Микола Княжицький
Микола Княжицький
170

Микола Княжицький

Микола Княжицький: журналіст, що став "ворогом преси"

Микола Княжицький - Фото 1

Микола Княжицький був керівником багатьох великих українських телеканалів: СТБ, ТВі, Еспресо. Він неодноразово ставав фігурантом кримінальних справ. Його підозрювали то в несплаті податків, то в рейдерстві. Княжицького навіть вносили до бази Інтерполу за зґвалтування в Камбоджі. Однак жодну з підозр так і не було доведена.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Микола Леонідович Княжицький народився 2 червня 1968 року в місті Львів.

Освіта

Микола Княжицький за освітою журналіст. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Після першого курсу був призваний до лав радянської армії. Демобілізувавшись продовжив навчання.

В кінці 1990-х роках Микола Княжицький отримав диплом спеціаліста міжнародного права і бізнесу у Львівському національному університеті.

Сім'я

Батьки Миколи Княжицького викладачі.

Дружина - Лариса Княжицька (дівоче прізвище Чеховська). Також має освіту журналіста. Працювала на телебаченні, в тому числі на каналах СТБ і TVI. Ларисі належить телеканал "Еспресо".

Микола Княжицький - Фото 2

У подружжя Княжицьких троє дітей: сини Леонід та Антон, а також донька Анастасія.

Кар'єра

Трудова діяльність

На роботу Микола Княжицький влаштувався відразу після повернення з армії і відновлення на факультеті журналістики в 1988 році. Починав як позаштатний кореспондент на Держтелерадіо. Через рік став з'являтись в якості ведучого в інформаційних програмах.

Після здобуття Україною незалежності Микола Княжицький очолив кореспондентський відділ в телекомпанії «Міст». З 1992 року став ведучим програми "Вікна" на УТ-1.

Микола Княжицький - Фото 3

В середині-кінці 1990-х роках Микола Княжицький - президент телеканалу "СТБ". Вів на цьому каналі передачі "Рейтинг" і "Вікна-тиждень".

У 1998 році очолив правління "Українського теле- і радіомовлення", керівник "Національної телекомпанії".

З березня 1999 року по березень 2002 року (з перервами) Княжицький був членом Ради з питань телебачення і радіомовлення. З 2002 по 2008 рік голова компанії "Медіадім", яка володіла телеканалом "Тоніс" і друкованим виданням "Газета 24".

Після відходу з "Медіадому" Микола Княжицький став засновником і генеральним директором нового телеканалу - ТВі. Канал став опозиційним до тодішнього режиму Віктора Януковича. На посаді генерального директора був до свого обрання в Верховну Раду в 2012 році.

Перед самим Євромайданом створив телеканал "Еспресо".

Микола Княжицький - Фото 4

Політика

У перший раз Микола Княжицький балотувався по мажоритарному округу у Львівській області. Однак набрані 14,4 відсотка голосів не дозволили йому перемогти на виборах.

У 2005 році увійшов до партії "Трудова Україна" Сергія Тігіпка.

Другий раз журналіст балотувався через десять років після невдачі. Народним депутатом він став за списками партії "Батьківщини".

На позачергових виборах, які відбулися після Євромайдану, Микола Княжицький знову став народним обранцем. На цей раз в парламент він потрапив разом з "Народним фронтом".

Микола Княжицький - Фото 5

Компромат

У 2012 році податкова служба провела позапланову перевірку телеканалу Миколи Княжицького. В результаті фіскали завели кримінальну справу на генерального директора опозиційного каналу.

Княжицького підозрювали у несплаті податків на суму в три мільйони гривень.

Однак Генеральна прокуратура закрила справу, оскільки не знайшла для неї достатніх підстав. Микола Княжицький вважав, що справа була вигадана для боротьби з опозицією.

У 2013 році Микола Княжицький потрапив в один список з Януковичем, Азаровим і Пшонкою. Інститут масової інформації спільно з Незалежною медіа-профспілкою включив Княжицького в топ-10 "ворогів преси".

На думку укладачів антирейтингу, Княжицький після звільнення з телеканалу TVi, рейдерським методом захопив його.

Він сприяв звільненню генерального директора Наталії Катеринчук і призначенню на цю посаду Артема Шевченка.

Сам Микола Княжицький заявив, що ніякого рейдерського захоплення не було, оскільки канал був збитковим і відключеним з кабельних мереж. Тому захоплювати було нічого. До того ж, торгова марка каналу належить йому. Тому зміну керівництва була не рейдерством, а спробою його врятувати.

У 2015 році Микола Княжицький потрапив в розшукову базу Інтерполу. Поліція Камбоджі підозрювала народного депутата в зґвалтуванні.

Однак після консультацій з камбоджійською поліцією, керівник міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що докази провини Княжицького сумнівні.

Микола Княжицький - Фото 6

Сам же "підозрюваний" вважав кримінальну справу проти себе замовленням одного зі своїх колишніх партнерів по бізнесу. До того ж в момент зґвалтування він був в Україні. Через кілька місяців камбоджійський суд повністю виправдав Княжицького.

Микола Княжицький - Фото 7

Декларація

В електронній декларації, яку народний депутат Княжицький подав в 2018 році, він вказав, що володіє однією квартирою в столиці загальною площею в 67 квадратних метрів. Вона була придбана ще в 1994 році. Крім того, народний депутат задекларував два нежитлових приміщення в Києві. Одне є його власністю, інше взято в оренду.

На Ларису Княжицьку записано три київські квартири. Дві з них фактично належать дітям Княжицького. Крім того, дружина парламентаря володіє житловим будинком (52,9 кв. м.) і ділянкою землі в 1100 "квадратів", які знаходяться в селі Верхній Ясенів Івано-Франківської області.

Матері Миколи Княжицького в селі Погреби Київської області належить житловий будинок площею в 225 квадратних метрів.

У подружжя Княжицьких автопарк складається з чотирьох автомобілів. Миколі належить Volvo XC70 2013 року випуску і Renault Duster 2016 року. Останній автомобіль народний депутат придбав трохи дорожче, ніж за півмільйона гривень.

У 2015 році Княжицька купила Subaru XV 2.0 2014 року. Машина обійшлася їй 672 тисячі гривень. Через два роки вона стала власницею новенького Land Rover Discovery Sport. Вартість позашляховика 1,1 мільйона гривень.

Микола Княжицький вказав у декларації, що він є кінцевим бенефіціаром в ТОВ "Редакція газети "Вечірня газета", а його дружина - в ТОВ "Новини-ТВ".

Зарплата народного депутата за рік склала 257 тисяч гривень, а дохід від відчуження рухомого майна у Княжицького за 2017 рік склав 33 тисячі гривень.

Майже п'ять мільйонів гривень заробила дружина Миколи Княжицького, займаючись підприємницькою діяльністю. Ще більш як десять мільйонів гривень Лариса Княжицька отримала від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

На рахунку Микола Княжицький зберігає 7,4 тисячі гривень, а готівкою - 350 тисяч. У дружини - 44,5 і 438 тис відповідно. У зв'язку з ліквідацією банку "Євробанк", у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб у подружжя Княжицьких знаходиться півтори тисячі гривень на двох.

Згадки про персону