Олександр Глусь
  • Дата народження
    6 квітня 1975
  • Країна
    Україна
Олександр Глусь
2242

Олександр Глусь

Олександр Глусь: горілчаний «король», який програв наймасштабнішу корпоративну війну в Україні

Олександр Глусь - був одним з власників бренду «Nemiroff». Господар однієї з найбільш відомих горілчаних марок сучасності і Голова Ради директорів компанії скандально прославився «розбірками» з партнерами по бізнесу, «хитрій» системі оформлення бізнесу і спробою провести найвигіднішу угоду в історії української алкогольної індустрії.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Горілка під маркою «Nemiroff» широко відома не тільки в Україні, але і в десятках країн по всьому світу.

Один з найбільш успішних вітчизняних брендів зараз втратив свій «блиск» через серію гучних корпоративних конфліктів, які «зарубали» найбільшу операцію в історії української алкопромисловості.

Олександр Глусь разом зі своєю сім'єю хотіли продати «Nemiroff» покупцям з Німеччини за 800 мільйонів доларів, а пізніше росіянам за вдвічі меншу суму. Однак, перспективні угоди привели до серії гучних скандалів і втратою сім'єю Глусь контролю над брендом «Nemiroff».

Олександр Глусь народився 6 квітня 1975 року в населеному пункті Городок (Хмельницька область).

Сім'я

Олександр Степанович Глусь є вихідцем з непростої сім'ї. Його родичі належать до «нових українців», які зуміли розбагатіти в 90-і роки.

Батьком «горілчаного магната» є Степан Глусь - народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко. Олександр Глусь, сім'я якого належить до української еліти. Вів бізнес в тісній співпраці зі своєю матір'ю - Аллою Глусь. Жінка зуміла стати однією з успішних підприємець країни і довгі роки займала пост Немирівського горілчаного заводу - одного з найкращих у Східній Європі.

Відзначимо, що інші родичі Олександра Степановича також в різні роки працювали на компанію «Nemiroff». Його молодший брат Володимир був заступником керівника бренду, для чого навчався в Іспанії і США.

Олесандр Глусь має сестру Наталію Коровяковскую, яка керувала юридичною службою найбільшої горілчаної компанії країни. Також «алкогольна принцеса» займала пост доцента кафедри цивільного права Національного університету імені Тараса Шевченка. Її чоловік також був «прилаштований» в «Nemiroff» та працював в компанії керівником медіа-відділом.

Сам колишній спадкоємець «горілчаної імперії» є сімейною людиною. Олександр Глусь має дружину Аллу і троє дочок. Діти мільйонера виросли в Будапешті, де їх батько довгий час працював.

Освіта

Крім практичного досвіду в різних підрозділах сімейної компанії, Олександр Глусь, «Nemiroff» якого переживає не найкращі часи, має вищу освіту.

«Водочний принц» свого часу отримав диплом Київського національного економічного університету. Має ступінь магістра менеджменту підприємницької діяльності.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях син заможних і впливових батьків почав порівняно рано. У 1996 році Олександр Глусь отримав місце в угорській компанії «Крумакс РТ». У сусідній країні син депутата працював керівником економічного відділу.

Через три роки Глусь Олександр Степанович був призначений комерційним директором компанії «ГЕОС-Інформу». Уже через два роки спадкоємець багатої родини став першим заступником директора «Немирівського спиртового заводу», розташованого в однойменному місті.

Перша серйозна посада прийшла в життя Олександра Глуся лише в 2002 році. Тоді він став директором Nemiroff Premium KFT в Угорщині. Вже на наступний рік «горілчаний принц» переїхав до Москви, де працював в ТД «Nemiroff».

У квітні 2006 року Олександр Глусь потрапляє в заголовки багатьох профільних ЗМІ, після того, як був обраний головою Ради директорів «сімейної» компанії «Nemiroff».

Сам Олександр Глусь спільно з батьком володіли 25% акцій компанії «Nemiroff», не контролюючи свій бізнес повністю, а лише керуючи ним, що стало причиною безлічі проблем і скандалів в майбутньому.

Однак, до початку конфлікту між пайовими партнерами горілчаного бренду у Глуся-молодшого все йшло чудово. Наприклад, в 2012 році Олександр Степанович був визнаний кращим керівником у сфері українського алкобізнесу. Крім того, різні сорти горілки під маркою «Nemiroff» були безліч разів нагороджені різними преміями за смак і якість.

На даний момент Олександр Степанович і його сім'я продали свої частки в "Nemiroff" і ведуть не публічне життя.

Компромат і чутки

Олександр Глусь та його бренд «Nemiroff» має скандальну репутацію.

Так, один з найбільших горілчаних брендів України і Європи працює через офшори.

У 2006 році на Британських Віргінських островах була заснована компанія Nemiroff Vodka Limited (NVL). Сам Олександр Глусь заявляв, що «Nemiroff» в різних частках володіли його партнери. Бенефіціарне володіння в офшорній компанії було оформлено партнерами сім'ї Глусь - братами Кіпіш, яким належало понад 17% акцій, а також Яковом Грибовим і Беллою Фінкенштейн, на яких було оформлено по 20% акцій.

Також була створена компанія Nemiroff Intellectual Property Establishment (NIPE), зареєстрована в європейській офшорній зоні - в Ліхтенштейні. Дана структура управляла товарними знаками знаменитого горілчаного бренду.

Спільними справами компанії керувала керуюча компанія «Nemiroff», президентом якої і був обраний Глусь.

Однак, «хитре» оформлення компанії «Nemiroff» з метою ухилення від українських і російських податків, зашкодило засновникам компанії.

Коли бренд став одним з найзнаменитіших в Європі і успішно завойовував нових любителів горілки в світі, «Nemiroff» побажали купити за вигідну ціну багато інвесторів, після чого між співвласниками компанії почалася багаторічна «війна».

У 2007 році «Дойче банк» хотів купити українську горілчану компанію за 800 мільйонів доларів. Однак, партнер Олександра і Степана Глусів Яків Грибов відмовився продавати «Nemiroff» та зажадав 1 мільярд доларів, що звісно  відлякувало покупців.

Наслідки фінансової кризи 2008 - 2009 років «боляче» вдарили по «Nemiroff», ціна якого впала до 350 мільйонів доларів.

У 2010 році знаменитий український горілчаний бренд захотів купити російський олігарх Рустам Таріко, чий «Русский стандарт» міг зміцнити свої позиції на алкогольних ринках світу з купівлею вітчизняної марки.

Однак, співвласники «Nemiroff» відмовилися від пропозиції і висунули потенційному покупцеві і головному дольщику Олександру Глусю невиправдані вимоги, що згодом спровокувало затяжний конфлікт.

Корпоративна сварка обернулася не лише скандалами і розглядами в численних ЗМІ, але також привела до нападів на будинок Степана Глуся та ряду інших силових інцидентів.

Завод «Nemiroff» в однойменному місті блокували озброєні люди, що призвело до збитків у розмірі 100 мільйонів гривень. В обмін на зняття «облоги» з основних активів підприємства Олександру Глусю було запропоновано піти з бізнесу за невигідною для нього ціною.

Конфлікт широко висвітлювався в ЗМІ і дійшов до судів Кіпру, Ліхтенштейну і Лондонського арбітражного суду, який спочатку вставав на бік Олександра Глуся, а пізніше брав рішення на користь його конкурентів.

Тим часом, інші пайовики компанії створили бренд «Nemiroff Горілка Рус», під яким випускали власну горілку під впізнаваною етикеткою.

Однак, партнери Глуся розповідають іншу версію подій. Пайовики «Nemiroff» Грибов і Кіпіш заявляють, що хотіли продати свої акції в 2010 році російському покупцеві, проте Олександр Степанович їм не дозволив.

Крім того, з'ясувалося, що сімейство Глусь зловживало своїм становищем в компанії і використовувало ресурси «Nemiroff» без узгодження з іншими власниками.

Співвласники заявили, що не мали іншого способу встановити контроль над підприємством, крім силового. Однак, політична вага Степана Глуся дозволив йому «відбити» захоплений завод у колишніх друзів - Грибова і Кіпіша.

Зокрема, з'являлася інформація, що в «війнах» за «Nemiroff», Глусю допомагали місцева влада і впливові особи в парламенті і уряді.

У 2014 році завод в Немирові був знову взятий штурмом силами Глібова і Кіпіша, які пізніше заявили, що сім'я Глусь розграбувала їх завод.

«Війна» за «Nemiroff» тривала шість років і закінчилася виходом Олександра Глуся з бізнесу.

У 2017 році Яків Грибов заявив, що конфлікт розгорівся через бажання колишнього президента керувати радою за власним бажанням і не мириться з позицією інших власників.

Згідно з рішенням Лондонського арбітражу, діяльність Глусів була визнана неправомірною, а видатки «війни» за контроль над брендом перекладені на «сімейний тандем».

На даний момент акції Олександра Глуся та членів його сімей викуплені іншими акціонерами, а його сім'я вийшла з правління «Nemiroff». Крім того, Грибов заявив, що Глусь вивів з рахунків підприємства близько 250 мільйонів гривень. За фактом розкрадання коштів з рахунків нібито було порушено кримінальну справу.

Відзначимо, що сімейство Глусь мало проблеми з законом і до «корпоративної війни». Так, у 2004 році рахунки «Немирівського лікеро-горілчаного заводу» були заарештовані, а його керівництво звинувачено у зловживанні службовим становищем і підробці документів. Однак, пізніше «скандал» вдалося зам'яти.

«Nemiroff» під час «правління Глусем» також регулярно звинувачувався в контрабанді до РФ, а також порушенні антимонопольного законодавства сусідньої країни.

Декларація

Згідно з оцінкою експертів, Олександр Глусь є доларовим мультимільйонером. У 2012 році на «піку» кар'єри молодий бізнесмен володів активами в розмірі 86 мільйонів доларів.

Відео

Згадки про персону