Оксана Калетник
  • Дата народження
    10 грудня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Оксана Калетник
2928

Оксана Калетник

Оксана Калетник: колишня депутатка-комуністка, яка в Шотландії знайшла свою "долю"

Оксана Калетник - Фото 1

Оксана Калетник є однією з небагатьох представниць прекрасної половини людства, які входять в список українських мільйонерів. Попри різні напрямки бізнесу, в Україні її по праву вважають найбільшим девелопером серед жінок. Крім особистих якостей, приголомшливий успіх бізнесвумен був визначений впливом членів її сім'ї, які займали високі державні посади. Та й сама вона до весілля з шотландцем була тісно пов'язана з політикою.

Біографія

Калетник Оксана Миколаївна народилася 10 грудня 1972 року на Вінничині. Відома як політик і бізнес-леді. З 2010 по 2012 рік входила до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. До 2014 року була народним депутатом від Комуністичної партії. Має звання заслуженого юриста України.

Сім'я

Перший чоловік Оксани - бізнесмен Дмитро Єлманов, від якого вона народила дочку Ольгу. Після розлучення деякий час була одна.

У 2017 році знову вийшла заміж - на цей раз за шотландця.

Має впливових родичів. Отець Микола Калетник у 90-х роках очолював Міністерство лісового господарства України та компанію "Чорнобильліс", контролюючи понад 280 тисяч гектарів закритих угідь. Дядько Григорій працював в парламенті депутатом від Партії регіонів. Двоюрідний брат Ігор також входив в Компартію, був першим віце-спікером ВРУ, а також очолював Державну митну службу.

Освіта

Оксана Калетник має дві вищі освіти: психологічну і юридичну. Обидві спеціальності отримала в Національному державному університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху (1991 рік) влаштувалася в магазинчик дизайнерських квітів "Роксолана", де займалася рекламою та піаром.

Уже через рік відкрила власну рекламну агенцію Dali. Пізніше зайнялася випуском регіонального тижневика "Теленеделя", який в даний час належить Борису Ложкіну. Незабаром відкрила продакшн-студію Master Video, на якій спільно з партнерами знімала програми для телеканалу "Інтер".

У 1995 році Калетник відкрила юридичну фірму "Алком Київ", а через рік стала віце-президентом будівельної корпорації першого чоловіка BM Group.

Паралельно з веденням будівельного бізнесу протягом 7 років керувала українським представництвом датської інвестиційної компанії Dannmar Scandinavia Aps.

У 2003-му заснувала групу компаній FIM Consulting, яка займається консалтингом у сфері фінансів, інвестицій і управління. Спеціалізується на нерухомості та ресторанному бізнесі. У нинішній час є керуючим підприємством датської корпорації Danmar Scandinavia Aps, яка активно займається інвестуванням в Україні.

У 2008 році Оксана Калетник продала половину акцій FIM дніпропетровської компанії "Алеф", яка належала Вадиму Єрмолаєву і Станіславу Віленському. Отримавши 50%-ву частку FIM Consulting, бізнесмени стали співвласниками десятків об'єктів нерухомості житлового та комерційного призначення в Київській області, а також двох столичних ресторанів "О'Панас" і "Трипілля".

У 2010 році бізнес-леді зайнялася політикою. Спочатку стала членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а через 2 роки - народним депутатом, приєднавшись в парламенті до Комуністичної партії України.

У травні 2014 року вийшла з КПУ. У липні того ж року на 23-й сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ стала єдиною людиною з української делегації, хто не засуджував окупацію Росією українських територій.

Оксана Калетник - Фото 2
Оксана Калетник - Фото 3
Оксана Калетник - Фото 4

Компромат

Підроблений диплом

Влітку 2010 року клан Калетників вирішив посадити в парламенті свою людину - Оксану Єлманову. Однак глава комітету Верховної Ради, яким на той момент був бютівець Андрій Шевченко, не схвалив її кандидатуру.

Причиною відмови назвав "формальні причини", хоча насправді Шевченко відмовився закривати очі на два підроблених дипломи про освіту. Тоді він заявив, що приносити "липовий" диплом радянського зразка і трудову без печатки та підпису - це неповага до Верховної та Національної Ради.

Сама Оксана звинувачення Шевченка заперечувала, і навіть принесла в знак доказу своєї правоти довідку з Міносвіти. Єдине, в чому зізналася, що документи на державну посаду заповнював замість неї кадровик.

Попри явні ознаки фальсифікації, Єлманова завдяки зусиллям провладної коаліції (і всупереч думці комітету) таки пройшла у владу.

Підтримка сепаратизму

Восени 2014 року співробітники СБУ відкрили проти Оксани Калетник кримінальну справу на підставі її заяв "сепаратистського характеру". Дізналися правоохоронці про це з телефонного дзвінка одного з виборців на "гарячу лінію".

Тоді жінка проводила в Вінницькій області зустріч, на якій говорила про легітимність невизнаних українською владою ДНР і ЛНР, а також про те, що ці регіони мають право відокремитися від України.

Правоохоронці висунули Оксані звинувачення по ч. 2 ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність України представником влади) і почали розслідування.

Допомога колишньому чоловікові

У 2016 році в ЗМІ розійшлася інформація про те, що Оксана Калетник допомогла формально довести до банкрутства підприємство свого екс-чоловіка, щоб "врятувати" його від боргу в півмільярда гривень "Укрексімбанку".

Незадовго до цього один з найбільших державних банків країни виграв судові розгляди з кіпрською фірмою Rodane Limited, яка заборгувала йому велику суму грошей.

У підсумку, суд зобов'язав компанію бізнесмена Дмитра Єлманова в якості повернення боргу віддати "Укрексімбанку" 99,6% акцій його "Автотранспортного підприємства 13060". Однак з'ясувалося, що через махінації проблемного боржника замість повноцінного активу банк отримає лише "пустишку".

Почалося все з того, що в 2005 році "Укрексімбанк" надав групі компаній з вантажних автоперевезень "Велика Ведмедиця" (БМ) кілька мільйонних кредитів. Так, на 2008 рік борг перевізника налічував 14 мільйонів доларів, 12,8 мільйона євро і 27 мільйонів гривень. Кредит брався під заставу майнового комплексу "Автотранспортного підприємства 13060", яке було головним активом "БМ" Дмитра Єлманова.

У 2009 році у групи "БМ" стала формуватися заборгованість перед фінустановою, оскільки підприємство почало затримувати регулярні виплати. Протягом року банк намагався домовитися з проблемним боржником, але той подав на кредитора до суду. У відповідь банк зажадав (теж через суд) акції та майновий комплекс "АТП 13060", які покладалися йому за законом.

Звичайно ж, втрачати майно Елманов не хотів, тому затягнув судове протистояння на кілька років. За цей час по-тихому запустив процес банкрутства свого підприємства, яке знаходилося в заставі у банку. Зробив він це за допомогою дніпропетровського мільйонера і, до того ж, ділового партнера Оксани Калетник - Вадима Єрмолаєва, який через свою компанію "Агро-топ" подав до суду проти "АТП 13060" та отримав контроль над підприємством.

Незабаром після цього АТП було визнано банкрутом і запустило процес ліквідації. "Укрексімбанк" спробував оскаржити рішення суду, вимагаючи від свого боржника 590 мільйонів гривень, однак великих успіхів не досяг.

Заміж за шотландця

У 2017 у ЗМІ поширилася новина про те, що колишній депутат Верховної Ради Оксана Калетник вийшла заміж за шотландця. Нового чоловіка звуть Кевін Джеймс Маккі і, схоже, у нього є дочка Айлса 2003 року народження, про яку Оксана згадала у своїй біографії на особистому сайті.

На церемонії одруження гості з боку нареченого (як і він сам) були одягнені в національні шотландські наряди, а подружки нареченої з'явилися в рожевих сукнях і світлих хутряних накидках.

Враженнями і фото з весілля жінка поділилася в Фейсбуці, написавши, що зустріла свою долю. Вона також додала, що тепер в її серці дві країни - Україна та Шотландія, звідки родом її наречений.

"Три революції не змусили мене поїхати з рідного дому ... Але, як кажуть "ніколи не говори ніколи", - написала в мережі Калетник.

Нагадаємо, що бізнесвумен вже була одружена з підприємцем Дмитром Єлмановим, від якого народила дочку Ольгу. За деякими даними, на момент весілля 14-річна дівчинка вчилася в Лондоні, де живе її тітка.

Оксана Калетник - Фото 5
Оксана Калетник - Фото 6

Декларація

За даними електронної декларації за 2013 рік, загальний дохід Оксани Калетник, яка на той час обіймала посаду депутата Верховної Ради, склав більше 24 мільйонів гривень. З них 242 тисячі жінка отримала за роботу в парламенті, 7 мільйонів в якості відсотків, майже 17 мільйонів від відчуження майна та цінних паперів. На банківських рахунках Калетник знаходилося 126 мільйонів гривень.

Цікаво, що згідно з декларацією, у мільйонерки нічого немає, оскільки вся нерухомість записана на членів сім'ї. А це кілька земельних ділянок загальною площею майже 5 гектарів, 2 особняки і величезна квартира на 227 кв.м. При цьому, відомо, що живе Оксана в заміському будинку в Конча-Заспі під Києвом.

Єдине, що задекларувала бізнес-леді зі свого майна - це 2 іномарки: Land Rover 4.2 2008 р.в і BMW 85Z 2004 р.в. Третій автомобіль Peugeot 107 Active 2012 р.в. був записаний на дочку.

У 2010 році Калетник вперше увійшла в сотню найбагатших жителів України, зайнявши 99 місце в рейтингу "Кореспондента". Тоді видання оцінило її капітали в 45 мільйонів доларів. Приблизно стільки ж нарахував у бізнес-леді "Фокус", розмістивши її на 173 місці в списку українських багатіїв. Уже в 2012 році той же журнал оцінив статки депутатки в 27,5 мільйонів доларів, віддавши їй 198 місце в списку найвпливовіших українців, а через рік - в 35 мільйонів доларів, піднявши на 190 місце в рейтингу.

Оксана Калетник - Фото 7
Згадки про персону