Нефьодов Максим Євгенович: колишній голова митниці та депутат Київради від партії «Голос»
Нефьодов Максим Євгенович — хіпстер, який нібито завдяки лобістам Сороса у молодому віці став заступником міністра економіки, а потім на посаді голови митниці з тріском провалив план з наповнення держбюджету.
Біографія
Максим Євгенович Нефьодов народився 18 квітня 1984 року в місті Київ.
Освіта
Нефьодов — економіст за освітою. У 2005 році він закінчив Київський національний університет імені Т. Шевченка.
Сім'я
Максим Нефьодов одружений на Яні Калмиковій. Вона працює в ТОВ «Метінвест Холдинг».
Кар'єра
З 2004 по 2006 рік Максим працював аналітиком по злиттю і поглинанню у компанії «Golden Gate Business». Потім чотири роки він був віцепрезидентом і директором інвестиційно-банківського департаменту в інвестиційній компанії «Dragon Capital».
У 2010 році Нефьодов влаштувався у фонд прямих інвестицій «ICON Private Equity». Протягом року Макс був керуючим директором українського офісу, а до 2015 року — керуючим партнером фонду.
У 2015 році Нефьодов перейшов на держслужбу. Тоді у віці 31 рік він був призначений заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Максим займався реформуванням державних закупівель, ставши ідеологом системи «Прозорро» і проєкту «ProZorro.Продажі». Коли в 2016 році Абромавічус залишив посаду міністра, його заступник теж подав заяву про відставку.
Кабмін під керівництвом Гройсмана розглядав Нефьодова на посаду голови відомства. Але у підсумку Максим залишився на колишній посаді при новому міністрі — Степану Кубіву. У листопаді того ж 2016 року Максим став першим заступником голови Мінекономрозвитку. У серпні 2018 го став т.в торгового представника України.
З липня 2019 по квітень 2020 року Нефьодов очолював Державну митну службу, де запустив «Нову митницю». У вересні 2020 року Максим зареєструвався фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — дослідження та експериментальні розробки в галузі суспільних і гуманітарних наук).
У тому ж 2020 році Нефьодов очолив виборчий список партії «Голос» на виборах до Київради. За результатами виборів «Голос» отримав дев'ять мандатів. У IX скликанні Київради Максим очолив постійну комісію з питань цифрової трансформації і адміністративних послуг.
Нефьодов — член Національної ради з антикорупційної політики та громадської організації «Люди Дій».
Компромат
Деякі ЗМІ називають Нефьодова «соросьонком» — людиною американського мільярдера Джорджа Сороса. За словами журналіста Ігоря Лесева, саме завдяки лобізму Сороса, Максим вже у 31 рік обійняв високу посаду заступника міністра, а пізніше соросовські структури проштовхнули його до керівництва митниці.
Журналіст додав, що з приходом Макса Нефьодова митниця з тріском провалила план по наповненню держбюджету. Водночас, чиновник все ще «годується» з операцій в системі «Прозорро». До того ж, він планує провернути схожу схему на ГТС.
«Треба пройти реєстрацію на приватних дилерських майданчиках. А це відбувається за гроші. І там вже закладено відсоток Нефьодова», — стверджував Ігор Лесева.
Економічний експерт Юрій Атаманюк підтвердив невиконання митних планів. За його словами, Нефьодов і його підлеглі не додали у бюджет близько 12 мільярдів гривень. І намагались замести сліди незаконними методами. У цьому йому допомагала міністр фінансів Оксана Маркарова, яка навмисне занижувала планку.
«Він біжить до свого протеже Маркарової і просить: «Зробіть так, як ви зробили в листопаді і грудні, зменшіть мені план». Фактично, зменшення плану — службове підроблення», — зазначив аналітик.
У лютому 2020 року роботою головного митника зацікавилися антикорупційні органи. ЗМІ повідомляли, що «Вищий антикорупційний суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти голови Державної митної служби Максима Нефьодова.
«Згідно з рішенням, 23 січня в НАБУ подали заяву про можливе правопорушення групи осіб на чолі з колишнім заступником міністра економічного розвитку, а нині главою митниці України.
Зазначалося, що група осіб нібито систематично отримувала хабарі за поставки горючих і не сертифікованих панелей на український ринок на підставі фіктивного аудиту заводів-постачальників. В результаті, як стверджує неназваний заявник, держава зазнала збитків на суму понад 40 млн гривень ($ 1,43 млн)».
У пресі зазначалося, що дружина Нефьодова — Яна Калмикова приховує від декларування свої доходи. Згідно з електронною декларацією чиновника, Калмикова працює в «Метінвест холдингу» Ріната Ахметова. Також Яна брала кредит у банку ПУМБ, який пов'язаний з олігархом. Але зарплату і кредит дружини Максим не вказував у декларації.
«Голова митниці, від якого навіть власна дружина (нехай і громадянська) два роки успішно ховає свої доходи (які отримує від структур Ахметова), виглядає дещо дивно», — пишуть журналісти.
Журналіст-розслідувач Євген Плінський повідомив, що чоловік дуже схожий на Максима Нефьодова і ряд нардепів з фракції «Слуга народу» зустрічалися з бізнесменом Павлюком, якого називають «королем контрабанди».
Плінський зробив припущення, що на зустрічі Павлюк лобіював призначення «своїх людей» на посади в митницю. «Нефьодов буде найближчим часом розставляти на митниці тих людей, які будуть йому «спускатися» на ось таких подібних зустрічах», — заявив журналіст.
На початку 2020 року в мережі з'явилося скандальне відео з Максимом у головній ролі. На кадрах Нефьодов «віджигає» під час еротичного шоу у київському нічному клубі Queen. Головний митник країни розважався у «таємній кімнаті» на БДСМ-вечірці De Sad. Відеоролик наробив багато галасу, хоча сам очільник ГТС, одружений чоловік, не знайшов в цьому нічого крамольного.
Декларація
Власної нерухомості ексглава митниці не має. Зате у його дружини є квартира (133,1 кв.м.) в Києві та дві земельні ділянки (521 і 571 кв.м.) у селі Семенівка на Київщині.
Нефьодов володів автомобілем Infiniti EX35 і наручними годинниками El Primero Automatic. Але, як зазначив в декларації Максим, машина і годинник вкрадені. У Яни Калмикової є Audi A6 2016 року випуску, на якій за дорученням їздить і Нефьодов.
За дев'ять місяців 2020 року Максим в сукупності заробив 647,9 тисячі гривень. У якості банківських відсотків його дружина отримала 247 тисяч. При цьому зарплату в «Метінвест холдингу» вона приховала.
У банках Нефьодов зберігає 114 тисяч гривень і 4988 доларів, у Калмикової — 3,8 мільйона гривень і 17 тисяч доларів. Готівковими коштами Максим задекларував 57,5 тисячі доларів. У Яни — 33 тисячі євро і 198 тисячі доларів. У відкритому недержавному пенсійному фонді київський депутат зберігає 10 тисяч гривень.