Максим Микитась
  • Дата народження
    13 вересня 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Максим Микитась
4078

Максим Микитась

Микитась Максим Вікторович: екснардеп та колишній голова «Укрбуду»

Микитась Максим Вікторович — соратник Віталія Кличка, фігурант великої кількості будівельних скандалів та кримінальних справ.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я 
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація 
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Максим Вікторович Микитась народився 13 вересня 1980 року у місті Прип'ять Київської області. У віці шести років після аварії на ЧАЕС разом з батьками переїхав до Києва.

Освіта

Максим має дві вищі освіти: фінансиста (Київський національний економічний університет, 2002) та управлінця суспільним розвитком (Національна академія державного управління при Президентові України, 2014 року).

У 2013 році захистив дисертацію та став кандидатом економічних наук.

Сім'я

Микитась народився в родині енергетиків, які працювали на Чорнобильській електростанції. Батько Максима — Віктор Григорович (1946-2016) очолював правління ПрАТ «Укренергомонтаж».

Максим одружений на Наталії Микитась. Вона займається підприємницькою діяльністю. Наталя засновник, співвласниця та кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Фірма ЕксімГруп Лімітед» (комплексне обслуговування об'єктів).

У подружжя двоє доньок: Анна та Аріна.

Кар'єра

Після закінчення економічного університету Микитась влаштувався економістом у ВАТ «Південтеплоенергомонтаж». Протягом двох років він працював на проэктах «Армянськ» та «Титан і Каборга». З 2004 по 2010 рік Микитась займав керівні посади у ВАТ «БМУ Київської ТЕЦ-6», ОВ «БК «Укрбудмонтаж» та ЗАТ «Київсоцбуд». З 2010 до 2016 року Максим керував будівельною державною корпорацією «Укрбуд».

Микитась — кінцевий бенефіціарний власник британської компанії Bazert Development LLP, а також белізьких фірм Plars Trading LTD та Orleya Limited.

У 2014 році він був обраний до Київської міської ради у складі партії УДАР, де займав посаду заступника голови містобудівної комісії. На нових виборах 2015 року Максим вирішив не балотуватися.

Зате на парламентських довиборах у 2016 році Микитась переміг на 206-му (частина Новозаводського району міста Чернігова, Ріпкинський та Чернігівський райони) мажоритарному округу. За забудовника проголосувало 31,45% (або 15 276) виборців. Найближчий опонент Юрій Власенко з Батьківщини отримав 26,78% (або 13 009) голосів. У VIII скликання Верховної Ради Максим увійшов до складу бюджетного комітету та депутатської групи «Воля народу» (з вересня 2017 го).

У 2019 році Максим спробував знову потрапити до парламенту по 206-му округу. Однак на цей раз він програв кандидату від партії «Слуга народу» Антону Полякову. За Микитася віддали свої голоси 21,65% (або 15 108) виборців. За Полякова проголосувало 33,37% (або 23 284).

Компромат

Максим Микитась та його «Укрбуд» неодноразово фігурували в будівельних скандалах та антикорупційних розслідуваннях журналістів.

Окружний адміністративний суд столиці зупинив дозвіл на будівництво ЖК «Сонячна Рів'єра», яке велося приватними компаніями під брендом державної корпорації «Укрбуд».

Як відзначали журналісти, Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала дозвіл ТОВ «Укрбуд Девелопмент» 27 січня 2017 року на будівництво житлового комплексу з порушенням вимог законодавства України.

Земельна ділянка повністю знаходилась у межах прибережної захисної смуги, де будівництво подібних об'єктів категорично заборонено. Крім цього, будівництво велося на території ландшафтного пам'ятника місцевого значення.

Журналісти-розслідувачі з передачі «Наші Гроші з Денисом Бігусом» встановили, що на території колишньої військової частини «Фонд Девелопмент Груп» (девелопер «Укрбуд Девелопмент») збирається побудувати десять 25-поверхових житлових будинків.

У договорі, який був укладений з Держспецтрансслужбою та відразу ж засекречений, йшлося про «будівництво житлового комплексу для військовослужбовців та членів їх сімей». Але як з'ясували представники преси із запланованих 4,5 тисячі квартир Держспецтрансслужба отримає всього 150 (або 3%).

Також з порушенням закону було розпочато будівництво ЖК «Покрова». «Наші гроші» повідомляли, що «Укрбуд Девелопмент» розробив проєктну документацію, коли містобудівні умови втратили силу.

Крім того, журналістам передачі «Наші гроші» стало відомо, що «Укрбуд» почав будівництво двох житлових комплексів у Києві згідно з рішеннями Господарського суду міста Севастополя, прийнятих у 2014 році та не внесених до державного Реєстру судових рішень.

Також представники преси встановили, що корпорація «Укрбуд» відкрито продає квартири у київському ЖК «Верховина», землю на який Київрада виділила під будівництво житла для представників МВС, зокрема для бійців АТО.

Рішення про виділення землі було прийнято наприкінці 2014 року. Керівник київської міліції Олександр Терещук, написав гарантійний лист депутатам, у якому зобов'язувався 100% квартири віддати правоохоронцям в тому числі й АТОшникам.

Київські депутати пропонували зафіксувати цей пункт у проєкті рішення. Але голова земельної комісії Віктор Прокопів відхилив цю пропозицію, посилаючись на її незаконність. Підрядником будівництва МВС обрало ТОВ «Укрбуд девелопмент», яка входить в державну корпорацію «Укрбуд».

Вже на початку грудня 2015 року «Укрбуд» почав продавати квартири ЖК «Верховина». Причому, як встановили журналісти у корпорації не було ніякого офіційного листа про передачу квартир бійцям АТО.

Пізніше МВС дало відповідь на запит, згідно з яким бійцям АТО буде надано тільки 9% квартир у цьому будинку. У свою чергу в «Укрбуд» заявили, що і не повинні були передавати квартири бійцям АТО, оскільки є інвесторами цього будівництва, а МВС як замовнику в ньому належить тільки частина. 

У 2014 році очільник фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко заявляв про те, що великі забудовники з-поміж представників партії УДАР лобіюють рішення про перенесення столичного зоопарку за межі Києва, а на його місці будівництво торгово-розважального комплексу та висотних житлових будинків. Серед лобістів цього рішення Бондаренко першим назвав прізвище Микитася.

У квітні 2015 року київським депутатам довелося звертатися до Верховної Ради, шукаючи підтримки від будівельного лобі Микитася. Причиною конфлікту всередині Київради (Микитась тоді був депутатом від УДАРу) стало будівництво на вулиці Звіринецька, 72. Тут прямо на будівельному майданчику було побито депутата Олену Єськіну.

Київські обранці створили робочу групу, яка повинна була вивчити питання законності будівництва. Однак представники забудовника відмовились надавати депутатам будівельний проєкт, посилаючись на комерційну таємницю. За словами журналістів, самовпевненість забудовників пояснювалася їх зв'язком з провладною більшістю у Київраді.

Наприкінці 2019 року ГБР завершило розслідування кримінальної справи та направило до суду обвинувальний акт щодо Микитася. Максима підозрювали у побитті голови сільради Любича (Чернігівська область) Сергія Пінчука.

Влітку народний депутат увірвався до приміщення сільської ради під час засідання. Микитась почав погрожувати Пінчуку в'язницею. У відповідь сільський голова збирався викликати поліцію. Тоді нардеп напав на чиновника, вирвав у нього телефон та розбив його об стіну.

Фірма «Північноукраїнський будівельний альянс» (входить в орбіту бізнес-інтересів Микитася) отримала понад пів мільярда гривень передоплати на ремонт сумнозвісного Шулявського моста. Потім київська влада підняла вартість робіт ще майже на пів мільярда. Перед новим 2020 роком мер Кличко шляхопровід відкрив, який виявився недобудованим.

Згідно «зливу» прослуховування СБУ, Микитась дуже хотів «подружитися» у 2019 році з новою владою. Для цього він нібито передав кілька десятків квартир Андрію Богдану, Андрію Єрмаку та іншим високопоставленим чиновникам.

На той час НАБУ та САП оголосили Микитасю підозру у заволодінні майном Нацгвардії більш ніж на 80 мільйонів гривень. За даними слідства, нардеп-забудовник, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з тодішнім керівником Нацгвардії Аллеровим організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю.

Суд зобов'язав носити експарламентаря електронний браслет та відпустив його під 80-й мільйонну заставу. Микитась зобов'язувався прибути до слідчого на вимогу та не залишати місто Київ. Але у січні 2020 року правоохоронці зняли Максима з літака, який летів до Лондона. Заяви Микитася, що він летить до Великобританії на лікування не допомогли йому. Суд продовжив йому запобіжний захід ще на два місяці.

Ще раніше, у грудні 2019 року Держбюро розслідувань провело обшуки в експарламентаря у рамках справи про відмивання 200 мільйонів гривень доходів.

За словами слідчих, Микитась займався підробкою документів, а саме договору купівлі-продажу цінних паперів та корпоративних прав з громадянами. В ході обшуку правоохоронці виявили шість дорогих машин, на які суд наклав арешт.

Перед новим 2021 роком колишній народний обранець отримав нову кримінальну справу. На цей раз його запідозрили у викраденні юриста та у здирництві. Суд зобов'язав відправити Микитася у СІЗО на два місяці, до 27 лютого 2021 року без права застави.

Декларація

У вересні 2020 року Максим Микитась опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Екснардеп та його дружина мають вісім земельних ділянок, два житлові будинки (43,9 та 522,8 кв. м) та дві дачі (261 та 1731,2 кв. м) у Київській області, а також половину квартири (54,33 кв. м) у Києві. Місцем реєстрації Максим вказав ще одну столичну квартиру (133,4 кв. м). Наталія володіє 17-ма недобудованими нежитловими приміщеннями в Києві.

Чоловік та дружина Микитась мають на двох 27 наручних годинників, ювелірні вироби у кількості 17 штук, набори домашньої та вуличної меблів, колекції картин та книг.

Максиму належить два автомобілі: Mercedes-Benz S 560 2019 року випуску та Range Rover L405 2017 року випуску. Дружина Микитася їздить на Mercedes-Benz S 500 2014 року випуску.

За 2019 рік сукупний дохід Максима склав 116,8 мільйона гривень. При цьому готівковими коштами він задекларував лише 11,4 тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону