Неля Штепа
  • Дата народження
    13 вересня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Неля Штепа
5908

Неля Штепа

Штепа Неля Ігорівна: депутат Слов'янської міськради і скандально відома ексмер Слов'янська

Неля Штепа - Фото 1

Штепа Неля Ігорівна — колишня міська голова Слов'янська, яку судять у справі про захоплення міста бойовиками так званої «ДНР».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Затримання і суд над Нелею Штепою
  6. Парламентські та місцеві вибори
  7. Скандали 
  8. Декларація
  9. Посилання
  10. Відео

Біографія

Неля Ігорівна Штепа (в дівоцтві Литвин) народилася 13 вересня 1962 року у місті Слов'янськ Донецької області.

Освіта

Штепа за освітою вчитель математики. Закінчила Слов'янський педінститут (1984). У 2010 році захистила дисертацію і стала кандидатом фізико-математичних наук.

Сім’я

Батьки Штепи працювали вчителями математики. Неля тричі була заміжня. Першим її чоловіком став однокурсник Сергій Огарков. У 1983 році у пари народився син Сергій.

Другим чоловіком став Віктор Штепа. Від нього Неля народила в 1993 році доньку Ольгу. У 2009 році Неля вийшла заміж за Сергія Артамонова. Він був на 15 років молодше дружини та працював її водієм і охоронцем. Шлюб тривав чотири роки і закінчився після того, як Штепа дізналася про зраду чоловіка.

У 2012 році Неля оформила опікунство над 10-річною дівчинкою Катею, донькою померлого друга.

Неля Штепа - Фото 2

Кар'єра

Після закінчення педінституту Неля влаштувалася вчителем в одну зі шкіл Донецької області. Через рік вона була призначена завучем, а потім й директором. У 1988 році Штепа перейшла на роботу в Артемівський райком комсомолу.

Через два роки вона стала начальником збуту на Артемівській взуттєвій фабриці. З 1995 по 1999 рік Неля очолювала підприємство. Потім два роки була комерційним директором машинобудівного заводу.

У 2003 році вона стала керівником ТОВ «Енергоальянс». Навесні 2006 року Штепа була прийнята на роботу в держпідприємство «Науково-дослідний інститут високих напруг» (Слов'янськ). Протягом року вона була комерційним директором НДІВН.

Потім кілька місяців у 2007 році Неля була радницею віцепрем'єра в урядовому Секретаріаті. На початку 2008 року Штепа повернулася у НДІВН на посаду заступника директора. Через рік вона стала главою ТОВ «Доненергомаш». Восени 2009 року Неля стала засновницею і головою Наглядової ради благодійного фонду «Поспішайте робити добро».

На виборах мера Слов'янська у 2010 році за Штепу, яка балотувалася від Партії регіонів, проголосувало 60% місцевих виборців. За інформацією ЗМІ, Неля входила в оточення донецького губернатора Анатолія Близнюка. Після його призначення в Кабмін, новим покровителем Нелі став Олексій Азаров — син прем'єр-міністра.

Неля Штепа - Фото 3

Азаров-молодший переміг на парламентських виборах в 2012 році по 47-му мажоритарному округу, до якого входив і Слов'янськ. Мер міста не соромилася активно підтримувати кандидата в депутати під час передвиборчої кампанії, а сам Слов'янськ ряснів політичною рекламою Азарова.

Після виборів місто почало отримувати щедре бюджетне фінансування на вирішення різних проблем. Опоненти Азарова-молодшого заявляли, що округ отримав сто мільйонів гривень бюджетних коштів.

У перший рік керівництва містом Штепа запам'яталася рожевими туфлями від бренду Brian Atwood. Вартість такого взуття журналісти оцінювали в одну місячну зарплату мера Слов'янська.

На міській карнавальній ході міська голова з'явилася в образі королеви верхи на коні. На ній було блакитне плаття з підвісками, а на голові красувалася корона. У такому вигляді вона стала героїнею кліпу на пісню в жанрі шансон.

Неля Штепа - Фото 4

З початком Євромайдану Штепа стала його активним противником. Вона схвалила розгін мітингувальників бійцями «Беркута» 30 листопада 2013 року в Києві. Слов'янські демонстранти заявляли про те, що очільниця міста організувала антиєвропейську істерію зі спаленням прапора Європейського Союзу.

Затримання і суд над Нелею Штепою

Після захоплення міста російськими бойовиками 12 квітня 2014 року мер Слов'янська заявила, що це зробили «не якісь приїжджі із Західної України, це наші, донецькі хлопці». Через місяць на мітингу, присвяченого Дню перемоги, очільниця закликала жителів прийти на сепаратистський референдум про створення «ДНР». За ці висловлювання СБУ порушила проти Штепи кримінальну справу за підозрою в сепаратизмі.

Неля Штепа - Фото 5

Через деякий час Неля зникла з міста, а коли з'явилася, то різко змінила риторику. Вона заявила, що в Слов'янську орудували сепаратисти і російські диверсанти. Влітку того ж року Штепа була заарештована та відправлена ​​в харківський слідчий ізолятор.

Тепер уже колишню міську голову підозрювали в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у створенні терористичних груп.

Також харківська прокуратура звинуватила Нелю в закликах до зміни меж території України, сприяння в проведенні псевдореферендума про відділення Донецької області від України і створення умов для діяльності терористичних груп і організацій. У суді обвинувачувальна сторона вимагала для Штепи довічного ув'язнення.

У слідчому ізоляторі колишня мер провела три роки. У 2017 році суд змінив Нелі запобіжний захід на домашній арешт. З 12 червня 2018 року суд неодноразово переносив продовження підготовчого засідання у справі Штепи, але жодного разу воно не відбулося. Йдеться саме про розгляд справи по суті.

Неля Штепа - Фото 6

Ексмер подала позов до Європейського суду з прав людини. Вона поскаржилася на незаконність арешту і на затягування розслідування її справи. Наприкінці жовтня 2019 року ЄСПЛ встав на її бік, зобов'язавши Україну виплатити Штепі 3600 євро компенсації.

На початку 2021 року суд обрав новий запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Тепер колишньому меру необхідно бути вдома з десятої години вечора до п'ятої години ранку.

Сама Неля заявляє про свою невинність. Нібито в 2014 році вона хотіла врятувати місто і «здала» його бойовикам за розпорядженням донецького губернатора Сергія Тарути. Для російських ЗМІ Неля давала інтерв'ю, за її словами, під дулами автоматів під час перебування в полоні у терористів.

Парламентські та місцеві вибори

У 2019 році Штепа стала кандидатом в народні депутати. Вона балотувалася під 74-м номером у списку партії «Опозиційна платформа — За життя». Однак за результатами парламентських виборів її номер виявився непрохідним.

Зате через рік Неля стала депутатом Слов'янської міської ради. На місцевих виборах 2020 року Штепа очолила список Партії миру і розвитку. Як повідомляє громадська мережа «Опора», під час передвиборчої кампанії ексмер позиціонувала себе проросійським кандидатом, розміщуючи білборди російською мовою. На момент виборів Штепа обіймала посаду заступника директора ПП «Донбас-Рембуд».

Неля Штепа - Фото 7

У VIII скликанні міськради Неля входить до складу постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, культури, соціальної та молодіжної політики і очолює фракцію Партії миру і розвитку. Також в 2020 році вона знову балотувалася на посаду міського голови. Однак з результатом 16,6% (або 4596 голосів) зайняла тільки третє місце.

Скандали

У серпні 2010 року громадська організація «Правовий захист» написала відкритий лист Андрію Клюєву. У ньому громадські працівники просили першого віцепрем'єр-міністра підтвердити або спростувати його ставлення до благодійного фонду «Поспішайте робити добро» і до лобіювання на високу державну посаду Нелю Штепу.

За словами членів «Правового захисту», Штепа на зустрічах з місцевими жителями заявляла, що Клюєв — її друг, який просуває її кандидатуру у вищі ешелони влади.

Неля Штепа - Фото 8

Як відзначали громадські працівники, Неля неодноразово проходила стаціонарне лікування в психіатричних закладах, а її імідж побудований на руйнуванні чужих сімей і цькуванні простих людей в разі відмови публічно і перед телекамерою подякувати їй за надання благодійної допомоги.

Також у листі зазначено, що на Штепу, коли вона працювала на взуттєвій фабриці, правоохоронці порушили кримінальну справу за розкрадання в особливо великих розмірах.

Крім того, слов'янська міська голова «відзначилася» скандальним спілкуванням з представниками преси. На прес-конференції, присвяченій ста дням перебування Штепи на посаді мера, вона за незручне запитання обізвала журналістку Ольгу Гетьманську «сукою».

Пізніше мер Слов'янська намагалася пояснити, що нікого не обзивала, а лише кликала «електрика Саню». Але, як з'ясували журналісти, нікого з електриків в міськраді Олександром не кличуть.

У день журналіста, 6 червня 2010 представники засобів масової інформації назвали Нелю Штепу «ворогом преси». Ігор Любченко, голова Національної спілки журналістів України заявив, що Штепа не має права керувати містом після публічного приниження честі та гідності журналістів.

Неля Штепа - Фото 9

Однак це не зупинило міського голову від подальших образ на адресу ЗМІ. У вересні того ж року на нараді в міськвиконкомі мер публічно назвала журналістів представниками найдавнішої професії.

Міському головному архітектору за неохайні рекламні площини Штепа погрожувала вбивством. «Якби ви мені сьогодні попалися під руку, коли я вранці місто об'їжджала, то сьогодні вас би ховали! — погрожувала мер Слов'янська чиновнику. Також вона пригрозила, що б'є один раз — по кришці труни.

Штепа зробила дуже дивну пропозицію про те, як карати громадян Слов'янська, які не дотримуються чистоту своїх прибудинкових територій. Вона запропонувала писати слово «ледар» на їх зборах.

Декларація

У березні 2021 року Неля Штепа опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Колишня мер володіє земельною ділянкою (4351 кв.м.) та житловим будинком (601,1 кв.м.) в селі Званівка Донецької області. У Слов'янську у неї є квартира (102,7 кв.м.). З рухомого майна Штепа задекларувала лише вантажний автомобіль ЗІЛ 431610 1991 року випуску.

Неля Штепа - Фото 10

За 2020 рік зарплата Нелі у ПП «Донбас-Рембуд» склала 43 тисячі гривень. У банках вона гроші не зберігає. Готівковими коштами задекларувала 450 тисяч гривень і 65 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону