Михайло Царенко
  • Дата народження
    12 січня 1984
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Царенко
1237

Михайло Царенко

Царенко Михайло Олександрович: депутат Київради від ОПЗЖ і колишній очільник КО «Київзеленбуд»

Михайло Царенко - Фото 1

Царенко Михайло Олександрович — під час його керівництва КО «Київзеленбуд» розгорілося кілька резонансних скандалів, а його родичі замішані у земельні скандали.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Михайло Олександрович Царенко народився 12 січня 1984 року в місті Київ.

Освіта

Михайло у 2002 році закінчив медичний коледж №4 в Києві. Потім Царенко здобув дві вищі освіти: економіста і держуправлінця. Також він навчався в аспірантурі податкової академії.

Сім’я

Батько Царенко — Олександр Михайлович (1950 р.н.) — нардеп IV скликання парламенту (балотувався від блоку «За єдину Україну!») Ексзаступник губернатора Сумської області (1995 — 1997), ексзаступник міністра економіки (2007 — 2008).

Михайло з 2003 року одружений на Вікторії Царенко. Вона займається підприємництвом (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна). Також Вікторія — власниця кількох фірм в будівельному і туристичному бізнесі, а також у сфері техобслуговування і ремонту автомобілів.

У подружжя троє дітей: Андрій, Тадей і Софія.

Кар'єра

У 2002 році Царенко влаштувався в ТОВ «Славістичний освітній центр». Протягом трьох років Михайло займав посаду заступника директора з організації роботи в регіонах. Одночасно з цим Царенко був помічником народного депутата IV скликання Верховної Ради Анатолія Мокроусова. Свої обов'язки Михайло виконував на громадських засадах.

Михайло Царенко - Фото 2

Протягом двох років (2005 — 2007) він завідував адміністративно-технічним відділом в Міжрегіональному гуманітарному університеті та був помічником керівника Департаменту регіональних підрозділів і перспективного розвитку Київського славістичного університету. Потім три роки Царенко провів на посаді заступника голови правління ЗАТ «Аптечне управління «Біокон».

У 2010 році Михайло успішно балотувався в Броварську районну раду від Партії регіонів. Тоді ж він був обраний головою райради. Але на цій посаді провів лише рік.

У 2011 році Царенко був заступником голови Асоціації органів місцевого самоврядування Київщини. Наступного року Михайло очолив КО «Київзеленбуд». Головним столичним озеленювачем він пробув з 2012 по 2014 рік.

Михайло Царенко - Фото 3

Потім два роки Михайло провів у кріслі заступника начальника Управління майном і інвестиційними проєктами — завідувач відділу інвестиційних проєктів Державного управління справами.

У 2016 році Царенко кілька місяців пробув на посаді керівника апарату та заступника голови Київської обласної державної адміністрації. Наприкінці того ж року голова КОДА Олександр Горган зробив Царенко своїм позаштатним радником.

Ще у 2006 році Михайло перший раз пробував стати депутатом Київської міської ради. Тоді він безрезультатно балотувався від «Партії соціального захисту».

У 2020 році Царенко став 3-м номером у загальноміському списку партії «Опозиційна платформа — За життя» на виборах до Київради. Також він балотувався по 4-му виборчому округу (№2 у списку). 25 жовтня конкретно за Михайла віддали свої голоси 835 жителів Деснянського району. Цього виявилося недостатньо. Однак завдяки високому місцю в загальноміському списку партії ОПЗЖ Михайло все ж зайняв крісло депутата Київради.

Михайло Царенко - Фото 4

На момент виборів він обіймав посаду радника голови компанії «Глуск Україна» (оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами).

Михайло Царенко деякий час очолював столичну федерацію хокею.

Компромат

Під час перебування Михайла Царенка на посаді голови «Київзеленбуду» дане комунальне об'єднання кілька разів потрапляла в скандали. Так, у 2013 році виявилося, що замість дорогих італійських каштанів були висаджені прості.

ЗМІ повідомляли, що згідно з результатами експертизи науково-дослідної лабораторії Ботанічного саду імені Фоміна, з 289 висаджених навесні в Києві каштанів тільки два виявилися італійського сорту «Бріоті». За приблизними підрахунками журналістів, «каштанова історія» принесла чиновнику приблизно 1,5 мільйона гривень.

Михайло Царенко - Фото 5

У тому ж році «Київзеленбуд» обіцяв висадити півмільйона кущів троянд, по 50 тисяч на кожен район. Але цих квітів столичні жителі так і не побачили.

Посадковий матеріал мала постачати фірма «Зелена садиба», яка перемогла в тендері. Як стверджував киянин, пов'язаний із «Зеленбудом», троянди привезли задовго до тендеру. Після провели його спеціально під вищезгадану компанію. І якість матеріалу виявилася далека від ідеалу. Перевірити угоду взялася і прокуратура. Але за словами правоохоронців, з документами було все в порядку.

За підсумками 2013 року КО «Київзеленбуд» мало збитків на суму в 800 тисяч гривень. Царенко, як повідомляли столичні журналісти, в наступному році звертався до бюджетної комісії Київської міської ради з проханням виділити його підприємству спочатку три, а пізніше десять мільйонів гривень. При цьому ще п'ять Царенко просив у Віталія Кличка. Будь-яких детальних розрахунків, для чого необхідна та чи інша сума, зроблено не було.

Михайло Царенко - Фото 6

У підсумку, ймовірно, київські депутати проігнорували звернення голови «Київзеленбуду» про виділення коштів і його плани, щодо реформування підприємства. Після чого Царенко образився і звільнився.

На просторах інтернету також є інформація про те, що Михайло безуспішно намагався «підсидіти» свого шефа — губернатора Максима Мельничука, а потім пробував стати керівником Державного агентства лісових ресурсів України.

У ЗМІ повідомлялося, що ще під час керівництва столицею Черновецьким, дружина Царенка стала володаркою кількох земельних ділянок під забудову. На одному з них фірма Вікторії Царенко всупереч протестам екологів і киян побудувала висотку. Ще одну ділянку під забудову вона отримала на Броварському проспекті прямо посеред лісу.

У земельному скандалі замішаний, за інформацією представників преси, і батько Царенко. Олександр Михайлович є одним із засновників гольф-клубу «Козин». У 2006 році Царенко-старший і ще кілька вельми небідних громадян зайняли приблизно 10% ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський».

Не маючи дозвільних документів вони побудували будівлю клубу, знищили природний трав'яний покрив заповідної зони, насипали пагорби, вирили ями з лунками, осушили природні озера і залили штучні, порожні і мертві.

Декларація

В останній раз Михайло Царенко подавав електронну декларацію в лютому 2017 року.

На той момент сім'ї Царенко належало 9 земельних ділянок (у Київській, Вінницькій і Закарпатській областях), по одному житловому будинку в селі Богданівка на Київщині (550,4 кв. м) та Києві (162,6 кв. м), а також дві столичні квартири (172,1 і 136 кв. м) та нежитлове приміщення (111,7 кв. м). Автомобільний парк подружжя складався з трьох легкових автомобілів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону