Максим Єфімов
  • Дата народження
    1 листопада 1974
  • Країна
    Казахстан
  • Соцмережі
Максим Єфімов
925

Максим Єфімов

Єфімов Максим Вікторович: найбільший бізнесмен Краматорська знову став народним депутатом

Максим Єфімов - Фото 1

Максим Вікторович Єфімов - один з найбільш впливових підприємців Донбасу. Бувши народним депутатом, він продовжує вести бізнес в окупованому Криму, а також лобіювати інтереси своїх підприємств у парламенті.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Максим Єфімов народився 1 листопада 1974 року в Краматорську. Бізнесмен і політик. На позачергових виборах до Верховної Ради 9-го скликання знову був обраний народним депутатом по мажоритарному округу Краматорська. Представляє "Блок Петра Порошенка". Активно веде сторінку в Фейсбук, на якій ділиться важливими подіями міста, результатами своєї діяльності, а також особистими фото.

Сім'я

Одружений, виховує двох доньок і сина.

Освіта

Отримав три вищі освіти. Закінчив Бернський університет у Швейцарії. Потім вивчав фінанси і кредит в Донецькому державному університеті, а також металургійну справу в Донецькому національному технічному університеті.

Кар'єра

Трудова діяльність

Свій трудовий шлях Максим Єфімов почав у 1996 році з металургійно-машинобудівної компанії в Краматорську, де він відразу ж став керівником.

Через рік очолив "Краматорську багатогалузеву маркетингову компанію", а потім отримав посаду директора в Краматорській школі повітроплавання.

У 1999 році Єфімов влаштувався на підприємство свого батька ВАТ "Енергомашспецсталь", де пройшов шлях від заступника комерційного директора до генерального директора (з 2007 року).

У нинішній час очолює десятки компаній, бувши одним із найбільш впливових людей Краматорська.

Політична діяльність

У політику Максим Єфімов прийшов у 2007 році, коли став депутатом міськради Краматорська від Партії Регіонів. У серпні 2014 року залишив політсилу Януковича, після чого приєднався до Партії розвитку України.

У 2014 році успішно балотувався до Верховної Ради (самовисуванець), набравши 34,12% голосів. У парламенті 8-го скликання приєднався до БПП. 

У 2019 році знову був обраний народним депутатом Верховної Ради 9-го скликання.

Компромат

Бізнес в окупованому Криму

Як з'ясували слідчі НАБУ, бізнесмен із Краматорська, а також народний депутат України від БПП Максим Єфімов веде бізнес в окупованому Криму.

За даними електронної декларації Єфімова за 2014 рік, він контролював компанію ТОВ "Домкримстрой", а до цього керував ПАТ "Енергомашспецсталь". Хоча дані підприємства політик не задекларував, його річний дохід склав більше 14 мільйонів 18 тисяч гривень. З них близько 2,6 мільйона гривень нардеп отримав як зарплату і ще 27 тисяч гривень - в якості відсотків і дивідендів.

Виходить, що про походження більшої частини своїх доходів Максим Вікторович промовчав.

Примітно також те, що крім статків у десятки мільйонів гривень Єфімов володів п'ятьма земельними ділянками, двома віллами і двома квартирами. Ще три будинки із земельними ділянками записані на членів сім'ї нардепа.

Автопарк чиновника вражає не менше. Максим Єфімов мав у своєму розпорядженні п'ять автомобілів преміум-класу (Лексуси LS 460, GX 460 і GX 470, а також два Мерседеса S 320 і S 550) і водний квадроцикл Bombardier.

Попри те, що українське законодавство забороняє парламентаріям займатися підприємницькою діяльністю, а також вести бізнес на окупованих територіях, нардеп Єфімов продовжує все це робити.

Шлях становлення

До того, як Максим Вікторович став народним депутатом України, за межами Донбасу про нього майже ніхто не знав. Зате в рідному місті Краматорськ він був вельми впливовою людиною. Склавши офіційну біографію, про деталі свого минулого Єфімов вважає за краще замовчувати. І не дарма, адже, за даними ЗМІ, його ім'я пов'язане з одіозним краматорським прокурором Артемом Пшонкою, який мав частку від його бізнесу, а також з кримінальним угрупованням "17-та дільниця", яка, ймовірно, має відношення до вбивства журналіста Ігоря Александрова.

Крім цих людей, підприємець співпрацював з ОЗУ "Старе місто". При чому, як стверджує видання SKELET-info, батько Максима Єфімова не просто платив кримінальщикам "данину", а разом з ними вів тіньовий бізнес.

Так, через його фірми бандити "відмивали" отримані нечесним шляхом гроші, а натомість "кришували" свого компаньйона. Втім, Єфімов-старший і сам мав чималі зв'язки в прокуратурі, органах державної влади та кримінальному світі.

Однак, попри досить великий вплив, під кінець 90-х бізнесменові довелося назавжди покинути Україну. Почалося все з убивства деяких кримінальних авторитетів Донецька Ахатя Брагіна та Володимира Щербаня, після чого в регіоні почався переділ влади. З огляду на це, справи у Віктора Єфімова погіршилися, а чергова авантюра закінчилася серйозною кримінальною справою. Кажуть, навіть Віктор Пшонка не зміг "відмазати" свого компаньйона, тому допоміг йому з дружиною втекти за кордон (спочатку - в Аргентину, а потім - в США).

При цьому, його син з країни не поїхав. Займаючи керівні посади на різних Краматорська підприємствах, він сам почав прокладати шлях у великий бізнес.

Очевидно, зв'язки батька таки згодилися, адже в кінці 90-х Максим також зв'язався з угрупованням "17-та дільниця", швидко подружившись з її лідерами. 

Свідченням цього є особисті фотографії бандитів (серед яких - нинішній депутат), що якимось чином потрапили в інтернет

Дружба з кримінальним світом, а також зв'язки батька в державних органах допомогли молодому підприємцю стати одним з найбільших бізнесменів міста, а потім - і представником влади.

Конфлікт інтересів

Як відомо, представники вищих державних посад не мають права поєднувати держслужбу з підприємницькою діяльністю у зв'язку з можливим конфліктом інтересів.

При цьому, ім'я Максима Єфімова, який з 2014 року є народним депутатом України, пов'язане з рядом підприємств, які "за щасливим збігом" вигравали більшість державних тендерів на відбудову інфраструктури Донбасу.

Єфімов Максим Вікторович вважається одним з найбільших бізнесменів Краматорська. У сфері його впливу - Старокраматорський машинобудівний завод, завод "Енергомашспецсталь" (частина акцій якого належить російській державній компанії "Росатом"), а також підприємство "Донбасенерго" (яке раніше пов'язували з Віктором Януковичем).

Примітно, що Єфімов постійно відвідував засідання бюджетного комітету (при тому, що він не був членом цього держоргану), активно проштовхуючи свої законопроєкти. Це давало йому відразу кілька переваг: по-перше, збільшувало шанси бути обраним до парламенту, а по-друге, допомагало лобіювати вигідні йому закони. Так, він брав активну участь у розробці та просуванні законопроєкту про використання "переміщених коштів", який містить в собі зміни в Бюджетному кодексі.

Коли ж бізнесмен став нардепом, причетні до нього компанії тут же почали вигравати державні тендери на відбудову рідного Краматорська. 

Для цього держава виділила 300 мільйонів гривень. Тільки замість відновлення пріоритетних об'єктів (шкіл, лікарень, водопроводів, теплових мереж і т.п.) переможці почали впорядковувати парк, ремонтувати палац культури, будувати басейн, льодову арену і спортивно-оздоровчий комплекс.

Фірма "Крамміськбуд", за якою (як з'ясували журналісти) через своїх людей стоїть Максим Єфімов, за час проведення тендерів отримала від Донецької обладміністрації третину суми (а це близько 150 мільйонів гривень), виділеної на відбудову регіону. При цьому, багато об'єктів так і не були завершені в обумовлені терміни, а вартість деяких з них за цей час в рази зросла.

Декларація

Максим Вікторович Єфімов надзвичайно багатий. Як повідомляють ЗМІ, тільки за 2017 рік доходи його сім'ї склали понад 450 мільйонів гривень

Крім цього, йому належить два десятки земельних ділянок, два заміських особняки під Краматорськом, величезна квартира в Києві і ще дві - в США.

На дружину нардепа записані ще три приватні будинки площею 722, 327 і 230 кв.м. в Київській і Донецькій областях. В автопарку нардепа-бізнесмена (який згідно з декларацією є бенефіціарним власником десятків підприємств) знаходяться два розкішних Лексуси, спортивний Рендж Ровер, а також водний квадроцикл.

Крім цього, Максим Єфімов задекларував колекцію дорогих брендових годинників, а його дружина - не менш дешеві колекції фірмових аксесуарів, ювелірних виробів і шуб. Що говорити, якщо тільки на авіаперельоти чиновник витратив близько 5,5 мільйонів гривень. 

Згідно з декларацією за 2018 рік, доходи чиновника склали близько 750 мільйонів гривень, з яких понад 70 мільйонів він отримав за передане йому право стягнення заборгованості, а 3,5 мільйона взяв у кредит

У тому ж році Єфімов позичив третім особам понад 278 мільйонів гривень. На банківських рахунках подружжя зберігалося майже 1,5 мільйона гривень і 1,5 мільйона доларів, а також 1,5 мільйона гривень і 2,8 мільйона доларів готівкою.

Максим Єфімов - Фото 2
Згадки про персону