Олександр Камишін
  • Дата народження
    2 липня 1984
  • Країна
    Україна
Олександр Камишін
271

Олександр Камишін

Камишин Олександр Миколайович: колишній міністр стратегічних промисловостей (2023-2024) і ексголова Укрзалізниці (2021-2023)

Олександр Камишін - Фото 1

Камишин Олександр Миколайович — засоби масової інформації зазначають, що управлінець є вихідцем зі структур олігарха Ріната Ахметова

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Миколайович Камишин народився 2 липня 1984 року в місті Київ, Україна.

Освіта

Камишин навчався в Київському політехнічному інституті. У Олександра є два дипломи: фінансиста і фахівця комп'ютерних наук. У 2010 році він отримав відповідну кваліфікацію в Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів. У 2018 році Олександр був слухачем французької бізнес-школи Європейський інститут управління бізнесом.

Олександр Камишін - Фото 2

Сім'я

Камишин офіційно не одружений, але має двох синів Андрія та Аркадія.

Кар'єра

В середині "нульових" Олександр ще студентом почав працювати аудитором великої європейської компанії KPMG, потім майже чотири роки був співробітником найбільшої інвестиційної компанії в Україні Dragon Capital.

Восени 2009 року Камишин очолив Карлівський машинобудівний завод. Протягом майже чотирьох років на посаді генерального директора Олександр займався розвитком фонду прямих інвестицій підприємства, яке знаходиться в Полтавській області.

У 2011 році Камишин разом з партнером Миколою Нестеренком заснував інвестиційний фонд AgTech Farm, який розвиває стартапи з розробки агротехнологій.

У портфелі фонду такі проєкти як Zernovoz.ua (платформа допомагає шукати перевізників і керувати автотранспортом у сфері агробізнесу), Feodal.Online (автоматизований онлайн-сервіс з отримання та моніторингу відомостей про земельні ділянки, у тому числі про права власності та нормативну грошову оцінку) та інші.

Олександр Камишін - Фото 3

Влітку того ж року Олександр став засновником найбільшого агромедіахолдингу Latifundist Media, яке охоплює вісім профільних інтернет-видань: AgroPolit.com, Kurkul.com та інших.

У квітні 2012 року він переходить в холдинг Ріната Ахметова System Capital Management. Тут протягом семи років Камишин обіймає посаду менеджера з інвестицій. Займався транспортною сферою.

Паралельно Олександр входив до складу Наглядової ради компанія Портінвест. Вона управляє інвестиційними проєктами в портовій галузі та надає послуги високого рівня в транспортній сфері.

У 2016 році Камишин разом з німецькими партнерами заснував компанію, яка вирощує зернові та олійні культури, а також займається молочним тваринництвом. До Grano Group входять сім операційних агрокомпаній, елеватор та земельний банк на 10 тисяч гектарів у чотирьох українських областях (Чернігівській, Волинській, Рівненській та Київській).

Наприкінці 2019 року Олександр став співзасновником та керуючим партнером інвестиційної компанії Fortior Capital. Підприємство займається вкладенням коштів в інфраструктурні та аграрні проєкти.

У 2021 році він став радником глави Міністерства інфраструктури Олександра Кубракова. У серпні того ж Олександр став виконуючим обов'язки голови правління АТ"Укрзалізниця". У квітні 2022 року був затверджений у цій посаді вже без приставки "в.о". У лютому 2023 року подав у відставку. Весь цей час компанії, які належали Олександру, перебували в незалежному управлінні.

Олександр Камишін - Фото 4

У березні Камишин став позаштатним радником Президента України Володимира Зеленського. У тому ж місяці Олександра призначили міністром стратегічних промисловостей. На цій посаді він змінив Павла Рябікіна.

На чолі відомства Олександр залишався до початку осені 2024 року. 3 вересня він написав заяву про звільнення за власним бажанням, і наступного дня Верховна Рада проголосувала за його відставку. 8 вересня того ж року Президент Зеленський призначив Камишина своїм радником зі стратегічних питань.

Компромат

Видання Укррудпром звернуло увагу на конфлікт інтересів у Олександра Камишина. Журналісти відзначили, що до "Укрзалізниці" він був співробітником холдингу олігарха Ріната Ахметова.

"Ситуація, коли найбільшою державною транспортною монополією управляє команда менеджерів-вихідців зі структур її найбільшого клієнта — СКМ Ріната Ахметова (на "Метінвест" і ДТЕК припадає більше чверті вантажообігу держкомпанії) — ненормальна за визначенням. Тут навіть не потрібно розводити традиційне "бла-бла-бла" про деолігархізацію — вона провалена повністю і безповоротно", — пише видання.

Олександр Камишін - Фото 5

Проєкт "Наші гроші" писав, що Камишин навмисне не дав можливості вітчизняним компаніям поборотися за тендер на постачання кріплень для збільшення швидкості поїздів на загальну суму у 223 мільйони гривень.

Як відзначають журналісти, в тендері вже було прописано, що кріплення повинні бути німецької фірми Vossloh. Тобто вже спочатку УЗ виключила можливість запропонувати скріплення якогось іншого світового виробника. Таким чином, гроші з українського бюджету пішли за кордон.

Декларація

У січні 2024 року Олександр Камишин опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У селі Трощин на Черкащині у чиновника дві земельні ділянки (4294 та 2490 кв.м) та житловий будинок (82,8 кв.м). У Києві він орендує квартиру (228,2 кв. м). Автомобіля Олександр не має.

У 2023 році в Укрзалізниці Камишин заробив 3,1 мільйона, в Міністерстві - 890 тисяч. Перерахування відсоткового доходу та погашення від Держказначейської служби становило 7,4 мільйона, а відсотковий дохід та погашення - 1,9 мільйона.

Оплата від ДЦП склала 6,7 мільйона, а виплата купонного доходу - 1,1 мільйона. Банківські відсотки принесли майже 368 тисяч. Понад п'ять мільйонів Камишин отримав як дивіденди. 

У банках Камишин зберігає 7,1 мільйона гривень, 178 тисяч доларів, 53 тисячі євро та 26 англійських фунтів. Готівкою він задекларував 675 тисяч доларів, 210,6 тисячі євро і 1,7 мільйона гривень. Три мільйони гривень Камишина розміщено на брокерському рахунку для покупки ЦП.

Олександр Камишін - Фото 6
Згадки про персону