Марлос Бонфіт
  • Дата народження
    6 червня 1988
  • Країна
    Бразилія
  • Соцмережі
Марлос Бонфіт
1677

Марлос Бонфіт

Марлос: півзахисник донецького «Шахтаря» і збірної України

Марлос — бразильський футболіст, який прийняв у 2017 році українське громадянство. Чотириразовий чемпіон України у складі «Шахтаря».

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Кар’єра в клубі
  4. Кар’єра в збірній
  5. Статки
  6. Посилання

Біографія

Марлос Ромеро Бонфім народився 7 червня 1988 року у місті Сан-Жозе-дус-Піньяс, штат Парана, Бразилія.

Сім’я

Марлос одружений на дівчині на ім'я Анна. У подружжя двоє дітей: син Бернардо та донька Анна Софія.

Крім Марлоса кар'єру у футболі зробив його старший брат Маркос. Він кілька років грав в чемпіонаті Китаю. Зараз Маркос вже повісив бутси на цвях.

Кар'єра в клубі

Марлос міг і не стати професійним футболістом. У дитинстві він мав проблеми зі спиною — наслідки родової травми. Це сильно заважало йому не тільки грати в футбол, а й взагалі нормально рухатися. Будь-яке навантаження викликало дискомфорт у попереку. У 12 років він переніс операцію. Медики не гарантували, що Марлос зможе жити повноцінним життям. Але в підсумку все закінчилося добре.

Грати в футбол майбутній півзахисник збірної України починав в бразильському клубі «Курітіба». З 18 років Марлос виступав за її дорослу команду. Разом з «Курітібою» Марлос став переможцем Серії В чемпіонату Бразилії та чемпіонату штату Парана. За три роки (з 2006 по 2009) хавбек провів 33 гри, в яких відзначився трьома голами.

Влітку 2009 року Марлос підписав п'ятирічний контракт з клубом «Сан-Паулу». Уже в першому сезоні команда завоювала бронзові нагороди Серії А. Але в наступних сезонах у клубу намітився спад. Тому «Сан-Паулу» перестав боротися за нагороди бразильського чемпіонату.

Сам Марлос дев'ять разів засмучував голкіперів суперників, провівши за «триколірних» 85 зустрічей. Разом з молодим хавбеком в «Сан-Паулу» грали такі бразильці, як володар «Золотого м'яча» Рівалдо, суперзабивний воротар Рожеріо Сені, а також майбутні зірки мадридського «Реалу» та «ПСЖ» Каземіро і Лукас Моура.

Взимку 2012 року півзахисник покинув Бразилію та перебрався в Україну. Тут він уклав п'ятирічний контракт з харківським «Металістом». Бразилець виявився одним з найяскравіших виконавців команди Мирона Маркевича.

Харківському клубу Марлос обійшовся в п'ять мільйонів доларів. За «жовто-синіх» хавбек вперше вийшов на поле в лютому 2012 року в 1/16 фіналу Ліги Європи проти австрійського «Ред Булла».

Уже в дебютному матчі Марлос відзначився гольовою дією. Вийшовши на 66 хвилині, він у компенсований арбітром час віддав пас, з якого Марко Девіч забив гол. У тому матчі «Металіст» переміг з рахунком 4:0. У матчі-відповіді вже Марлос забив з передачі Девіча, а харків'яни вдруге перемогли австрійців — 4:1.

У чемпіонаті України півзахисник зіграв вперше в березні 2012 року. Через місяць гол Марлоса приніс нічию «Металісту» в грі проти «Кривбасу» з Кривого Рогу. Для хавбека це був перший гол в українській першості.

У вересні 2012 року в Кубку України проти київської «Оболоні» він відзначився першим дублем у складі «Металіста». У підсумку за «Металіст» Марлос провів два з половиною сезони, в яких зіграв 75 ​​матчів і забив 9 м'ячів.

Влітку 2014 року донецький «Шахтар» переманив бразильського півзахисника. За хавбека гірники заплатили вісім мільйонів євро. Латиноамериканський новачок досить швидко влився в основний склад «Шахтар» і став лідером команди.

Дебют в офіційних зустрічах за донецький клуб Марлоса припав на матч за Суперкубок України проти «Динамо». Зустріч закінчилася перемогою гірників 2:0, а бразилець на останніх хвилинах забив гол, який остаточно зняв питання про переможця.

Хавбек кілька разів забивав по два голи за матч в чемпіонатах України також і за гірників. Жертвами технічного бразильця стали в 2015 році донецький «Олімпік» і луцька «Волинь», а в 2018 — одеський «Чорноморець», «Зірка» з Кропивницького і полтавська «Ворскла».

Також дубль Марлос «поклав» у ворота нідерландського «Фейєноорда» в рамках матчу групового етапу Ліги Чемпіонів в листопаді 2017 року. Тоді його голи допомогли гірникам святкувати перемогу з рахунком 3:1. У травні та червні 2020 року півзахисник видав дві прекрасних гри поспіль, відзначившись дублями у ворота київського «Динамо» і чернігівської «Десни».

Але бували у хавбека й відверті провали. У зустрічі із загребським «Динамо» в Лізі Чемпіонів Марлос отримав дві жовті картки, які трансформувалися в червону і видалення на 79-й хвилині. У тому матчі «Шахтар» лише на останніх хвилинах врятувався від поразки, забивши два м'ячі в компенсований час.

За шість сезонів Марлос чотири рази ставав чемпіоном України. Стільки ж разів він перемагав в Кубку України та ще тричі — в Суперкубку.

У листопаді 2018 року хавбек продовжив контракт з донецьким клубом на три роки.

Згідно сайту transfermarkt трансферна вартість півзахисника оцінюється (на травень 2021) в п'ять мільйонів євро. Вище всього Марлоса оцінювали в січні 2018 року. Тоді його вартість була 11 мільйонів євро.

Кар'єра в збірній

Марлос ніколи не грав за збірну Бразилії. Тому українська федерація футболу запропонувала півзахисникові отримати громадянство України і виступати за «жовто-синіх».

Хавбек «Шахтаря» прийняв пропозицію. У вересні 2017 року він став володарем українського паспорта, а у жовтні він надів жовто-синю футболку з тризубом. В рамках відбіркового турніру за вихід на чемпіонат світу 2018 року півзахисник зіграв проти Косово.

Свій перший та поки єдиний гол за національну збірну України Марлос забив у вересні 2019 року. Тоді в рамках відбору на Євро-2020 він вразив ворота литовців (3:0). Також в активі бразильського українця є два гольових паси.

Влітку 2021 року головний тренер збірної України Андрій Шевченко включив Марлоса в остаточну заявку на чемпіонат Європи-2020 року, який через пандемію коронавірусу перенесли на рік.

Статки

За інформацією ЗМІ, річна зарплата Марлоса в «Шахтарі» становить 1,8 мільйона євро.

Посилання

Instagram

Згадки про персону