Іонова Марія Миколаївна: заступник голови комітету з питань євроінтеграції та борець за гендерну рівність
Іонова Марія Миколаївна прийшла в політику з протокольної служби. У восьмому скликанні парламенту вона була заступником глави комітету з питань євроінтеграції.
Біографія
Іонова Марія Миколаївна народилася 31 травня 1978 року в місті Київ.
Освіта
Марина Іонова має цілих три вищі освіти. Після закінчення школи №191, вона вступила в Київський національний економічний університет. У 2000 році Марія випустилася з дипломом магістра страхового менеджменту. Також має диплом Міжнародного науково-технічного університету, де вона вивчала міжнародну економіку.
У 2008 році Іонова закінчила Національну академію державного управління при Президентові України (магістр державного управління).
З 2001 по 2005 рік Марія Іонова навчалася в аспірантурі Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Сім'я
Чоловік Мирон Василик (1962 року народження) - громадянин Сполучених Штатів Америки з українським корінням. Очолює український офіс компанії PBN, яка займається стратегічними комунікаціями.
У США працював в Українському комітеті при Конгресі США, очолював інформаційний відділ Української національної інформаційної служби.
Працював в штабі партії "УДАР". Був координатором роботи американських політтехнологів на виборах до парламенту в 2012 році і виборах київського міського голови в 2015 році.
У шлюбі з Мироном Василиком у Марії народилося двоє дітей: в 2007 році дочка Софія, а через одинадцять років - син Олександр.
Кар'єра
Ще студенткою Марія Іонова влаштувалася на роботу менеджером в українське представництво британської компанії "Аліфарм ЮК, ЛТД". Працювала тут з січня 2000 по грудень 2001 року.
Потім до 2003 року вона була заступником директора з зовнішньоекономічної діяльності в компанії "ВМ-2000". Наступний рік Марія була фінансовим консультантом в Volvo Trucks Corporation.
Паралельно з цим Марія Іонова була помічницею народного депутата, представника блоку "Наша Україна" Олега Рибачука. Свої обов'язки Марія виконувала на громадських засадах.
У травні 2005 року вона стала консультантом у Президента України Віктора Ющенка. Через пів року Марія почала працювати в службі Державного Протоколу і Церемоніалу при Секретаріаті Президента України.
У 2007 році на п'ять років Марія Іонова пішла у декрет, після якого повернулася на державну службу в Секретаріат.
Під час декрету Марія Іонова стала депутатом Київської міської ради за списками Блоку Віталія Кличка.
У 2012 році Іонова разом з цією політичною силою балотується до Верховної Ради.
У сьомому скликанні парламенту Марія входила до складу комітету з питань охорони здоров'я, де очолювала підкомітет з питань законодавчого забезпечення охорони материнства і дитинства, репродуктивного здоров'я.
На позачергових парламентських виборах, які відбулися в 2014 році, Марія балотувалася за списками "Блоку Петра Порошенка".
У восьмому скликанні парламенту вона увійшла до складу комітету з питань євроінтеграції. Була заступником голови комітету. Крім того Іонова - заступник співголови міжпарламентської ради Україна-НАТО, член груп з міжпарламентських зв'язків з Канадою, Францією, Китаєм, Словенією, Грузією, США і Польщею.
Народний депутат відвідала вісімдесят чотири відсотки пленарних засідань. За час роботи в парламенті вона зробила сто шістдесят депутатських запитів, взяла участь в розробці ста сімдесяти одного законопроєкту і сорок п'ять разів виступила в стінах Верховної Ради.
У 2019 році Марія Іонова втретє балотується в парламент. На вибори вона йде в списку (номер двадцять три) партії "Європейська Солідарність".
Марія Іонова - член Асоціація випускників "Аспен-Україна". В 2017 році була модератором Першого Українського жіночого конгресу.
Цитати і заяви
Про "нові обличчя" в політиці
“Знову почула докір, що я не дуже “нове обличчя”. Причому деталізувати конкретно в чому я не нова, почути так і не вдалося. Погоня за “новими лідерами”, постійне використання кліше “нові обличчя”, нав'язування думки про безумовні переваги всього нового над всім перевіреним і досягнутим - штучні і досить цинічні медіа технології. Адже “завдяки” їх застосуванням, створюється ілюзія існування панацеї від усіх криз і проблем для українців, які вже 5 років відчувають всі наслідки війни на собі.
В результаті у громадян може виникати стереотипне уявлення і навіть усвідомлене переконання - неминучості позитивних, корінних змін саме завдяки майбутній діяльності невідомих більшості нових політиків. При цьому ні ними, ні політтехнологами, може не братися до уваги вся картина загроз, спокус і ризиків, пов'язаних зі ставкою на все нове. Для них важливі тільки будь-які зміни - тут і зараз, конкретний електоральний результат і "перемога" - за будь-яку ціну.
Давайте не забувати, що ми змінюємося і міцніємо в умовах хижої гібридної війни на всіх рівнях.
Суспільний запит на зміну політичних еліт, окремих політиків дійсно існує. Рівень недовіри до більшості інститутів влади зашкалює. З одного боку, це об'єктивно обумовлено деструктивною діяльністю окремих представників політбомонду, відповідними зовнішніми впливами - особливо у виборчий період.
З іншого - до цього призводить посилена увага ЗМІ і громадянського суспільства до подій в Україні після Революції Гідності, а також - гучні журналістські розслідування в інтересах власників ЗМІ. Все це разом посилює зневіру населення і їх бажання швидких якісних змін.
Проте, "нові обличчя" повинні володіти зрозумілим бекграундом і відповідним досвідом (в т.ч. і жорсткою боротьбою), так настає такий час, коли треба буде захищати і відстоювати зміни на краще в нинішніх непростих умовах. Важливо, щоб нові політичні зірки не тільки оцінювали наслідки своїх заяв і дій належним чином, а й розуміли суть, глибину ситуації і своєї відповідальності.
Державний досвід і репутація політиків є визначальними для здійснення вибору.
Наприклад, саме завдяки цьому значна кількість політиків, депутатів Європарламенту та національних парламентів ЄС, є професійними і відомими в своїх сферах діячами, попередньо позитивно себе зарекомендували, можуть десятки років бути на хвилі народної довіри і долучатися до розробки і прийняття потрібних рішень.
Саме досвід і репутація дозволяють їм бути залученими і потрібними - на різних посадах, в національних і міжнародних інститутах, і політичних системах.
Я не консерватор, але є певний життєвий досвід. Все нове повинно пройти перевірку часом - щось відімре і забудеться, щось збережеться, хтось втече сам, здується, не виправдає надій, зрадить. Крім того, слід пам'ятати, що новий - не синонім до прогресивний, міцний, надійний. А ще згадати старі, добрі і перевірені століттями народні вирази: "Нове - це добре забуте старе", "Старий друг краще нових двох".
Декларація
У березні 2019 року Марія Іонова подала електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
У Київській області у парламентарія є чотири земельні ділянки загальною площею чотири з половиною тисячі квадратних метрів.
У столиці Марія Іонова володіє квартирою в двісті "квадратів" і одним нежитловим приміщенням в двісті тридцять вісім "квадратів". У декларації політика вказана ще одна квартира в Києві в сімдесят два квадратні метри. Вона належить Галині Братчук.
У Мирона Василика в Сполучених Штатах Америки є земельна ділянка та житловий будинок, якими він володіє спільно з матір'ю.
Народна обраниця пересувається на Toyota RAV 4 2013 року випуску за двісті вісімдесят тисяч гривень. Її чоловік - на BMW X5 2017 рік випуску, вартістю в мільйон сімсот тисяч гривень.
Зарплата народного депутата в 2018 році склала триста двадцять чотири тисячі гривень. Сто тридцять три тисячі гривень Марія Іонова отримала в якості допомоги при народженні дитини. Мирон Василик заробив за 2018 рік одинадцять з половиною мільйонів гривень.
На банківському рахунку у парламентарія сто сорок три тисячі гривень. У її чоловіка на рахунку в банку зберігається п'ятдесят дев'ять тисяч доларів і півтори тисячі гривень.
Готівковими коштами Марія Іонова задекларувала п'ятдесят тисяч гривень і п'ять тисяч доларів. Мирон Василик має сто тисяч гривень і двадцять тисяч доларів.
На благодійність і волонтерство Марія віддала сто п'ятдесят тисяч гривень.
Посилання
https://www.facebook.com/mariya.ionova.9
Адреси приймалень народного депутата:
м.Хмельницький, вул. Кам'янецька, 62.
м Хмельницький, Старокостянтинівське шосе, 20 / 3А, приміщення 4, 2 поверх.