Микола Рудьковський
Микола Рудьковський
4835

Микола Рудьковський

Микола Рудьковський: екс-міністр транспорту з підробленими дипломами та паспортами

Микола Рудьковський - Фото 1

Микола Рудьковський - одна з найскандальніших особистостей в Україні. То колишнього міністра викриють у спотворенні своєї біографії, то спіймають на розтраті бюджетних коштів, то обіллють зеленкою... Як корупціонер і шахрай "прославився" бізнесмен не тільки серед земляків, а й за кордоном. Тільки за 2018 рік він був двічі заарештований арабськими і російськими правоохоронцями за підробку паспортів і "дебош" під посольством.

Біографія

Рудьковський Микола Миколайович народився 18 грудня 1967 року в одному з селищ на Чернігівщині.

Сім'я

Одружений на Ординській Вероніці - моделі, яка в 1992 році виграла конкурс краси в Києві, а ще через рік стала віце-міс Україна. Разом подружжя виховує двох дочок - Анастасію та Олександру 2000 і 2005 років народження відповідно.

Освіта

Згідно з автобіографією бізнесмена, Рудьковський і в школі, і у ВНЗ був відмінником. Має кілька вищих освіт.

Спочатку вивчав історію в Чернігівському державному педінституті ім. Т. Г. Шевченка, потім - підприємницьку справу у школі бізнесу при Московському державному інституті міжнародних відносин. Пізніше вступив до Віденського економічного університету.

За даними ЗМІ, всі дипломи про освіту чиновника підроблені.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху Микола Рудьковський протягом декількох років працював менеджером середньої ланки на австрійських підприємствах. Згодом заснував у Відні власну компанію.

У 1994 році прийшов в політику, ставши головним консультантом Адміністрації Президента України.

У 1996-му очолив підприємство Держінвест України, яке через кілька років було ліквідовано через численні порушення.

На початку 1998-го отримав посаду заступника голови правління в "Укргазпромі". Пізніше компанія була реформована в НАК "Нафтогаз України", де Рудьковський став заступником гендиректора підконтрольної ГК "Торговий дім".

У 2001 році бізнесмен приєднався до Соціалістичної партії України, очоливши Чернігівський обком політсили.

У 2002-му і 2006-му роках сам був народним депутатом від СПУ. У тому ж 2006 році обраний мером Чернігова, проте через місяць відмовився від посади.

Попрацювавши кілька місяців в парламенті, вже в серпні того ж року був призначений Віктором Януковичем на посаду Міністра транспорту і зв'язку України.

Кажуть, саме Рудьковський просував ідею створення коаліції між СПУ, КПУ і Партією регіонів, яка в підсумку розчарувала багатьох прихильників даних політсил.

У грудні 2007 року чиновник позбувся посади міністра, а сам в кінці 2012-го знову став народним депутатом України. Пройшовши в Раду як позапартійний, пізніше вступив до фракції Партії регіонів, а потім - в Партію нового покоління України.

У листопаді 2013 року вийшов з партії Януковича, а в 2014-му виїхав з України.

Микола Рудьковський - Фото 2
Микола Рудьковський - Фото 3
Микола Рудьковський - Фото 4

Компромат

Фігурант гучних скандалів

Микола Рудьковський неодноразово фігурував у гучних скандалах, оприлюднених експертами і журналістами.

Так, колишнього главу Міністерства транспорту та зв'язку звинувачували в наданні неправдивих біографічних даних, а також підробці дипломів про вищу освіту, серед яких (як виявилося) - жодного оригінального.

Критикували бізнесмена і за те, що після смерті Туркменбаші Сапармурата Ніязова, коли український уряд налагоджував ділові зв'язки з новою владою країни, він запросив до Києва представників туркменської опозиції.

Нові звинувачення посипалися на Рудьковського після двох інцидентів за рік на залізниці. Так, у 2007-му ЗМІ повідомляли про те, що з рейок зійшов пасажирський потяг "Столичний експрес". Слава Богу, в результаті аварії ніхто не постраждав. У тому ж році на Львівщині перекинулися цистерни з сотнями тонн жовтого фосфору, займання яких могло б привести до масштабної екологічної катастрофи. Главу Міністерства транспорту та зв'язку звинувачували в тому, що він як відповідальна особа не подбав про безпеку транспорту.

Розкрадання державних коштів

Перебуваючи на посаді глави Мінтрансу, Микола Рудьковський опинився під слідством у зв'язку з розкраданням 400 тисяч гривень з бюджету.

На гроші міністерства чиновник з друзями злітав на чартерному літаку в Париж в особистих цілях, у зв'язку з чим співробітники СБУ порушили проти нього кримінальну справу за фактом розкрадання і розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Кажуть, Рудьковського супроводжувала одна з колишніх Міс України, але не його дружина.

Сам же міністр стверджував, що його візит до Парижа, де він нібито обговорював ділові питання з віце-президентом Єврокомісії з питань транспорту, був попередньо узгоджений з Кабміном. Крім того, він звинуватив Секретаріат тодішнього президента в помсті за його незгоду із закупівлею дорогих іноземних літаків.

Цікаво, що незабаром після інциденту Микола Рудьковський, який після невдалого польоту до Франції позбувся посади в міністерстві, був звинувачений представниками МВС в сумнівному візиті до Японії, під час якого він нібито передав їх комерційним підприємствам деякі державні об'єкти транспортної галузі. Правоохоронці почали розслідування, в ході якого заарештували чиновника, проте адвокати досягли зміни запобіжного заходу політика на підписку про невиїзд.

Затримання та арешт у Москві

У жовтні 2018 року мережу облетіла скандальна новина про те, що колишній міністр і депутат Микола Рудьковський затриманий в Москві російськими правоохоронцями.

Відомо, що заарештували українського чиновника у справі 4-річної давності - за участь у масових заворушеннях під будівлею російського посольства в Києві, які відбулися ще в червні 2014 року.

Тоді до дипломатичного представництва Росії в столиці прийшли десятки агресивно налаштованих людей, які влаштували під посольством мітинг у зв'язку з тим, що росіяни збили над Луганськом український військовий літак Іл-76. В результаті цього загинуло 49 осіб, які в той день були на борту авіатранспорту.

Дуже швидко мітинг перетворився на справжній погром, коли учасники почали закидувати будівлю посольства яйцями, камінням, димовими шашками і вибуховими пакетами. Деякі трощили, перевертали і намагалися підпалити автомобілі, що знаходилися на території.

Заспокоїти розлючений натовп намагалися то заступник голови СБУ, то в.о. міністра закордонних справ, то інші високопоставлені особи. Серед них опинився і Микола Рудьковський, який приїхав до посольства на "лексусі" в супроводі охорони.

Побачивши чиновника, мітингувальники не тільки не заспокоїлися, а й змусили його кинути в будівлю шматок бруківки, який дала йому одна з учасниць дебошу.

Хоча міністр і зробив це, його тут же облили зеленкою і заблокували доступ до машини, яку неабияк пом'яли. У підсумку, Рудьковський у жахливому вигляді поїхав додому на громадському автобусі.

І якщо українські правоохоронці швидко забули цю історію, залишивши учасників мітингу без особливого покарання, то росіяни почали розслідування, в результаті якого в 2016 році заочно заарештували і оголосили у федеральний розшук пана Рудьковського, який (за їх даними) разом з іншими "брав участь у псуванні майна посольства Росії".

Микола Рудьковський - Фото 5
Микола Рудьковський - Фото 6
Микола Рудьковський - Фото 7

Екс-нардеп попався їм лише в жовтні 2018 року в Москві. Його тут же заарештували і помістили під варту. Через місяць після затримання суд продовжив українському чиновнику термін ув'язнення, а також видав розпорядження про переміщення Рудьковського в психіатрію.

Невдала поїздка в Емірати

Варто відзначити, що в Москві Микола Рудьковський опинився за ґратами вже вдруге за останніх кілька місяців. У тому ж 2018-му (тільки у квітні) він був заарештований в аеропорту Дубай арабськими правоохоронцями за підроблені документи.

За інформацією ЗМІ, колишній регіонал провів деякий час у в'язниці Арабських Еміратів у зв'язку з виявленням у нього кількох "липових" закордонних паспортів, серед яких були два українські і один іракський.

При цьому, за допомогою в українське консульство екс-нардеп не звертався, оскільки не має наміру повертатися на батьківщину. Втім, йому це і не знадобилося, оскільки у 20-х числах того ж місяця дубайські правоохоронці відпустили підозрюваного і вислали з країни.

Сам же Рудьковський запевняв, що в якості сенсаційної новини про його арешт ЗМІ поширюють фейк, що за кордоном він знаходиться в робочих цілях, які ніяк не пов'язані з Україною.

Викрадення бізнесмена

Мав Рудьковський проблеми з міліцією і в Україні. Бувши підозрюваним у викраденні екс-глави ПрАТ "Нафтогазвидобування" Олега Семінського, бізнесмен навіть потрапив у міжнародний розшук "Інтерполу". Нагадаємо, що керівник зазначеної компанії, співвласниками якої також були Микола Рудьковський і депутат Нестор Шуфрич, був викрадений невідомими в 2011 році. Відпустили його лише через п'ять років. Були підозри, що одним із замовників викрадення Семінського був саме Рудьковський, якого Віктор Шокін, ставши генпрокурором, "відмазав" від покарання і зняв з розшуку.

Декларація

Микола Рудьковський входить в число найбагатших жителів України. На початок червня 2019 року журнал "Форбс" оцінив його статки в 124 мільйони доларів.

Згідно з електронною декларацією за 2013 рік, дохід українського чиновника склав 216 тисяч гривень, з яких 181 тисячу він отримав як зарплату народного депутата і майже 35 тисяч - в якості матеріальної допомоги.

До того ж, якщо вірити декларації, Рудьковський голий як бубон: у нього немає ні будинку, ні машини, ні заощаджень.

Цікаво, що в 2012 році бізнесмен вказав дохід від відсотків і дивідендів у розмірі 3,5 мільйона гривень (чого не було в наступній декларації).

Згадки про персону