Олександр Деркач
  • Дата народження
    31 січня 1960
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Деркач
2502

Олександр Деркач

Олександр Деркач: колишній ідейний комуніст, який став одним з перших українських мільйонерів

Олександр Деркач - Фото 1

Головний комуніст Києва, який став першим українським банкіром і одним із засновників ринкової економіки в країні.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра та бізнес
5. Компромат та чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Олександр Деркач, біографія якого може стати основою для будь-якого українського серіалу, є представником радянської партноменклатури.

Наш герой з ранніх років мав великі амбіції, для реалізації яких спочатку використовував всемогутню Комуністичну партію, а після її падіння - можливості дикого українського капіталізму.

Олександр Деркач, сім'я якого не відрізнялася нічим видатним, народився в 1960 році. Майбутній партійний чиновник і банкір є уродженцем старовинного міста Глухів, що знаходиться в Сумській області.

Сім'я

Відомо, що Деркач все життя перебуває у шлюбі з однією жінкою, яка вважає за краще навіть не оголошувати своє ім'я.

У банкіра-аграрія є два сини і онуки, яким він надає всіляку підтримку.

Освіта

Закінчивши школу, Олександр Деркач виривається з провінції і приїжджає до великого міста. У Києві амбітний юнак вступає в Автомобільно-дорожній інститут. Спеціальність майбутній мільйонер вибрав не просту, а таку, що позбавить його від необхідності нести службу в лавах Радянської армії - «автомобільні дороги».

Згідно з даними джерел, Олександр Деркач не захоплювався навчанням і присвятив себе не науці, а партійній діяльності.

Вступивши в комсомол, він швидко вибився в лідери руху молодих комуністів. Позиція молодіжного лідера дозволила Деркачу не тільки отримувати найвищі бали за навчання, особливо не намагаючись, але і відкрило подальші кар'єрні перспективи.

Кар'єра та бізнес

За фахом Олександр Деркач майже не працював. Просидівши рік на місці інженера на підприємстві «Київбудстрой», він пішов на комсомольську роботу.

У 1983 році молодий комуніст стає главою комсомолу в Броварах, а в період з 1983 по 1985 роки обіймає місце першого секретаря ЛКСМУ в невеликому місті недалеко від тодішньої столиці УРСР.

Олександр Деркач, дружина якого є не публічною і явно впливовою фігурою, протягом усього десятиліття неухильно рухається вгору по кар'єрних сходах. У 1987 році чиновник закінчує Вищу партійну школу і стає одним з найбільш перспективних партійних працівників тодішньої України.

Однак, зі сходженням Деркача до вершин партійної влади, комунізм в країні починає повільно вмирати. У період з 1987 по 1991 роки він обіймає посаду начальника Київського відділення ЛКСМУ.

Ходять чутки, що Деркач Олександр Віталійович, а в той час його всі називали саме так, хотів стати міністром тодішнього уряду. Однак, доля розпорядилася по іншому і нашого героя чекало інше, більш цікаве і насичене життя.

Роки роботи в вищих ешелонах влади не пройшли дарма. Олександр Деркач, компромат на якого розміщений, його недоброзичливцями, в Мережі, познайомився зі своїми майбутніми партнерами. Так, комсомолець зав'язав знайомства з іншими партійними функціонерами, яким волею долі вдалося стати першими українськими банкірами, мільйонерами і батьками-засновниками фінансової системи країни.

Олександр Деркач подружився з Федором Шпигом і Петром Мірошниковим, з якими він побудує бізнес-імперію і заробить мільярди доларів.

Олександр Деркач - Фото 2

«Свята трійця» складається з Олександра Деркача, Федора Шпига і Петра Мірошникова. Разом вони заснували перший в Україні комерційний банк. Колишні комуністи і борці з капіталізмом відкрили київську філію російського банку «Інко».

Перші українські банкіри, які заснували свій перший бізнес в декількох кабінетах колишніх партійних будівель, заробили мільйони «шалених грошей».

Олександр Деркач і Федір Шпиг спеціалізувалися на видачі позики населенню під величезні відсотки.

Протягом декількох місяців роботи банкіри-комуністи купили собі парк елітних авто, дачі і зробили розкішні ремонти в отриманих, ще за часів «здравствования СРСР», квартирах.

Однак, з повним правом «ІНКО» шлях у великому бізнесі лише починався. У 1992 році колишні партійні функціонери вклалися в один з найбільш успішних і відомих вітчизняних брендів - банк «Аваль».

Період з 1998 по 2005 роки можна назвати найкращими у кар'єрі підприємця. Олександр Деркач, «Аваль» якого став один з найбільших банків України, - купається в грошах. Його установа відкрила понад 60 філій по всій країні і «перекачувала» мільярди гривень своїх клієнтів - пенсіонерів, студентів, бюджетників і бізнесменів дрібної і середньої руки.

В «Авалі» Деркач займає пост Голови правління банку і управляє ним в повній згоді зі своїм другом і партнером - Федором Шпигом.

«Аваль» став одним з перших вітчизняних прикладів вдалого фінансового бізнесу. Банк видавав кредити під помірні відсотки, намагався впроваджувати адекватний сервіс і залучав нові кадри і мільйони клієнтів.

В «Авалі» свій професійний шлях починали майбутні банкіри Яків Смолій, Андрій Рожок і Арсеній Яценюк. Перший мільйон майбутній український прем'єр-міністр заробив «під керівництвом» Деркача, який пізніше навіть фінансував політичну кар'єру свого протеже.

Однак, з переходом з «дикої» економіки на більш-менш цивілізовану, справи у «Аваля» почали йти погано. Позначилося те, що Олександр Деркач, біографія якого не пов'язана з навчанням банківською справою, і його партнер Федір Шпиг, не мали стратегії розвитку підприємства.

«Відчувши смажене» колишні банкіри-комуністи прийняли рішення продати своє дітище.

Колишні борці з капіталізмом зуміли здійснити операцію століття і продали «Аваль» австрійській банківській групі «Райффайзен». Сума угоди була найбільшою в історії України і перевищувала 1 мільярд доларів.

Отримавши величезні гроші від продажу «справи свого життя», Олександр Деркач вклав в нові проекти. Так, разом з другом і партнером, він відкрив страхову групу «Престиж», яка пізніше була продана все тим же австрійцям, але групі «Ерсте». Сума угоди, на думку експертів, перевищувала 100 мільйонів доларів.

Колишній партійний чиновник і банкір знову змінює напрямок свого життя і кар'єри в 2000-х роках. Разом зі Шпигом, Деркач починає скуповувати численні молокопереробні заводи по всій країні, і створює новий проект - «Молочний Альянс». Так, колишній банкір стає володарем брендів «Яготин» і «Славія» та ще низки інших суббрендів.

Продукцію Олександр Деркач поставляє в кожен третій український дім і почав експансію в країни Європейського Союзу і Азію.

Олександр Деркач любить «блиснути» своїми регаліями. Так, колишній комуніст багаторазово визнавався «Банкіром року» та кращим менеджером в своїй сфері. Також наш герой є кавалером ордена «За заслуги».

Крім того, Деркач любить згадати про те, що є вченим кандидатом економічних наук. «Молочний король» вказує себе як автор десятків наукових праць та монографій.

Олександр Деркач заявляє, що в його житті є не тільки робота. Біографи аграрія називають його фанатом мотоциклів, збирачем джазових платівок і любителем лиж і тенісу.

Компромат та чутки

Олександр Деркач - Фото 3

Дослідники новітньої української історії вказують на те, що «Аваль» був одним з перших корупційних підприємств в країні. Фінансову установу називають «прокладкою» для відмивання і розкрадання державних коштів.

Олександр Деркач, Аваль якого обслуговував Міністерство внутрішніх справ, пошти і Пенсійний фонд, зумів отримати від реалізації своєї схеми мільярда тодішніх карбованців.

Величезні суми бюджетних коштів Олександр Деркач і Федір Шпиг зуміли отримати домовившись з одіозним тодішнім прем'єр-міністром України - Павлом Лазаренком.

Відомо, що «батько української корупції» письмово зобов'язував державні органи обслуговуватися лише в «Авалі». За свою «турботу» про бізнес, перших українських банкірів, Лазаренко отримував величезну винагороду, в розмірі декількох десятків мільйонів доларів на рік.

Процес взяття «Авалю» під контроль з боку Олександра Деркача і Федора Шпига «покритий мороком». Офіційні біографії обох бізнесменів замовчують про те, звідки колишні комуністи отримали мільйони доларів для заснування і скупки контрольних пакетів акцій великого банку.

Існує думка, що кошти на «Аваль» обидва отримали вкравши партійні фонди УРСР.

Олександр Деркач, біографія якого не була «вичищена» навіть високооплачуваними піарниками, називається творцем першої української фінансової піраміди. Його дітище «Інко» є першим прикладом навмисного доведення банку до банкрутства з цілями розкрадання коштів вкладників і приховування нелегальних операцій.

Крах, колись одного з найбільших банків України, відбувся в період 1995 - 1997 років, ще до першої серйозної фінансової кризи 1998 року.

Сьогодні «Інко» офіційно називають «пірамідою», створеною для розкрадання державних коштів і грошей вкладників. Після того, як ці завдання були виконані, банк був закритий і проданий іншим власникам, нелегальні схеми - приховані від усіх.

Молочні продукти колишнього комуніста звинувачують в неякісності і обмані споживачів. Так, у виробах «Молочного альянсу» регулярно знаходять пальмову олію та інші сурогати. Однак, це не заважає успіху бізнесу Деркача і не призводить до проблем з владою.

Декларація

Олександр Деркач, дружина і сім'я якого приховуються від громадськості, позиціонує себе, як «стовп суспільства».

Статки колишнього комуніста оцінюються в 200 - 250 мільйонів доларів. Його ім'я не покидає «топи» найуспішніших людей України вже десятиліттями, не дивлячись на зміну влади і масштабні метаморфози в нашій країні.

Відео

Згадки про персону