Наталія Королевська
Наталія Королевська
3347

Наталія Королевська

Королевська Наталія Юріївна: підпільна бізнесменша, прихильниця Тимошенко, представниця опозиції

Наталія Королевська - Фото 1

Королевська Наталія Юріївна - скандальний політик, яка після виключення з БЮТ перейшла до "Опоблоку". За час своєї політичної діяльності двічі була облита зеленкою. Звинувачувалася в фінансуванні сепаратистів, нелегальному видобутку вугілля, а також підробці диплома про вищу освіту.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Наталія Королевська народилася 18 травня 1975 року. Виросла в місті Красний Луч на Луганщині.

Посилання на соціальні мережі:

Фейсбук: facebook.com/Nataliya.Korolevska

Твіттер: twitter.com/NKorolevska

Інстаграм: instagram.com/nataliya.korolevska

Сім'я

Депутат заміжня вже вдруге. Нинішній чоловік - бізнесмен Юрій Солод, з яким вона виховує трьох синів і прийомну дочку. Дівчинку зі Слов'янська Наталія удочерила зовсім маленькою, свій перший рік народження вона відсвяткувала вже в новій сім'ї

У квітні 2019 року 43-річна Королевська народила третього сина.

У Наталії є старший брат Костянтин, який колись працював заступником міністра регіонального розвитку РФ. Говорять, сьогодні він разом з росіянами веде устричний бізнес в анексованому Криму.

Освіта

Першу вищу освіту Королевська отримала у Східноукраїнському національному університеті. Пізніше закінчила Донецьку державну академію управління.

Кар'єра

Бізнес

На початку трудового шляху (1992) жінка працювала менеджером в компанії свого брата "ЕТКО" (пізніше - "МЕТА"), яка спеціалізувалася на торгівлі металом. Тому не дивно, що вже через рік Наталія Королевська стала фінансовим, а потім і комерційним директором підприємства.

У 2004-му включилася в сімейний бізнес, очоливши наглядову раду компанії "Луганськхолод".

В цей же час протягом двох років входила до Ради підприємців при Кабміні.

Політика

У 2002 році Королевська вперше стала депутатом Луганської облради, в якій займалася економічним розвитком регіону.

У 2005-му приєдналася до БЮТ, швидко ставши близьким соратником Юлії Тимошенко. Надаючи лідеру цієї політсили всіляку підтримку, вже через рік Наталія пройшла за партійним списком до Ради 5-го скликання.

У 2007-му знову стала народним депутатом, а через кілька років очолила Українську соціал-демократичну партію, яка стала частиною БЮТ.

Хоча у Королевської склалися хороші відносини з Тимошенко, у березні 2012 року її вигнали з БЮТ за постійні порушення внутрішніх законів фракції. При цьому Наталія стверджувала, що рішення про її виключення з фракції не було погоджено з Юлією Володимирівною, про що пізніше говорив і Турчинов.

Відразу після цього Королевська перейменувала УСДП в партію "Україна - Вперед!" і спробувала провести її в парламент. Без покриву Тимошенко зробити це виявилося складно, оскільки, незважаючи на сотні мільйонів доларів, які були витрачені на передвиборчу кампанію, партія так і не пройшла в Раду.

Утім, сама Королевська без роботи не залишилася: наприкінці 2012 року вона сіла в крісло міністра соціальної політики, посаду якого займала протягом двох років.

У 2014-му колишня соратниця Тимошенко пройшла до Верховної Ради 8-го скликання від "Опозиційного блоку", а в 2019-му знову стала народним депутатом від партії "Опозиційна платформа - за життя". У парламенті займається соціальною політикою і захистом прав ветеранів.

Компромат

Атаки зеленкою

Наталія Королевська неодноразово ставала фігурантом скандалів, пов'язаних із її політичною діяльністю. Так, вона двічі була облита зеленкою.

Перший раз це сталося 9 травня 2016 року в Слов'янську, коли нардеп від "Опоблоку" брала участь в урочистій ході до Вічного вогню

Невідомі у військовій формі кидали в жінку яйця, намагалися облити її водою і обсипати борошном, а також вилили трохи зеленки, яка потрапила їй на обличчя.

Через рік Наталія знову стала жертвою активістів, які влаштували пікет біля входу в готель "Гагарін", де проходив форум "Жінки за мир", на якому поширювалися проросійські ідеї. Коли учасники форуму вийшли на вулицю, невідомий підійшов до Королевської і повністю облив зеленкою її обличчя, після чого втік.

Наталія Королевська - Фото 2

"Липовий" диплом

У 2013 році Наталію розкритикували за те, що вона надала підроблений диплом. За словами депутата Геннадія Москаля, незабаром після її призначення на посаду міністра соцполітики жінка написала заяву в міліцію про втрату свого диплома зі Східноукраїнського національного університету. Пізніше вона оприлюднила ксерокопію цього диплома, яку допитливі журналісти вирішили перевірити на справжність.

Як виявилося, депутат була переведена до вузу за підробленою довідкою, яку видав неіснуючий навчальний заклад. Також один із викладачів, який підписав її залікову книжку, сказав, що Королевська і зовсім не значилася серед студентів інституту.

Після цього Олег Перетяка подав до Генпрокуратури заяву, в якій вимагав відкрити проти Наталії Юріївни кримінальне провадження на підставі подання нею підроблених документів про вищу освіту, однак там заяву журналіста проігнорували.

Дороговартісна самореклама

Ходять чутки, що політичну діяльність Королевської спонсорує відомий олігарх Рінат Ахметов. Так, у Дніпропетровську найбільше партія "Україна-Вперед!" разом з її лідером з'являлася на 34-му каналі, який належить пов'язаним з бізнесменом компаніям. Про це також говорили деякі члени Партії регіонів. Та й зовнішня реклама депутата вимагала чималих витрат.

За даними журналістів, під час передвиборчої кампанії Наталія задіяла як мінімум 300 білбордів по Києву і близько 900 - по Україні, на що витрачала більше 2,5 мільйонів гривень в місяць.

До того ж, її рекламний ролик "У мене є мрія" тричі з'являвся під час прямої трансляції "Євро-2012", що обійшлося їй майже в 40 тисяч гривень. Ще вона оплачувала замовні матеріали про себе в ЗМІ, а також приваблювала виборців подарунками, концертами і подібними заходами.

Фінансування сепаратистів

У 2015 році ЗМІ поширили інформацію, що проти олігарха Ріната Ахметова, нардепа від "Опоблоку" Наталії Королевської і колишнього глави "Партії регіонів" Олександра Єфремова було заведено кримінальне провадження за підозрою у фінансуванні сепаратистів. Через три роки всіх трьох виправдали через відсутність факту злочину, про що повідомив на своїй сторінці в Фейсбук нардеп Ігор Луценко.

Нелегальний бізнес

За даними журналістів, Наталія разом зі своїм чоловіком вже тривалий час займається нелегальним бізнесом, раз у раз кидаючи державу і простих українців. Наприклад, вони довели до банкрутства "Лисичанський завод гумових технічних виробів", який жінці купили її батьки, а працівників підприємства мало того що залишили без роботи, так ще й заборгували їм зарплату.

Також вони нелегально видобували вугілля в Луганській області, яке згодом продавали державним підприємствам як своє власне, а легально видобутий притримували на складах для подальшої реалізації.

Звичайно, Королевська разом із чоловіком-бізнесменом, який у 2014-му доклав чимало зусиль (в тому числі і підкуповував виборців), щоб також потрапити до Верховної Ради 8-го скликання, обурюється через низькі пенсії та інші соціальні виплати, а також обіцяє боротися з чинною владою за їх підвищення.

При цьому подружжя навмисно ухиляються від сплати податків у великих розмірах, позбавляючи тим самим державу грошей, які могли б піти на виплати людям похилого віку та ветеранам.

Наприклад, у 2015-2016 роках (до того, як була введена блокада ОРДЛО), Королевська з Солодом через непідконтрольні Україні території вивезли в Росію тисячі тонн кольорових металів, не сплативши до держказни ніяких податків

Суперечка з Поляковою

У травні 2019 року під час прямого ефіру на каналі NewsOne Наталія Королевська саркастично висловилася з приводу намірів Полякової пройти в парламент. Коли співачка заявила, що, навіть ставши народним депутатом, продовжить займатися музикою, Андрій Парубій пожартував про те, що в такому випадку доведеться знести трибуну спікера ВР, а на її місце поставити сцену. Продовжуючи тему, Королевська додала, щоб ще пілони поставили. "І будемо там чоловіків розглядати, ну це ж нормально", - сказала вона. У відповідь на це Полякова назвала слова Наталії сексистськими і ганебними. 

Декларація

За офіційними даними, у 2018 році Наталія Королевська, яка не задекларувала жодного бізнесу, тільки на посаді народного депутата отримала дохід майже в мільйон гривень. Більшу частину з них їй було виплачено державою в якості компенсації проїзду і витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень. Її чоловік вказав тільки дохід від роботи у Верховній Раді в розмірі 770 тисяч гривень, також змовчавши про свій бізнес.

З нерухомості Королевська задекларувала велике офісне приміщення в Луганську на 545 кв.м, земельну ділянку там же і квартиру в Києві на 271 кв.м, яка записана на її чоловіка.

Цікаво, що при досить великих доходах і заощадженнях подружжя за офіційними даними до сих пір не купило собі автомобілі. Їздять обидва нібито на машині батька Наталії, який володіє Mercedes-Benz Viano 2013 р.в.

На банківських рахунках вони зберігали майже 36 тисяч гривень. Ще 210 тисяч гривень, 572 тисячі доларів і 768 тисяч євро у них було готівкою.

Наталія Королевська - Фото 3
Згадки про персону