Олександр Баньков
  • Дата народження
    3 лютого 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Баньков
1393

Олександр Баньков

Баньков Олександр Сергійович: держсекретар українського МЗС, який потрапив у мовній скандал

Олександр Баньков - Фото 1

Баньков Олександр Сергійович — на румунському телебаченні він заявив про те, що молдавської мови не існує і це "спадок СРСР".

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олександр Сергійович Баньков народився 3 лютого 1983 року у місті Рубіжне Луганської області України.

Освіта

Вищу освіту Олександр отримав в Київському університеті, де вивчав філологію (2005).

Сім’я

Дипломат перебуває у шлюбі. Дружину звуть Алла Дорошенко. Подружжя виховує дочку Марію та сина Роберта.

Кар'єра

Через рік після закінчення вишу Баньков влаштувався в українське МЗС. Протягом чотирьох років був співробітником українського посольства в Румунії. Працював на посадах аташе і третього секретаря. Займався консульськими питаннями. У 2010 році Олександр повернувся на батьківщину. Наступні сім років він займав різні, в тому числі і керівні посади в секретаріаті зовнішньополітичного відомства.

 

Олександр Баньков - Фото 2

У червні 2017 року Баньков знову був відправлений у довготермінове відрядження в Румунію, на цей раз вже в якості Надзвичайного і Повноважного Посла. На чолі українського представництва в Бухаресті дипломат провів три роки. У липні 2020 року Баньков зайняв посаду державного секретаря міністерства закордонних справ.

Олександр Баньков - Фото 3

Компромат

У 2019 році український посол потрапив у мовній скандал. Як повідомляють ЗМІ, "11 грудня в прямому ефірі на румунському HotNews Посол України в Румунії Олександр Баньков заявив: "для нас немає молдавської мови", він є "спадком СРСР", а Молдова і Румунія говорять однією мовою — румунською".

З приводу слів українського дипломата цивільний активіст Молдови, засновник і голова молодіжного руху "Нащадки Штефана" Думітру Ройбен заявив:

"Я думаю, що посол не може ніде, особливо в публічному просторі, висловлювати свої особисті погляди, оскільки він представляє позицію своєї держави. Олександр Банків вийшов за межі своїх повноважень, можливо, йому навіть відмовив здоровий глузд, коли він заявив, що молдавської мови не існує. На Україні живуть понад 250 тисяч молдаван, для яких молдавська мова є рідною".

Олександр Баньков - Фото 4

На початку 2020 року вибухнув ще один скандал. На цей раз через "окупацію Північної Буковини". Як пише BBC, "помилка в перекладі заяви Володимира Зеленського до дня Соборності України викликала політичний скандал у Румунії, який на вимогу місцевого МЗС довелось гасити послу України".

“Експерти вказують, що цей скандал може негативно позначитись на стосунках Румунії та України, а проблема може бути не тільки в перекладі, але і в самій промові президента”.

“23 січня величезна кількість румунських видань вийшли із заголовками про те, що Зеленський звинуватив Румунію в окупації української Північної Буковини після Першої світової війни”.

Олександр Баньков - Фото 5

“Скандал спричинило звернення Володимира Зеленського до українців на День Соборності, в якому він згадав про історичні події столітньої давнини”.

“Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину — румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині”, — заявив Зеленський.

Проте в англійському перекладі цієї частини звернення працівники Офісу президента використали не слово "зайняли" (taken), а "окупували" (occupied).

Олександр Баньков - Фото 6

Це викликало обурення румунів, адже Північна Буковина офіційно відійшла до складу Румунії за результатами післявоєнних мирних договорів. Тож Румунія ні в якому разі не погоджується з терміном "окупація". Хоча частина українських експертів та політиків все ж схильні використовувати цей термін.

Врешті в ситуацію змушений був втрутитись посол України в Румунії Олександр Баньков.

На своїй сторінці у Facebook він пояснив, що в українській версії звернення мови про окупацію немає, а все спричинила проста помилка перекладу на англійську мову. При цьому він наголосив, що цю помилку дуже швидко виправили.

Декларація

У травні 2020 року Олександра Баньков опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Олександр Баньков - Фото 7

Власної нерухомості у дипломата немає. Його дружині належать квартири в Софіївській Борщагівці (42,5 кв.м.) та Києві (80 кв.м.).

За 2019 рік зарплата посла України в Румунії склала 327,7 тисячі гривень. У якості відшкодування в іноземній валюті за перебування в довготерміновому закордонному відрядженні Олександр отримав 1,7 мільйона гривень.

Олександр Баньков - Фото 8

Майже 15,5 тисячі гривень склала соціальна виплата при народженні дитини. На банківському рахунку у чиновника міністерства закордонних справ зберігається 16,9 тисячі доларів. Готівковими коштами він задекларував 115 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону