Максим Тимченко
  • Дата народження
    12 серпня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Максим Тимченко
357

Максим Тимченко

Максим Тимченко: топ-менеджер Ахметова, який керує його енергетичним бізнесом

Максим Тимченко очолює компанію ДТЕК Ріната Ахметова. У той час, коли його батько (який також працював на Ахметова) розкрадав державний бюджет, він розвивав енергетичний бізнес олігарха. Сьогодні ДТЕК під керівництвом Тимченка судиться з урядом РФ за активи в Криму, які після анексії АРК Росія привласнила собі.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Тимченко Максим Вікторович народився 12 серпня 1975 року в Росії (с. Новоселиці, Новгородська обл). Очолює компанію Ріната Ахметова "ДТЕК". Зареєстрований у Фейсбуці.

Сім'я

Бізнесмен одружений, має сина.

Освіта

Вищу освіту Максим Тимченко здобув у Донецькій державній академії управління за спеціальністю менеджменту. Потім вступив до Манчестерського університету (Великобританія), де вивчав економіку і соціальні науки.

Кар'єра

На початку своєї кар'єри Тимченко працював консультантом в міжнародній компанії "PricewaterhouseCoopers". За 4 роки дослужився до старшого аудитора.

У 2002 році перейшов в компанію Ріната Ахметова ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент", де отримав посаду старшого менеджера.

Уже в 2005 році очолив "Донбаську паливно-енергетичну компанію", яка входить до групи СКМ, лідируючи на паливно-енергетичному ринку України. Підприємства компанії розташовані в Донецькій, Дніпропетровській та Луганській областях. Штат співробітників налічує близько 50 000 чоловік.

Ставши "головним енергетиком Ахметова", Тимченко за 2 роки підвищив рентабельність по EBITDA більш ніж на 25%, а також збільшив прибуток компанії майже вдвічі. З огляду на такі результати роботи, у 2008 році експерти назвали його кращим топ-менеджером України за підсумками рейтингу, опублікованого виданням "Економіка". Тимченко також був визнаний кращим управлінцем в сфері енергетики в 2012 і 2013 роках. Крім того, в 2013 році журнал "Форбс" помістив його в 10-ку кращих СЕО.

На початок 2013 року під його керівництвом в ДТЕК була сформована структура, яка включала більше 30 шахт, 7 збагачувальних фабрик, 10 теплових електростанцій, 5 компаній з енергопостачання, нафтогазове підприємство "ДТЕК Нафтогаз", а також найбільшу в Україні Ботієвську вітряну електростанцію "Wind Power".

Новини та компромат

Втрата активів на територіях ЛНР і ДНР

У березні 2017 року гендиректор ДТЕК офіційно підтвердив чутки про те, що енергетична компанія Ріната Ахметова втратила контроль над підприємствами, які перебували на непідконтрольних Україні територіях.

За словами керівника ДТЕК Максима Тимченка, в результаті політичного конфлікту на Донбасі страждають звичайні жителі, вітчизняний бізнес і економіка, підтвердженням чого є втрата компанією активів в Донецькій і Луганській областях.

Управлінець зазначив, що енергетичні підприємства, які знаходяться на територіях самопроголошених ЛНР і ДНР, є невід'ємною частиною економічної інфраструктури України.

Це означає, що якщо порушити чинний виробничий ланцюжок, у всіх партнерів цих підприємств (постачальників і покупців) виникнуть серйозні проблеми. Врешті, це призведе до стрімкого падіння рівня доходів і зростання безробіття.

Крім того, гендиректор ДТЕК заявив, що з метою захисту своїх інтересів компанія подала запити в різні інстанції (правоохоронні органи, ГФС, податкову службу та ін.), а також залучила до вирішення питання вітчизняні та закордонні юридичні підприємства.

Боротьба за "Крименерго"

У середині листопада 2018 року ДТЕК, яка входить в групу СКМ Ріната Ахметова, на чолі з головним енергетиком олігарха Максимом Тимченком подала в суд на Росію у зв'язку з втратою активів у Криму.

Позов проти РФ в результаті втрати "Крименерго" був поданий до Міжнародного арбітражного суду Гааги, в якому судився з Росією Ігор Коломойський. Суму позову гендиректор ДТЕК називати відмовився, однак відзначив, що їм було завдано збитків на сотні мільйонів доларів.

Тимченко також розповів, що відразу після того, як уряд Росії націоналізував "Крименерго", він звернувся за допомогою до Covington & Burling LLP - американської юридичної компанії, яка допомогла ДТЕК направити владі РФ запит, зібрати докази порушень, підготувати заяву для арбітражного суду, а також виконати ряд інших необхідних процедур.

За припущеннями глави енергокомпанії, судові засідання повинні початися в першій половині 2019 року, а остаточне рішення (з урахуванням апеляцій) суд зможе прийняти лише до початку 2020 року.

Нагадаємо, що компанія "Крименерго", за яку бореться з російським урядом Рінат Ахметов і його топ-менеджери, є найбільшим енергетичним підприємством Криму, яке до націоналізації РФ належало українському олігарху. Виробничі потужності компанії дозволяли забезпечувати електроенергією більше 800 000 звичайних користувачів і 23 000 юридичних осіб.

Вугілля з ЛДНР визнали непридатним для експорту

У березні 2017 року гендиректор енергокомпанії ДТЕК заявив, що вугілля, яке з непідконтрольних Україні територій йде на експорт, не відповідає стандартам західних ринків.

За словами Максима Тимченка, в українському антрациті в середньому міститься близько 1,7% сірки, а в вугіллі марки "Т" - близько 2,6%, в той час, як ця цифра повинна становити не більше 0,9%. Таке вугілля вважається поза законом - додав глава компанії.

У зв'язку з цим Тимченко подав запити на реєстрацію кримінальних справ проти своїх підприємств, які знаходяться на окупованих територіях, а також надав правоохоронним органам список всього рухомого і нерухомого майна цих фірм. На підставі запиту бізнесмена поліція завела більше 10 кримінальних проваджень, заарештувавши активи енергетичних підприємств. Таким чином керівництво ДТЕК домоглося того, щоб зробити виробництво і експорт продукції в захоплених компаніях протизаконними.

Батько Максима Тимченка потрапив під слідство

Поки Максим Тимченко розвивав енергетичний бізнес Ріната Ахметова, його батько Віктор (за даними ЗМІ) фінансував донбаських терористів за рахунок державних коштів. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук журналіст і екс-співробітник Генпрокуратури Володимир Бойко.

У пості він написав, що 25 березня 2015 року майже весь день давав свідчення в київській прокуратурі, куди подав заяву про розкрадання державних грошей особами, наближеними до Ріната Ахметова. За словами журналіста, по цій справі кримінальне провадження було відкрито ще в 2014 році, проте попередній прокурор Сергій Юлдашев не давав йому розвитку. У підсумку, Юлдашева притягнули до відповідальності за недбалість у роботі і зловживання службовим становищем.

На підставі заяви журналіста правоохоронні органи відновили розслідування, в ході якого з'ясувалося, що батько Максима Тимченка, який разом з сином працював на Ахметова, здійснював великі фінансові афери на мільярди доларів.

У той час він очолював нібито громадську організацію "Товариство сприяння обороні України" (ТСОУ), через яку в незаконний спосіб привласнив майно ще радянських ДОСААФ і Міноборони. Крім того, Тимченко-старший за допомогою злочинних схем отримував пільги на сплату податків і виводив на свої підприємства державні кошти в особливо великих розмірах. До того ж, батька Максима Тимченка звинувачували у фінансуванні сепаратистів влітку 2014 року.

Статки і джерела доходів

Максим Тимченко є одним з топ-менеджерів Ріната Ахметова. Відповідає за енергетичний напрямок бізнесу олігарха. Керує компанією ДТЕК, річний дохід якої вимірюється сотнями мільйонів доларів.

Згадки про персону