Максиміліан Левчин
Максиміліан Левчин
3646

Максиміліан Левчин

Макс Левчин: людина, що подарувала нам “електронні гроші”

Макс Левчин - підприємець, веб-розробник. Він один з тих, хто створив систему електронних платежів PayPal. Підлітком він приїхав в США рятуючись від антисемітизму, яким був наповнений радянський Київ. У 1991 році у його батьків було всього сімсот доларів. Зараз у Макса приблизно триста мільйонів доларів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Декларація
6. Відео

Біографія

Максиміліан Левчин народився в Києві 15 липня 1975 року. Коли хлопцеві було шістнадцять років, його батьки вирішили залишити Радянський Союз через те, що в країні почастішали випадки антисемітизму і переїхати за океан. Осіло сімейство Левчин в місті Чикаго, штат Іллінойс.

Сім'я

Макс Левчин народився в сім'ї фізиків. Обоє батьків вчилися в Ленінградському інституті текстильної та легкої промисловості.

Батько - Рафаель Левчин (1946-2013) - російський літератор, перекладач, художник і актор. Картини писав в різних стилях (колаж, графіка) Працюючи в приватних колекціях України, Росії, США, Мексика. Випустив чотири власні книги (збірки віршів, фантастичної прози).

Мати - Ельвіна Зельцман народилася в 1949 році. Мультимедійний художник, фотограф, перекладач; в США працювала програмістом.

Брат - Сергій Левчин . Перекладач російської літератури.

Дружина - Неллі Мікнова. Познайомилися в 2003 році, через п'ять років одружилися. У подружжя двоє дітей.

Макс Левчин ще у СРСР захоплювався велосипедним спортом. У Києві за його будинком був велотрек, де Макс пропадав більшу частину вільного від шкільних занять час. Ставши серйозним бізнесменом, він не залишив дитяче хобі.

Зараз Макс Левчин проїжджає триста-чотириста кілометрів за один тиждень За ці сім днів Макс “накатати” пятнадцать годин за кермом велосипеда. Причому здебільшого він вибирає горбисті райони, якими багата Каліфорнія. Щоденна норма на велосипеді у Макса півтори години.

Освіта

Макс ще до еміграції не погано розмовляв англійською, тому зміг без проблем поступити в американську школу. Після її закінчення Левчин вивчав програмування і математику в Іллінойському університеті Урбана-Шампейн.

Кар'єра

Потім переїхав до Каліфорнії, а точніше в Мекку всіх програмістів світу - в Кремнієву долину.

Перші проекти (NetMeridian Software, SponsorNet New Media, Inc.) молодому програмісту не принесли йому успіху. У 1998 році Макс разом з ще одним емігрантом з соціалістичного блоку німцем Пітером Тилем став засновником компанії Fieldlink. Проект займався створенням програмного забезпечення, яке дозволяло користувачам зберігати зашифровані дані на своїх гаджетах.

Після зміни назви компанії на Confinity, був розроблений популярний платіжний продукт, який стане незабаром відомим як PayPal. Це ще був не той продукт, який зробить революцію в електронних платежах. Але до нього залишилися лічені роки. Левчин в своїй роботі зосередився на цифрових переказах коштів за допомогою КПК.

У 1999 році Confinity об'єдналася з X.com. Компанія Ілона Маска тоді займалася створенням платіжної системи за допомогою електронної пошти, а вже через рік, слідом за своїм основним продуктом, компанія прийняла назву PayPal.

У новий стартап Макс привів двадцять чотири людини. Знайшлися і інвестори: “Дойче банк” і “Нокія”. Макс у своїй роботі на PayPal розробляв захист платіжних систем від хакерських атак.

Скоро програмним забезпеченням зацікавився інтернет-аукціоном eBay. До початку 2000 року через Paypal пройшов перший мільйон доларів платежів.

У червні 2002 року eBay молодим програмістам пропозицію від якого вони не могли відмовитися. Paypal був придбаний інтернет-аукціоном за півтора мільярда доларів. З цієї суми особисто Макс Левчин отримав тридцять чотири мільйони доларів.

У тому ж році журнал MIT Technology Review включив програміста в список ста успішних молодих людей, які заробили мільйони (до тридцяти п'яти років).

Створення PayPal зробило справжню революцію в світі електронних платежів, без який неможливо уявити життя сучасної людини. Головною перевагою цієї системи стало її практично стовідсоткова безпека. Саме над цим компонентом працював і працював Макс Левчин.

Але спочивати на лаврах і безглуздо витрачати зароблені мільйони програміст не став. Левчин інвестує в проект IronPort. Через кілька років стартап буде куплений 830 мільйонів доларів компанії Cisco Systems.

Через два роки після успіху з PayPal Макс Левчин заснував новий свій проект “Slide” - сервіс для зберігання та обміну медіа-файлами. Левчин особисто вклав один мільйон доларів в створення медіа-компанії. Спочатку цей сайт був спеціально розроблений під соціальну мережу MySpace. Трохи пізніше Левчин модернізував її і для Facebook. Slide був проданий Google в серпні 2010 року за 182 мільйони доларів.

25 серпня Левчин приєднався до команди найбільшого інтернет-пошуковика в світі в якості віце-президента з проектування. Рівно через рік і один день, 26 серпня 2011 року Google оголосив про закриття проекту Slide і про те, що Левчин залишає компанію.

В кінці того ж року Макс Левчин заснував компанію під назвою HVF (абревіатура означає "Hard, Valuable, and Fun", що можна перевести, як "Важкий, цінний і веселий»).

Основним завданням нового дітища програміста стало вивчення та фінансування проектів і компаній в галузі використання даних, таких як дані з аналогових датчиків.

На початку 2012 року з HVF вийшла фінансово-технологічна компанія Affirm. Макс Левчин, який був одним з її засновників ставив перед собою мету створення кредитної мережі наступного покоління. Головний офіс компанії знаходиться в Сан-Франциско.

У грудні 2017 року було оголошено, що Affirm привернула додаткові 200 мільйонів доларів і в даний час вона оцінюється в півтора-два мільярди доларів. Станом на липень 2018 року Левчин залишається генеральним директором компанії.

Крім створення стартапів Левчин відразу після того, як став мільйонером, зайнявся інвестуванням. Так, він в 2004 році став одним з перших інвесторів в Yelp, веб-сайт для пошуку ресторанів, закусочних і інших закладів в сфері надання послуг. З моменту заснування і до липня 2015 року Макс Левчин займав посаду голови ради директорів Yelp.

Він же є і найбільшим акціонером компанії, які володіють більш як семи мільйонами акцій компанії.

Протягом десяти років в період з 7 серпня 2006 року по 2016 рік Макс Левчин входив до ради директорів і був одним з головних інвесторів компанії Evernote (вона займається програмним забезпеченням для створення і зберігання заміток).

З грудня 2012 року по грудень 2015 року, Макс складався в раді директорів ще одного відомого пошуковика - Yahoo.

У 2015 році Макс Левчин був призначений на три роки до Консультативної ради споживачів Бюро з фінансового захисту споживачів США. Він став першим керівником з Кремнієвої долини, який отримав призначення до цієї ради.

У 2015 році веб-підприємець заснував премію імені Левчина, яка щорічно присуджує десять тисяч доларів людям, які зробили “значний внесок у криптографію”. Лауреатами премії стали творці блочного шифру AES, протоколу шифрування сигналів і SSL-технологій, що забезпечують безпечні онлайн-комунікації і комерцію.

У 2005 році Макс Левчин був виконавчим продюсером фільму “Спасибі за куріння” (у вітчизняному прокаті картина називалася “Тут курять”).

У 2011 році Левчин у співпраці з чемпіоном світу з шахів Гаррі Каспаровим та своїм старим приятелем по PayPal Пітером Тілем почали роботу над книгою під назвою “Креслення” (“Blueprint”). У ній трійця геніїв хотіла повідомити, що в світі почалася стагнація і необхідне нове відродження технологічних інновацій.

Тіль і Левчин виклали свої тези в інтерв'ю під час конференції TechCrunch Disrupt. Вихід книга спочатку був запланований на січень 2012 року, але пізніше була відкладена на невизначений термін.

На даний момент проект так і залишається нереалізованим.

Левчин став одним з учасників FWD.us., лобістської групи з Кремнієвої долини. Очолювана Марком Цукербергом і Джо Гріном група виступає за лібералізацію міграції висококваліфікованих фахівців з країн “третього світу”, а також за поліпшення освіти і сприяння технологічних проривів.

Декларація

Приблизні статки Макса Левчина оцінюється в триста мільйонів доларів. Живе веб-бізнесменам в Сан-Франциско. Віддає перевагу пересуватися на велосипеді, який став для нього справжньою пристрастю.

Відео

Згадки про персону