Лариса Мудрак згодом дала відповідь. Вона відзначила, що криза в УКФ почалася задовго до її приходу.

Статки

Декларація Лариси Михайлівни Мудрак відсутня у відкритих джерелах.

Посилання

Сторінка Лариси Мудрак в мережі Фейсбук

Відео

Згадки про персону