Олег Кутателадзе
  • Дата народження
    26 вересня 1955
  • Країна
    Україна
Олег Кутателадзе
3520

Олег Кутателадзе

Кутателадзе Олег Джумберович: бізнесмен і депутат Одеської облради, який нібито брав участь у проведенні рейдерських та корупційних схем

Олег Кутателадзе - Фото 1

Кутателадзе Олег Джумберович — один з найбагатших одеситів, співзасновник групи компаній "ТІС", якого пов'язують з корупцією та рейдерством.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Олег Джумберович Кутателадзе народився 26 вересня 1955 року.

Освіта

Кутателадзе має диплом юриста. Він закінчив Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова (1981). Олег у 2006 році захистив дисертацію та став кандидатом юридичних наук.

Олег Кутателадзе - Фото 2

Сім'я

Олег перебуває у шлюбі. Дружину звуть Валентина Мушинська. Вона займається бізнесом. Світлана має частку в таких компаніях:

  • ТОВ "Трансвалес" — вантажний залізничний транспорт (95%);
  • ТОВ "Віта-555" — вантажний залізничний транспорт (60%);
  • ТОВ "Валента-888" — вантажний залізничний транспорт (100%);
  • ТОВ "Вистерия" — вантажний залізничний транспорт (95%);
  • ТОВ "Трансойл" — загальна медична практика (40%);
  • ТОВ "Нью Се Процессинг" — надання в оренду інших машин, устаткування і товарів (40%);
  • ТОВ "Тепла хата Південь" — виробництво виробів з пластмас (30%);
  • ТОВ "Схід" — будівництво житлових і нежитлових будівель (100%);
  • ТОВ "Руд-транс" — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (50%);
  • ТОВ "Альфа Астра" — будівництво житлових і нежитлових будівель (50%);
  • ТОВ "Валлетта-Тревел" — діяльність туристичних операторів (50%);
  • ТОВ "Вілла Валлетта" — діяльність засобів розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання (57%);
  • ПП "АСС" — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (3,75%);
  • ТОВ "Котеджне Парк" Грінленд" — будівництво житлових і нежитлових будівель (10%).

Також вона володіє шістьма приватними підприємствами "Оранж Трейн", "Ред Трейд", "Блю Трейн", "Грін Трейн", "Йеллоу Трейн", які займаються вантажним залізничним транспортом.

У Олега є син Віталій. Він керує юридичною службою компанією "ТІС", а також є депутатом Лиманської районної ради Одеської області.

Кар'єра

Наприкінці 1980-х років Кутателадзе був чиновником Відділу соціального забезпечення, обіймав посаду заступника керівника Приморського району міста Одеса. Займався адвокатською практикою. Олег став засновником та партнером компанії "Юрлайн". Також він встиг попрацювати у міському виконавчому комітеті.

Олег Кутателадзе - Фото 3

У 1994 році разом з Олексієм Ставніцером Кутателадзе заснував групу компаній "ТІС" — приватний порт біля міста Южне. Зараз йому належить майже 15% від загального капіталу.

Підприємець очолює Наглядову раду "ТІС", є консультантом з юридичних питань у ТОВ "ТІС-Вугілля", ТОВ "ТІС-Руда" та ТОВ "ТІС-Контейнерний Термінал", а також володіє панамською компанією "Логус Інвестментс С.А".

Куталадзе — співвласник кількох підприємств:

  • ТОВ "ТІС-Контейнерний Термінал" — транспортна обробка вантажів (18,4%);
  • ТОВ "ТІС-Вугілля" — транспортна обробка вантажів (14,7%);
  • ТОВ "ТІС-Руда" — транспортна обробка вантажів (6%);
  • ТОВ "Транс-Конкордія" — інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (24,4%); 
  • ТОВ "Трансвалес" —  вантажний залізничний транспорт (5%);
  • ТОВ "Вистерия" —  вантажний залізничний транспорт (5%);
  • ТОВ "Перший газовий термінал" — трубопровідний транспорт (20%);
  • ТОВ "Консул" — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (30%); 
  • ТОВ "ТІС-14 причал" — транспортна обробка вантажів (18,4%);
  • ТОВ "Компанія з управління активами Кракена Інвест" — управління фінансовими ринками (30%);
  • ТОВ "Порт Матіріалз Менеджмент" — інші спеціалізовані будівельні роботи (30%);
  • ТОВ КФ "Траст" — діяльність у сфері права (10%);
  • ТОВ "Юридична фірма "Картузова партнери" — діяльність у сфері права (37%).

У 2010 році він став депутатом Одеської обласної ради від партії "Сильна Україна". Був позафракційним депутатом та членом депутатської групи "Майбутнє Одеси".

Олег Кутателадзе - Фото 4

Через п'ять років Кутателадзе переобирався в облраду. На цей раз він балотувався вже від БПП "Солідарність". Олег з 2019 року є головою однойменної фракції та секретарем постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності.

У 2012 році бізнесмен опинився на сьомому місці у списку найбагатших жителів Одеси за рейтинговою версією видання Forbes Україна.

Компромат

Представники преси атестують Кутателадзе, як авторитетного бізнесмена, "який, подейкують, має вагу у кримінальному світі". Депутат та підприємець за інформацією журналістів, брав участь у "проведенні рейдерських та корупційних схем, починаючи з 90-х років минулого століття".

За даними засобів масової інформації, бувши керівником "ТІС" "Кутателадзе зміг у судах кинути не кого-небудь, а найбільшу норвезьку компанію "Norsk Hydro". Вона була виключена "з-поміж учасників ТІС" та "відлучена" від Южненського хімтерміналу. Юридичний бік цієї непростої справи вів Олег Кутателадзе". Після цього норвежці пішли з України, що стало великим ударом по інвестиційній привабливості країни.

Олег Кутателадзе - Фото 5

Потім він "почав активно застосовувати схеми по оптимізації прибутку або простіше кажучи відходу від податків". Олег працював над законопроєктами, які створювали в Одесі вільну економічну зону, "у рамках якого податкову свободу отримали в основному його компанії".

У ЗМІ стверджують, що депутат облради навмисно довів Чорноморське морське пароплавство до банкрутства, щоб задешево купити це підприємство. "Зацікавлений у цьому банкрутстві, як і у покупці за заниженими цінами майна ЧМП був й Олег Кутателадзе".

Відзначається, що деякі компанії він "виснажує до тих пір, поки не вдається купити за безцінь". Журналісти відзначають, що така ситуація сталася з найбільшим українським нафтотрейдером — одеським ЗАТ "Веста".

Джерела у правоохоронних органах повідомили журналістам про те, що підприємець "під прикриттям дуже серйозних людей організовував перевалку нелегальних товарів". Один із співробітників морського торгового порту в Одесі стверджував, що спеціалізація людей Кутателадзе "не тільки контрабанда, а й зброя, яка відправляється на експорт".

Олег Кутателадзе - Фото 6

У 2016 році співробітники СБУ прийшли з обшуками в офіси групи компаній "ТІС" у Візірці та їх терміналів у порту Южний, а також додому до топменеджменту "ТІС". За інформацією ЗМІ, обшуки проводилися для того, "щоб вилучити документи з приводу днопоглиблення, здійсненого стивідорними компаніями у 2006-2010 роках".

В результаті обшуків "оперативники знайшли печатки офшорних фірм та велику кількість неврахованої валюти. Мова йде про сотні тисяч доларів".

Тоді ж народний депутат Максим Поляков звернувся до Генпрокуратури "із заявою про тиск з боку співзасновника групи компаній ТІС Олега Кутателадзе на народних обранців та журналістів".

Після обшуків Поляков повідомив, що "з'являється тиск та втручання у депутатську та журналістську діяльність. Починається інформаційне цькування". Тому він вимагав у Генпрокуратури порушити кримінальну справу проти Кутателадзе "за тиск на нардепів та ЗМІ".

Гроші ж, які були знайдені в офісах ТІС "не інвестиції, а кошти, нажиті за рахунок держави. Сотні мільйонів гривень збитків". Поляков зазначив, що дана справа — тільки верхівка корупційного айсберга. Він вважає, що слідчі повинні уважно вивчити, куди літають засновники "ТІС" і де проводять час".

Олег Кутателадзе - Фото 7

Журналісти-розслідувачі виявили звідки депутат-підприємець "бере гроші на діяльність свого «благодійного» фонду". Вивчивши документи, представники преси, "що ці гроші по суті були виведені з-під оподаткування".

Так, Кутателадзе "заощадив" на податках на землю у Визирській сільраді десятки мільйонів гривень. Журналісти звернули увагу на те, що у більшості сільрад Лиманського району розмір податку на землю складає 3-5%.

Олег Кутателадзе - Фото 8

Однак "Візірська сільська рада, що складається суцільно з представників ТІС, для своїх підприємств встановила найнижчі податки за землі промисловості та транспорту в Лиманському районі на рівні 0,25%! Тобто у 12 разів нижче, ніж в середньому по району".

У 2016 році в обласній раді Кутателадзе "попався" на кнопкодавстві. У 2017 році аналітики обласної організації "Комітет виборців України" провели персональне оцінювання діяльності депутатів облради. Кутателадзе виявився одним з чотирьох обранців, чия робота була оцінена в один бал з п'яти можливих.

Олег Кутателадзе - Фото 9

У 2018 році Олег Кутателадзе публічно погрожував "закопати" керівника Лиманської районної організації партії "За життя" Андрія Горівенко.

За даними преси, активіст на громадських слуханнях у селі Первомайськ висловив громадянську позицію, яка не сподобалося депутату. "У присутності численних свідків та охорони Олег Кутателадзе почав погрожувати фізичною розправою".

Олег Кутателадзе - Фото 10
Декларація

У квітні 2019 року Олег Кутателадзе опублікував електронну декларацію про свої доходи в 2018 році.

Депутат облради володіє житловим будинком (536,5 кв.м.), чотирма офісами (410,6, 88, 113,6, 97,5 кв.м.) та машиномісцем (141,4 кв.м.) в Одесі. Його дружині належить шість дач, три земельних ділянки (928 кв.м., 3,8 і 79,4 га), житловий будинок (194 кв.м.), база відпочинку (142,24 кв.м.) в Одеській області.

Олег Кутателадзе - Фото 11

Сукупний дохід підприємця-депутата у 2018 році склав 59,89 мільйона гривень. Валентина Мушинська поповнила сімейний бюджет на 24,4 мільйона гривень.

У банку Кутателадзе зберігає 245,9 тисячі гривень та 1,2 мільйона гривень. У дружини на рахунках є 1,2 мільйона гривень та 67,5 тисячі євро. Готівкою депутат облради задекларував пів мільйона доларів. Третім особам він зайняв 5,2 мільйона гривень. Куталадзе володіє акціями ВАТ Інвестиційний фонд "Нобіліс" (майже два мільйони акцій).

Відео

Згадки про персону