Ахмеров Олександр Олександрович: депутат-кнопкодав Одеської облради та ексголова міськвиборчкому, якого звинувачували у недобросовісності
Ахмеров Олександр Олександрович — колишній керівник Одеського виборчкому, який здійснював грубі порушення під час виборчих кампаній.
Біографія
Олександр Олександрович Ахмеров народився 26 серпня 1976 року у місті Одеса.
Освіта
Диплом інженера з комп'ютерних систем та мереж Олександр отримав після закінчення Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Крім того, Ахмеров навчається в аспірантурі Національного університету "Одеська юридична академія".
Сім’я
Олександр перебуває у шлюбі. Дружину звуть Світлана Осауленко (1984 року народження). Одружені з 2016 року. Світлана є депутатом міської ради Одеси. Вона представляє "Українську морську партію Сергія Ківалова". Осауленко — доцент кафедри конституційного права у Національному університеті "Одеська юридична академія".
Кар'єра
У 1993 році Ахмеров влаштувався на роботу у науково-дослідний інститут фізики при рідному виші. У 2010 році він став головою міської виборчої комісії та членом виконкому при міській раді Одеси.
Олександр у 2010 та 2016 роках призначався головою адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради з розгляду справ про адміністративні правопорушення.
Ахмеров був членом Партії регіонів. Від цієї політичної сили у 2010 році він обирався до міської ради Одеси. У VII скликанні Верховної Ради (2012 — 2014) Олександр був помічником народного депутата Геннадія Труханова. Виконував свої обов'язки Ахмеров на громадських засадах.
У 2015 році Олександр став депутатом Одеської обласної ради від партії "Довіряй ділам". Ахмеров є главою однойменної фракції, а також заступником постійної комісії з питань міжрегіонального та міжнародного співробітництва.
У 2015 — 2016 роках керував інший постійною комісією — з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності.
Депутат облради обіймає посаду виконуючого обов'язки першого заступника директора Департаменту комунальної власності Одеської міської ради.
Підпали майна Ахмерова
У грудні 2019 року депутату Одеської облради невідомі спочатку спалили автомобіль, а через кілька днів — магазин.
Компромат
Журналісти відзначають, що Ахмеров та його дружина мають досить скромні зарплати. Так, наприклад, річна заробітна плата Олександра " НДІ в 2016 році становила 24 тис грн, а у 2017-м, відповідно до його декларації — 27 тис грн”.
Однак це не заважає йому декларувати "700 тис грн готівкою, 20,9 тис дол США, а наприкінці 2015 року купити два автомобілі Lexus LX 570 2008 року випуску".
Цікаво, що крім роботи на посаді молодшого наукового співробітника, "з 2010-го до 2015-го Ахмеров очолював Одеську міську виборчу комісію. І саме після місцевих виборів в листопаді і грудні 2015 року його придбав два елітних авто".
У засобах масової інформації повідомляють про те, що Олександр у 2010 році "підтасував вибори на користь скандального Олексія Костусєва, зробивши його мером. За що отримав від останнього подарунок у вигляді квартири.
А до цього, як кажуть злі язики, був ніким та зловживав наркотиками". Через п'ять років, також за даними представників преси, Олександр допоміг вже іншому кандидату зайняти крісло одеського міського голови. "За фактом саме Ахмеров привів Геннадія Труханова до влади".
На посаді керівника міського виборчкому Олександр Ахмеров відзначився тим, що "представники громадськості та політичних партій багато разів звинувачували у недобросовісності та порушенні законів".
У 2010 році програвши мерські вибори Едуард Гурвіц подав до суду про "визнання протиправними дії Одеського міського тервиборчкому щодо встановлення результатів виборів мера".
Він вимагав скасувати протокол міської виборчої комісії та провести повторний підрахунок голосів. Тоді ж і міжнародні спостерігачі відзначили, "що вибори в Одесі пройшли з фальсифікаціями".
"Обласне відділення Комітету виборців України (КВУ) навесні 2015 року офіційно зверталася до Центральної виборчої комісії для дострокового припинення повноважень чинного складу Одеської міської виборчої комісії". Анатолій Бойко, голова Одеського відділення КВУ, вважав, що "поки міськвиборчком очолює Ахмеров, чесні вибори під загрозою".
Він заявляв про те, що "Ахмеровим були здійснені такі грубі порушення, як: зневага до раніше заявленої процедури черговості реєстрації кандидатів на виборах 2010 року, необґрунтовані відмови у реєстрації кандидатів, перешкоджання доступу представників ЗМІ до засідань тервиборчкому, ігнорування процедури встановлення результатів виборів".
Перед виборами 2015 року Бойко стверджував, що "підготовка до підтасування результатів виборів в Одесі міською виборчою комісією і особисто її головою Олександром Ахмеровим йде повним ходом".
В Одеській обласній раді депутат відзначився неодноразовими голосуваннями за своїх колег. Так, на сесії у грудні 2018 року журналісти зафіксували, як Олександр тричі кнопкодавив.
Декларація
Одеський депутат обласної ради у спільній власності володіє квартирою (38,2 кв.м.). Дружині належить ще одна квартира (137,9 кв.м.).
Ахмеров та Осауленко віддають перевагу автомобілям однієї марки — Lexus. Олександр з 2015 року їздить на моделі LX 570 2008 року випуску, яку він купив за 900 тисяч. Світлана у 2018 році придбала новеньку RX 300 за 1,9 мільйона.
За 2019 рік у департаменті комунального господарства Ахмеров отримав 7 тисяч. Зарплата молодшого наукового співробітника в Одеському університеті — 29 тисяч, стипендія аспіранта юридичної академії — 52 тисячі. Стільки ж, 52 тисячі, була у 2019 році зарплата його дружини у тій же юракадемії.
У банках депутат облради зберігає 109 тисяч гривень та 13 тисяч доларів. У подружжя — півтори тисячі гривень. Готівковими коштами Олександр задекларував 1,2 мільйона гривень. У Світлани Осауленко готівкою 302 тисячі гривень.