Микита Потураєв
  • Дата народження
    4 вересня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микита Потураєв
4681

Микита Потураєв

Потураєв Микита Русланович: нардеп IX скликання Верховної Ради

Потураєв Микита Русланович — політтехнолог, який в 2019 році в списку партії «Слуга народу» став народним депутатом. Запам'ятався низкою скандальних висловлювань. Навесні 2021 року потрапив в Єдиний список корупціонерів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Микита Русланович Потураєв народився 4 вересня 1970 року в місті Дніпропетровськ (нині — Дніпро).

Освіта

Після школи Микита вступив на філологічний факультет Дніпровського національного університету. У 1992 році він отримав диплом за спеціальністю «Англійська мова та література».

У 2005 році Потураєв захистив дисертацію на тему: «Консенсусний потенціал політичної комунікації в умовах ідеологічного плюралізму» і став кандидатом політичних наук.

Сім'я

Микита одружений на Аллі Глущенко. У нардепа є син Валентин (1995 р.н.).

Валентин Потураєв у 2017 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. З того ж року він працює консультантом зі зв'язків з громадськістю. У 2020 році його основним місцем роботи був ФОП «Арфуш Карім Валідовіч» (основний вид діяльності — послуги перукарень та салонів краси). Валентин разом з сином відомого телевізійного менеджера Валіда Арфуша — Карімом володіє столичним BarberBar Montana.

Потураєв-молодший також один з власників ПП «Смарт Технолоджіс» (Yellow Dwarf's Games), яке займається виробництвом комп'ютерів і периферійного обладнання.

Кар'єра

Ще студентом (з 1990 року) Микита почав працювати в молодіжній редакції Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. У 1992 році Потураєв трудився редактором творчого об'єднання «Відеофільм». Наступні два роки він був співробітником редакції інформації Дніпропетровської міської студії телебачення. Завідував відділом економіки програм.

З 1994 по 1995 рік Потураєв був заступником очільника департаменту зі зв'язків із засобами масової інформації бізнес-центру «Коминфо». У 1995 році Микита повернувся на телебачення. Протягом наступного року очолював редакцію інформації і редакцію програм на замовлення Українського Телебачення та телекомпанії «Приват ТБ Дніпро».

У 1996 році Потураєв став автором і ведучим телевізійних програм на 11-му каналі в Дніпропетровську. Паралельно він почав викладати на кафедрі журналістики факультету систем і засобів масової інформації та комунікації рідного університету.

З 1997 по 1998 рік Микита очолював пресслужбу ФПК «Єдині енергетичні системи України», яка належала Юлії Тимошенко.

Після цього він став керівником політичних і виборчих проєктів в Центрі сприяння розвитку місцевого самоврядування та громадських зв'язків «Третій сектор». Також наприкінці 1990-х років Микита був головою і продюсером проєктів в рекламно-інформаційному агентстві «Інститут інформації».

З 1999 по 2000 рік Потураєв — автор, ведучий програм і випусковий редактор в телекомпанії «Вуличне телебачення». Потім він був призначений першим заступником голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. У 2002 році Микита працював радником управління комунікацій і зв'язків з громадськістю в компанії Victor Pinchuk Foundation.

У 2010-2011 роках Потураєв був радником голови кримської Ради Міністрів Василя Джарти. Пізніше на аналогічній посаді співпрацював із очільником Дніпропетровської облради Євгеном Удодом і був співробітником управління комунікацій і зв'язків з громадськістю в Міністерстві інфраструктури.

Під час передвиборної кампанії 2014 року Микита працював політтехнологом партії «Сильна Україна», а через рік —  УКРОПу. У 2017 році Потураєв розробляв стратегію розвитку журналу «Фокус».

У 2019 році на президентських виборах Микита був у команді політтехнологів кандидата Володимира Зеленського. У тому ж році під 97-м номером партії «Слуга народу» він успішно балотувався до Верховної Ради. На момент виборів був директором ТОВ «Фокус Медіа».

У IX скликанні Верховної Ради Микита увійшов до складу фракції «Слуга народу». З серпня по вересень 2019 року він був заступником голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. У червні 2020 року Потураєв очолив цей комітет.

Також нардеп входить до складу тимчасової спеціальної комісії з питань формування та реалізації державної політики з відновлення територіальної цілісності і забезпечення суверенітету. Потураєв — голова української делегації ПАРЄ.

Нардеп є співзасновником громадської організації «Квантум Фьючер лаб».

Скандали

Потураєв відзначився низкою скандальних висловлювань. Так, після перемоги «Слуги народу» на парламентських виборах влітку 2019 року, новоспечених народних депутатів зібрали в Трускавці на тренінгу.

Під час свого виступу Микита відкрито заявив, що нинішні парламентарі, включаючи і його самого, політичні ніхто. Вибори насправді виграв Володимир Зеленський, а не один з них. Адже виборцю було все одно, яке прізвище у кандидата від «Слуги народу». Йому було важливо проголосувало саме за політичну силу нового президента.

Пізніше Потураєв пропонував перейменувати Росію в Московію і називав російську мову, якою спілкуються в Україні, «українською російською». За словами політика, ефективно вирішити проблеми України можна шляхом скидання на Москву атомної бомби.

Парламентарій став автором скандального законопроєкту «Про медіа», який багато ЗМІ назвали цензуро . У липні 2020 року під час дискусії з представниками преси в парламентському комітеті з інформполітики Потураєв заявив, що купував і продавав медіа та журналістів пачками і сотнями.

У листопаді 2019 року під час обговорення законопроєкту про зняття мораторію з продажу землі Потураєв в своєму емоційному виступі з парламентської трибуни назвав супротивників земельної реформи спадкоємцями Берії і злодіями.

Досить цинічно Микита висловився про загрозу інфікування нардепів коронавірусом. У березні 2020 року він заявив: «Ну перехворіємо. Що там хворіти, Господи? Повернемося до праці. Ну, хтось, можливо, помре. У всіх партіях списки є. Список зрушиться, хтось прийде новий».

У червні 2021 року під час розгляду поправок до законопроєкту про незалежність Нацради з питань телебачення і радіомовлення Микита заявив, що кінець епохи бідності закінчиться лише тоді, коли «повсталий народ витягне цю фракцію (ОПЗЖ — ред.), сукупний статок якої можна порівняти з річним бюджетом Україна і розстріляє.

На жаль, ми — демократична країна і повинні йти повільно і знищувати вас політично разом з усіма іншими фракціями цього парламенту».

Після цих слів біля трибуни Верховної Ради сталася бійка між представниками ОПЗЖ і «слугами народу». Пізніше Потураєв вибачився за свої слова.

Через місяць скандальна активістка Ірма Крат напала на нардепа під час брифінгу у Верховній Раді. До того як поліція її забрала, Крат встигла вдарити Потураєва по обличчю, а потім спробувала нанести ще один удар сумочкою. Пізніше жінка пояснила, що Потураєв став випадковим об'єктом її нападу. Вона просто хотіла побити на будь-якого депутата з фракції «Слуга народу» за прийняття закону про ринок землі.

Восени 2020 року суд оштрафував Потураєва на 1700 гривень за несвоєчасне декларування покупки автівки. Сам нардеп заявив, що визнає свою помилку. Через пів року через це політик опинився в Єдиному реєстрі корупціонерів.

Декларація

У березні 2021 року Микита Потураєв опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У місті Дніпро у нардепа є земельна ділянка (1000 кв.м.) та житловий будинок (396,7 кв.м). Там же в спільній власності йому належить квартира (39,3 кв.м.). У дружини Потураєва є квартира (79,2 кв.м.) в Києві.

З цінного рухомого майна Микита задекларував швейцарський наручний годинник Van Der Bauwede. У політика є два автомобілі: Jeep Cherokee 2017 року випуску і Subaru Forester 2004 року випуску. Також дві машини у Алли Глущенко: Land Rover Freelander 2001 року випуску і ЗАЗ 110307 2003 року випуску.

За 2020 рік зарплата Потураєва у Верховній Раді склала 528 тисяч. У якості пенсії його дружина отримала 31 тисячу. Зарплата Валентина Потураєва склала 17 тисяч.

У банках Потураєв і його сім'я заощаджень не має. Готівковими коштами Микита задекларував 18 тисяч євро і 30 тисяч доларів. У Алли Глущенко — 730 тисяч гривень, 27 тисяч доларів і дев'ять тисяч євро, у Валентина Потураєва — 40 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону