Глава Конституційного Суду України (з 2019-го року до цього дня)
Дата народження: 18.04.1959 р.
Рідне місто: Донецьк
Наталя Шаптала здобувала вищу освіту в Росії. Вона вчилася в Алтайському державному університеті на юридичному факультеті.
Свою кар'єру дівчина почала в 17 років. Вона працювала на підприємствах Донецька електроконтролером, інспекторомом відділу кадрів і статистом.
Відразу після закінчення ВНЗ Наталя потрапила в прокуратуру на стажування. Досить скоро її призначили старшим помічником прокурора Донецької області.
Пропрацювавши 9 років у прокуратурі, Наталя Шаптала перейшла до суддівської практики.
У 1996-му році вона стала суддею Ленінського суду м. Донецька. У 2010-му році Наталя Шаптала перейшла на аналогічну посаду в Конституційний Суд України. Через 9 років її призначили главою КСУ.
Особисте життя
Наталя Шаптала одружена з Юрієм. Попри однакове прізвище, Наталя стверджує, що перебуває в цивільному шлюбі. У подружжя є двоє синів: Євген і Віталій. Варто відзначити, що старший син Євген працює суддею в Київському апеляційному господарському суді. Виконуючи свою службу, він вляпався в скандал, але про це пізніше...
Скандали
Отже, почнемо з нащадків... У 2016-му році Євген Шаптала потрапив у корупційний скандал. Активісти організації «Люстраційна комісія Одеської області» опублікували визначне відео. На ньому відомі одеські журналісти ведуть цікаву бесіду з київськими суддями. Сторони домовлялися про поділ фірми. Як з'ясувалося з розмови, послуги суддів у цій справі обійдуться в 10 тис. USD. У кадрі були помічені люди, схожі на Євгена Шапталу, гендиректора і журналіста телеканалу «Третій цифровий». Ця історія привернула увагу співробітників НАБУ.
Невже син судді може бути корупціонером? Наскільки далеко котиться яблуко від яблуньки?
Як з'ясувалося, Наталя Шаптала була причетна до рішення Конституційного Суду, яке скасувало положення Конституції України, прийняті у 2004-му році та повернуло їй форму 1996 року. Така постанова була прийнята у 2010-му році, коли до влади прийшов Віктор Янукович. Через 4 роки Парламент визнав тодішні дії суддів порушенням присяги.
Нагадаємо, скасовані зміни в Конституції значно збільшили владу Януковича. Це призвело до тяжких наслідків для країни та неконституційне захоплення влади «Сім'єю» Бандюковича.
У 2015-му році СБУ порушила дві справи проти суддів, які прийняли це рішення. Зокрема, були висунуті звинувачення в порушенні суддівської присяги та зловживанні посадовими повноваженнями. Серед обвинувачених опинилася Наталя Шаптала. Але справа не набрала обертів.
Пізніше Наталя Шаптала почала турбуватися про незаконність закону про люстрацію. Щоб оцінити його коректність, вона попросила зробити експертну оцінку у нардепа Сергія Ківалова. До речі, саме він будував судову вертикаль при «шапковому» Президентові. Він же звернувся до Конституційного Суду з підозрою щодо неконституційності закону про люстрацію. Сам Ківалов також потрапляв під дію цього закону.
Варто також нагадати, що у 2013-му році Наталя Шаптала засвітила свій годинник і потрапила в черговий скандал. Репортер газети «Коммерсантъ» засік на руці судді шикарний годинник від «Ulysse Nardin». Вартість такої прикраси стартує від 7 тис. USD.
Примітно також те, що через рік після свого призначення в КСУ Наталія розжилася новою квартирою площею 97,2 м². Станом на 2019-й рік вартість такого житла становить близько 145 тис. USD. Звідки у чесної судді такі кошти — можна тільки здогадуватися...
Статок
Згідно з декларацією за 2018-й рік, оклад Наталії Шаптали склав 2873807 грн. Робота за сумісництвом в Академії МВС принесла їй 14316 грн. Крім того, Наталія отримує пенсію в розмірі 72370 грн.
За звітний рік банківські відсотки принесли судді 38173 грн. На рахунках Наталія зберігає 390629 грн, 494 USD і 2086 євро.
Сім'я Шаптали володіє 2 земельними ділянками та будинком в Лісниках (Києво-Святошинський район), а також 2 квартирами в Києві. На ім'я чоловіка зареєстрований автомобіль «Toyota Land Cruiser».
Наталі належать наручний годинник від «Ulysse Nardin», а також кільце, сережки та кулон з дорогоцінних металів.