Максим Поляков
Максим Поляков
4626

Максим Поляков

Поляков Максим Валерійович: український та американський підприємець

Максим Поляков - Фото 1

Поляков Максим Валерійович – засновник компаній Firefly Aerospace, Cupid та Renatus, генеральний партнер венчурного фонду Noosphere Ventures Partners LP.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім‘я
  4. Кар‘єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Максим Валерійович Поляков народився 30 червня 1977 року у місті Запоріжжі. У 2003 році Максим переїхав до Единбурга, а в 2012 році — в каліфорнійське місто Менло-Парк. З 2020 року Поляков проживає у Лондоні.

Освіта

Після закінчення 28-ї фізико-математичної школи Максим вступив до Запорізького державного медичного університету. У 2001 році закінчив його з дипломом лікаря-гінеколога.

Через дванадцять років він захистив дисертацію на тему: «Форми реалізації парадигмальної моделі інформаційного розвитку світової економіки» і став кандидатом економічних наук.

У 2019 році він став доктором наук з економіки, захистивши дисертацію на тему: «Глобальні детермінанти становлення та розвитку економіки знань».

За деякими даними, він також закінчив у 2011 році Дніпровський національний університет, а за два роки став кандидатом технічних наук.

Максим Поляков - Фото 2

Сім'я

Батьки Максима інженери, були співробітниками запорізької філії «Хартрон». Поляков одружений. Має четверо дітей.

Кар'єра

За фахом гінеколога Максим ніколи не працював. Натомість одразу після закінчення медуніверситету Поляков зайнявся бізнесом у сфері інформаційних технологій.

У 2001 році він започаткував аутсорсингову компанію AlarIT Ukraine, яка займалася створенням програмного забезпечення для фірм з Європи, Канади та Сполучених Штатів.

На момент створення AlarIT Ukraine налічувала лише шість співробітників. Через чотири роки їхня кількість збільшилася майже до ста людей, а на піку тут працювало триста програмістів.

У 2003 році Максим спільно з британським інвестором Біллом Добі створив компанію HitDynamics. У 2005 році з'явилася IDE Group, до якої, крім HitDynamics, увійшли ще кілька компаній підприємця: EasyDate (пізніше Cupid plc), Murka. Головний офіс групи знаходився у шотландському Единбурзі. Після продажу HitDynamics американської Hitwise Поляков обійняв посаду віцепрезидента.

Наступного року запорізький бізнесмен став співзасновником Maxymiser. Максим також був виконавчим та генеральним директором. У 2015 році фірму придбала Oracle.

У 2006 році Поляков займався розвитком українських сайтів-агрегаторів price.ua, avtopoisk.ru, trud.com, naydidom.com, sravni.com. Офіси знаходились у найбільших українських містах.

Максим Поляков - Фото 3

У 2010 році Максим керував запуском IPO Cupid PLC на фондовій біржі в Лондоні. Під час керівництва Поляковим Cupid була на провідних позиціях у галузі сервісів для інтернет-знайомств. Вже наступного року фірма заробила 83 мільйони доларів.

У 2012 році Максим заснував фірму з розробки соціальних та мобільних ігор Renatus Media, а також інвестиційний фонд Noosphere Ventures у Каліфорнійському місті Пало-Альто. З 2016 року фонд став власником відомого інтернет-сервісу Ask.fm.

У 2014 році Поляков став ініціатором створення у місті Дніпро Noosphere Engineering School. У ній студенти отримують знання в галузі інженерії та передових технологій. Протягом наступних п'яти років аналогічні школи відкрилися у Черкасах, Києві, Житомирі та Рівному.

У 2015 році підприємець переходить зі сфери IT на космічні технології, засновуючи фірму Earth Observing System Data Analytics (EOSDA). Вона займається розробкою та впровадженням хмарної платформи для обробки та аналізу супутникових даних. Восени 2017 року EOSDA приєдналася до Міжнародної федерації космонавтики (IAF).

Максим Поляков - Фото 4

У 2016 році Поляков став одним із власників G.D.M. Group Holding Limited. Холдинг включає компанії, які займаються наданням маркетингових послуг.

Дочірня компанія Noosphere Ventures Partners купила за 75 мільйонів космічний стартап Firefly Systems Systems. Після завершення угоди вона була перейменована на Firefly Aerospace. Компанія розробляє інноваційні ракети-носія для запуску невеликих супутників та місячні посадкові апарати.

У 2016 році бізнесмен став засновником громадської організації Асоціація «Ноосфера». Вона займається організацією та проведенням профільних науково-технічних подій (фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Noosphere Vernadsky Challenge) організовує заходи з ракетомодельного спорту.

З 2018 року Firefly Aerospace уклала низку великих угод з NASA, американськими військово-повітряними силами, Aerojet Rocketdyne, колишнім підрозділом Boeing. Від американських ВПС Поляков отримав у користування космодром SLC-2W у місті Ванденберг, штат Каліфорнія.

Максим Поляков - Фото 5

Компанія українського бізнесмена займається обслуговуванням місячного корисного навантаження, розробкою Space Utility Vehicle — космічного транспортного засобу, який має з'єднувати ракету Alpha та місячний посадковий модуль Blue Ghost, постачанням десяти науково-технічних пристроїв до Місяця у рамках програми Artemis.

Максим разом із «Ноосферою» взяв участь у реконструкції дніпровського парку Гагаріна та місцевого планетарію.

Восени 2019 року космічний стартап Полякова уклав контракт із заводом «Южмаш» на виробництво понад сотню деталей для ракет, п'ятисот агрегатів автоматики та сорока турбонасосів. Загальна сума угоди становить 15 мільйонів доларів.

Ще за одним договором дочірня компанія Firefly Aerospace — Firefly Black займається доставкою малих супутників на сонячно-синхронну орбіту.

У місті Дніпро Максим започаткував науково-дослідний центр космічних технологій. Центр, в якому зайнято приблизно двісті співробітників, займається такими космічними проєктами, як двигуни SETS, оптичні супутники EOS SAT та супутники радіолокації EOS SAR.

У 2021 році Максим став власником фірми з ПАР Dragonfly Aerospace. Компанія буде займатися постачанням оптичних та радарних супутників та компонентів. У травні того ж року підприємець інвестував понад пів мільярда гривень у космічну сферу України, зокрема й у розвиток виробничих та дослідницьких потужностей у Дніпрі.

У вересні 2021 року з бази Ванденберг Firefly Aerospace вперше запустила свою легку ракету-носій FireFly Alpha. Але вже за кілька хвилин вона вибухнула.

Максим Поляков - Фото 6

Компромат

У березні 2013 року BBC написала статтю про одну з фірм Полякова — сервіс-онлайн знайомств Cupid plc. Як дізналися журналісти, користувачі сайту з безкоштовною підпискою отримували значну кількість повідомлень із фейкових жіночих облікових записів. Повідомлення надходили навіть тим, хто не заповнював дані профілю та не використовував зображення облікового запису.

Щоб їх прочитати, необхідно було оформити платну підписку. Але після оплати послуг сайту потік повідомлень від жінок, які нібито бажають познайомитися, різко зменшувався.

Продовжило розслідування Kyiv Post. Журналістка видання вирішила влаштуватися до одного з українських офісів Cupid plc. На співбесіді їй розповіли, що вона має надіслати клієнтам близько двохсот коротких повідомлень упродовж зміни, стимулюючи їх купувати підписку.

Другий журналіст Kyiv Post зареєстрував чоловічий аккаунт, в якому представився бельгійцем. Майже одразу він отримав кілька повідомлень від жінок, які нібито були поблизу нього.

У Cupid plc заперечували звинувачення, але наприкінці 2014 року сайт припинив своє існування.

За кілька років після цих публікацій вийшло ще одне журналістське розслідування, в якому фігурував український бізнесмен. Видання Snopes опублікувало інформацію про зв'язок Полякова та його інвестиційного фонду з іншими сайтами знайомств, які намагаються змусити користувачів придбати платну підписку.

Максим Поляков - Фото 7

У 2021 році сайт «Букви» опублікував кілька критичних статей про Полякова. Після цього сайт видання зазнав тривалої DDoS-атаки з IP-адрес Бразилії.

Наприкінці 2019 року кілька акціонерів Firefly Space Systems подали до суду творця та ексгендиректора Тома Маркусіка. Його звинуватили у шахрайській змові з Поляковим. Нібито вони спеціально збанкрутували компанію, а потім відновили її під майже з тією самою назвою. При цьому Маркусік та Поляков не передали акціонерам жодної частини у новій компанії.

У позові Поляков звинувачувався у пособництві шахрайству Маркусика. Акціонери також звинуватили Firefly Aerospace та інвестиційну компанію Полякова Noosphere Venture Partners.

У ЗМІ писали про аферу з передачею частки Полякова у компанії Phoenix Holdings ltd. Нібито новим акціонерам мало дістатись десять відсотків, а розмір майбутніх дивідендів оцінювався в 250 тисяч, а через 9 місяців після угоди – у 500 тисяч доларів.

Однак пізніше з'ясувалося, що акціонерам належить не десять відсотків Phoenix Holdings ltd, а менше ніж сім відсотків. Справа в тому, що Поляков передав їм не десять відсотків компанії, а десять відсотків своєї частки, а він був не єдиним акціонером компанії.

Та й дивіденди виявилися не такими, як було обіцяно. Замість щомісячних виплат, акціонери отримували дивіденди щорічно, та бувало вони не виплачувались кілька років поспіль. У результаті акціонери звернулися до суду.

Максим Поляков - Фото 8

Статки

У 2002 році зарплата Полякова становила десять тисяч доларів на місяць. Через чотири роки після продажу HitDynamics Максим став доларовим мільйонером.

Посилання

Сайт

Facebook (особистий акаунт) 

Facebook (публічний аккаунт)

Twitter

Youtube

Згадки про персону