Надія Омельченко
Надія Омельченко
4348

Надія Омельченко

Надія Омельченко: співзасновниця відьма-бару "Лиса гора", яка змінює шкільну освіту

Вона є віце-президентом IT-компанії "ІТ-ІНТЕГРАТОР", співзасновником відьма-бару "Лиса гора" та ініціативи Bad Girls Ventures, а також керівником програми в сфері освіти "IT-ОСВІТА". Ще Надія веде свій блог в декількох популярних інтернет-виданнях. 

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Про навчання на МВА
  5. Надія Омельченко про вплив статі на ведення бізнесу
  6. Надія Омельченко про STEAM-освіту в українських реаліях
  7. Які книги рекомендує

Біографія

Про біографію Надії Омельченко майже нічого не відомо. Все, що є про жінку у ЗМІ, стосується лише її кар'єри. 

Сім'я

Про сім'ю Омельченко також нічого не відомо. Судячи з усього, жінка незаміжня.

Освіта

Освіту здобула в київській школі бізнесу "МІМ-Київ", закінчивши програму МВА (Master of Business Administration).

Про навчання на МВА

Віце-президент української компанії "ІТ-Інтегратор" і співзасновниця відьма-бару "Лиса гора" Надія Омельченко навчалася бізнесу в приватній школі "МІМ-Київ". На навчання витратила 19 тисяч доларів. Журналістам розповіла, що свого часу вступила на MBA заради того, щоб пройти практику в Кремнієвій Долині. Молодій підприємниці хотілося зрозуміти, як працюють бізнес-процеси в технологічних компаніях, розібратися в особливостях управління в ІТ-сфері.

Ще Надія розповідає, що на початку навчання паралельно працювала. Це допомагало відразу ж застосовувати отримані знання на практиці. Найкорисніше з курсу для молодої бізнесвумен виявилися знання про управління фінансами. 

Незабаром Омельченко з двома своїми подругами відкрила унікальний заклад - відьма-бар "Лиса гора". 

"Саме отримання MBA стало для мене поштовхом для переходу від роботи в консалтингу до оперативного управління бізнесом", - ділиться досвідом Надія.

У 2017 році, бувши віце-президентом молодої перспективної компанії "ІТ-Інтегратор", Надія Омельченко відправила на навчання в Міжнародний Інститут Менеджменту на програму Pre-MBA своїх співробітників. Вона впевнена, що в МІМ її менеджери підвищать свою професійність, поліпшать лідерські якості і побачать нові можливості розвитку компанії.

Надія Омельченко про вплив статі на ведення бізнесу

В Україні жінки займають високі керівні посади лише в третині всіх компаній. Серед них - Надія Омельченко. Вона є віце-президентом одного з найбільших розробників ІТ-рішень в Україні - компанії "ІТ-Інтегратор". Крім цього, вона володіє своїм успішним бізнесом (відьма-бар "Лиса гора") і входить в список 20-ти надихаючих жінок в STEM (Science, technology, engineering, and mathematics), допомагаючи жінкам досягати успіху в сфері високих технологій.

Нещодавно Омельченко почала активно вивчати питання гендерного дисбалансу в українській IT-індустрії. На сайті бізнес-школи MIM-KYIV керівник "ІТ-Інтегратор" поділилася своєю думкою з приводу того, чи впливає стать глави компанії на ефективність управління.

Надія каже, що за статистикою особливої ​​різниці між стилями управління чоловіків і жінок немає, все залежить від особистості керівника. Наприклад, авторитарному стилю керівництва віддають перевагу 42% чоловіків і 45% жінок. Також не виявлено великої різниці між витраченим на роботу часом і ефективністю управління чоловіків і жінок. При цьому, високі керівні посади в Україні займає не так багато жінок, як могло б. Це обумовлено не стільки різницею в поведінці представників різних статей, як в звичайних людських упередженнях, впевнена Омельченко.

"Я згодна з твердженням, що жінки відчувають значні труднощі зі своїм вищим керівництвом в процесі просування і розвитку. З іншого боку, одна з причин проблеми полягає також в недостатній мотивації жінок виходити на перші позиції в бізнесі", - говорить Надія. 

Багато представниць прекрасної половини людства бояться, що просування в кар'єрі негативно позначиться на їх особистому житті. На це Омельченко має іншу думку. Вона впевнена, що в сучасному світі жінкам не потрібно вибирати між кар'єрою і сім'єю, вони можуть займатися і тим, і тим.

Надія Омельченко про STEAM-освіту в українських реаліях

У своєму блозі на сайті "Новий час" віце-президент ІТ-компанії "ІТ-Інтегратор" Надія Омельченко розповіла про те, що таке STEAM-освіта і як адаптувати цей підхід до навчання молодих людей в українську освітню систему.

Надія говорить про те, що незабаром велику кількість професій будуть виконувати роботи, а люди повинні будуть освоювати для себе все нові і нові навички. Навіть сьогодні, ми можемо спостерігати тенденцію розвитку високих технологій і заміни людського ресурсу роботами. Наприклад, швейцарський банк "St. Galler Kantonalbank" вже замінив кількох співробітників на 5 роботів, які не менш успішно виконують їх роботу. І на цьому банківська установа не має наміру зупинятися. В цьому напрямку рухаються й інші компанії різної спрямованості.

У зв'язку з цим з'являється все більша потреба в STEAM-професіях, які поєднували б у собі наукові, дизайнерські, технічні, інженерні, математичні знання і навички (STEAM розшифровується як "Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics"). "До таких професій сьогодні можна віднести біоінженера, 3D-графіка або спеціаліста по big data", - говорить Омельченко. Саме ці напрямки повинна включати і поєднувати між собою сучасна система навчання, щоб допомогти молодим людям згодом освоїти "професії майбутнього", - впевнена Надія.

Омельченко наголошує на тому, що якщо застосування роботів в Україні ще не стільки поширене, то популярність професій в області високих технологій стрімко зростає. Така тенденція кидає нові виклики як роботодавцям, так і фахівцям, а також батькам майбутніх співробітників. З огляду на це, система шкільної освіти повинна адаптуватися до нових реалій і потреб ринку, щоб учні отримували такі знання і навички, які допоможуть їм отримати актуальну професію і стати конкурентоспроможними фахівцями на ринку праці.

Ще Надія Омельченко каже, що українські школи повинні поступово переходити до інтегрованого підходу навчання. Реалізувати це не так просто, оскільки потрібно буде витратити чимало часу і зусиль, але зробити це реально, а головне - необхідно. В запровадженні нового підходу до середньої освіти якраз і допоможуть STEAM-класи (або лабораторії). "Саме STEAM-лабораторія може стати тим унікальним інтерактивним середовищем, яка зробить нудний навчальний процес яскравим, цікавим, наповненим і змістовним для школярів", - впевнена Омельченко. У таких лабораторіях діти зможуть навчатися основам проектної та дослідницької роботи, а також розвивати критичне мислення, що дуже важливо в умовах сучасного світу.

Через те, що впроваджувати подібні зміни українські школи не хочуть (або роблять це дуже повільно), компанія "ІТ-Інтегратор" на чолі з Надією Омельченко за підтримки Інституту модернізації освіти Міносвіти і науки запустила всеукраїнський конкурс для школярів з моделювання smart-пристроїв STEAM House. За цей час вже 10 технологічно розвинених дітей з різних куточків країни увійшли до фіналу змагання. Школярі розробили інтелектуальний протез, систему стеження за сонцем, технологію видобутку води з повітря, пристрій, який компенсує недолік зору та інші технологічні рішення. Переможців визначатимуть у Міністерстві освіти. Не виключено, що потенційні учні в майбутньому зможуть отримати роботу в "ІТ-Інтегратор", - зазначає Омельченко.

Які книги рекомендує

Омельченко багато читає. В основному - бізнес-літературу. Нещодавно вона назвала 5 книг, які, на її думку, варто прочитати:

  1. "Робота рулить! Уроки Google: правила гри в команді мрії" Ласло Бока.
  2. "Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії" Тоні Шея.
  3. "Управління результативністю. Система оцінки результатів в дії" Майкла Армстронга.
  4. "Нейроменеджмент. Чому батіг і пряник більше не працюють?" Чарльза С. Джейкобса.
  5. "Почни з чому" Саймона Синека.

Надія Омельченко - приклад того, як жінка може бути ефективним керівником і фахівцем в сфері високих технологій. Головне, вірити в себе, розвиватися і долати стереотипи.

Згадки про персону