7 липня, неділя
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Мохаммад Захур
Мохаммад Захур
278

Мохаммад Захур

Мохаммад Захур: багатий чоловік співачки Камалії, який зробив з неї світську левицю

Мохаммад Захур - Фото 1

Мохаммад Захур - успішний український підприємець пакистанського походження, який довгий час займався металургійним бізнесом. Чоловік і спонсор молодої співачки Камалії, яка завдяки його підтримці стала відомою на всю країну.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Мохаммад Захур народився 1 серпня 1956 року в Пакистані. У студентські роки переїхав до України. Веде бізнес також у Великобританії. Створив одну з найуспішніших на території СНД компаній у сфері металургії - ISTIL Group, під контролем якої знаходиться міні-завод ІСТІЛ в Донецьку. Є відомим меценатом, співзасновником української музичної премії YUNA.

Сім'я

Пакистанець-мільярдер - двічі одружений. Має двох дітей від першого шлюбу - сина Армана і дочку Тетяну.

У 2003 році він знову одружився. На цей раз його обраницею стала тоді ще не сильно популярна співачка Наталія Шмаренкова, яка виступає під творчим псевдонімом Камалія.

Через 10 років пара дочекалася спільних дітей: у них народилися дві дочки, яких назвали Арабелла (вимолена у Бога) і Мірабелла (чудова). Дівчата з ранніх років звикають до розкоші, адже багаті батьки дають їм все, чого тільки можна побажати.

Освіта

Бувши школярем, Захур любив співати і займатися спортом. Також колекціонував марки. У 1974 році отримав від пакистанської держави стипендію на навчання за металургійним напрямком в Донецькому національному технічному університеті.

Кар'єра

Бізнес-діяльність

Після закінчення ВНЗ Мохаммад кілька років працював в одній з найбільших компаній з виробництва сталі Pakistan Steel. Але після того, як в Афганістані почалася війна, поїхав до Москви, де очолив Пакистанський Торговий дім.

У 1991 році заснував власне металургійне підприємство MetalsRussia, яке через деякий час перейменував у ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited).

Спочатку компанія ISTIL займалася торгівлею сталі, яку виробляли в країнах СНД, а потім почала співпрацювати з виробниками металу з Великобританії, Північної Америки і азіатських країн.

У квітні 2008 року, коли ціни на метал були дуже високими, Мохаммад Захур продав весь свій металургійний бізнес. Його електросталеплавильний завод у Донецьку викупив російський мільйонер Вадим Варшавський. Сума угоди склала 1 мільярд американських доларів.

Після того, як з металургією було покінчено, ISTIL Group зайнялася абсолютно новими для неї напрямками - нерухомістю, готельним бізнесом, медіа-бізнесом, виробництвом фільмів, телебаченням, банківською справою, енергетикою, видобутком природного газу і нафти, виробництвом виробів з пластику і т.д. У цей період бізнесмен викупив єдину українську газету англійською мовою Kyiv Post, а також столичний готель Лейпциг. У 2018 році він продав видання одеському мільйонеру Аднану Кивану.

Благодійна діяльність

Мохаммад Захур, маючи мільйонні статки, використовує свої можливості також і в благодійних цілях. Так, завдяки його грошам був відновлений Державний академічний театр опери і балету в Одесі, побудований університет для жителів Північного Пакистану в Таксилі, а також розроблена інфраструктура центру кардіологічних досліджень в Пакистані.

У 2005 році, після сильного землетрусу в північних регіонах його рідної країни, він направив частину коштів на надання допомоги жертвам стихійного лиха.

Крім цього, Мохаммад Захур фінансує деякі дитячі будинки в Україні. Разом з дружиною Камалією вони заснували благодійний фонд Kamaliya & Mohammad Zahoor Charitable Foundation, через який організовують благодійні вечори допомоги нужденним дітям. Завдяки цьому, в 2017 році фонду вдалося зібрати 50 тисяч доларів, які були спрямовані на покупку нового обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії в Києві.

Захоплюючись ще з ранніх років спортом, Мохаммад Захур не обійшов стороною у своїй благодійній діяльності і цей напрямок. Так, його компанія ISTIL виступала головним спонсором і офіційним партнером Федерації хокею України, а також виділяла кошти для розвитку збірних України з хокею. Крім цього, підприємства бізнесмена фінансувало і жіночу гандбольну команду "Академія".

Маючи також схильності до співу, в 2011 році Мохаммад Захур виступив одним із співзасновників Української щорічної музичної премії YUNA.

Компромат

Причетність до офшорних махінацій

У Панамських документах, які оприлюднили співробітники Центру по дослідженню корупції і ОЗУ, значилося ім'я бізнесмена Мохаммада Захура, який вже довгий час проживає в Україні. Оскільки мільярдер користувався послугами офшорних компаній на Британських Віргінських Островах, правоохоронні органи в рамках масштабного розслідування в 1988 році зайнялися перевіркою його бізнес-структур.

Тоді слідчі Генпрокуратури з'ясовували, чи не використовувалися офшорні фірми Мохаммада Захура для відмивання грошей Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка з метою заволодіти газовою галуззю України.

Сам бізнесмен стверджував, що не мав ніяких справ з компанією ЄЕСУ, пов'язаною з названими українськими політиками. За словами мільйонера, його бізнес-структури іноді співпрацювали з посередниками, але ніколи не працювали з ЄЕСУ безпосередньо.

Залежно від того, якою була політична ситуація в країні, справу з офшорами на підставі панамських документів то закривали, то знову відкривали. У підсумку, не зумівши довести причетність фірм Захура до злочинних схем Тимошенко і Лазаренко, правоохоронці були змушені виправдати бізнесмена. А на початку 2014 року (незабаром після втечі Віктора Януковича) справу і зовсім закрили.

Скандал з продажем київського кінотеатру

За повідомленнями ЗМІ, україно-британський бізнесмен з Пакистану Мохаммад Захур, якому належить корпорація ISTIL Group, викупив будівлю старого кінотеатру "Кінопанорама", який зі скандалом був закритий у жовтні 2018 року. На його місці мільярдер планує побудувати готель.

Нагадаємо, що закриття двох кінотеатрів ("Кінопанорама" по вулиці Шота Руставелі та "Україна" по вулиці Городецького) спричинило протести звичайних жителів і кінематографістів.

Пан Захур у відповідь на питання про долю будівлі розповів, що ще до подій 2014 року мав дозвіл від міської влади на будівництво готельного комплексу, а також готовий проект майбутнього готелю. Але через військові дії на Донбасі реалізацію проекту довелося відкласти.

Сьогодні ж, коли в Україну зайшли іноземні лоукост-авіакомпанії, з'явилася потреба в недорогих дво- і тризіркових готелях. Але для побудови такого готелю потрібно буде повністю знести будівлю старого кінотеатру.

Вкласти в проект бізнесмен планує від 10 мільйонів доларів, але не своїх, а інвесторів, тому що не хоче більше ризикувати. Знайти партнерів Захуру, як виявилося, не так то просто, адже "при слові "Україна" усі вони випаровуються".

Не будинок, а палац

Всім відомо, що мільярдер Мохаммад Захур одружений на українській зірці шоу-бізнесу Камалії, яка після вдалого заміжжя стала найбагатшою співачкою України. Не так давно подружжя погодилося показати громадськості свій будинок, який більше нагадує палац.

У хоромах зоряної пари працює близько 20 осіб обслуговуючого персоналу: кухар, покоївки, гардеробниця, особисті помічниці, водії, садівник та інші. Дизайн розкішного особняка Камалія створила сама.

Її чоловік каже, що в Україні вони легко можуть дозволити собі багате життя, оскільки ця країна - зовсім недорога в порівнянні з іншими. А порівняти є з чим, адже крім особняка в Україні, вони мають будинки в столицях ОАЕ, Іспанії, Англії, Росії і на Кайманових островах. Планують також купити будинок в знаменитому районі Америки - Беверлі Хіллз.

Статки і джерела доходів

Мохаммад Захур неодноразово входив до списків найбагатших людей України. Він зайняв 58 місце зі статком понад 300 мільйонів доларів у 2011 році і 71 місце зі статком 186 мільйонів доларів у 2012-му за версією видання "Фокус". У 2013-му той же журнал знову включив підприємця до свого списку, оцінивши його капітали 175 мільйонів доларів і віддавши йому 79 місце в рейтингу.